Нощния памперс на 4 месечно бебе е сух.Нормално ли е?

  • 5 382
  • 17
  •   1
Отговори
За пръв път ни  се случва да му е сух памперса от през ноща. Чудим се дали е нормално? И сме притеснени, защото цяла нощ не спа спокойно. И като допълнение - намирахме петънце като капка кръв, ама по -розово, няколко пъти на памперса точно където е пишката. Водихме го при личния - и той се притесни и ни пусна кръв и урина. Изследванията са ни ОК. Решихме че сигурно е от това дето му дърпаме пишката вечер. Остава въпрос обаче , защото това петънце на памперса не го намираме на първия памперс а на някой от следващите през деня. Понякога температурата му е с 0,3 по-висока и личния каза да му я следим ако стигне до 38 да звънкаме веднага. ВЪПРОС: Дали може да има проблем с бъбреците? /ако някой е преживял нещо подобно/

# 1
  • Мнения: 2 388
пак идете на лекар. не е нормално да е сух памперса, още повече,че в момента той не яде а "пие" храната. Не знам дали да не ви дадат направление за уролог...

# 2
  • София
  • Мнения: 14 512
А стерилна урина пуснахте ли? На голямата й бяха "открили" мегауретер(уголемени пикочни пътища-и задържат урина) и пускахме непрекъснато стерилна за изолиране на бактерии. В МД го "откриха" и до изписването следяха отделянето на урина, после ни пратиха в детската урология и там слава богу, не откриха нищо. И бебока пишка малко, но все си има пишкано.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 974
И аз смятам че трябва консултация със специалист. Мисля че не е нормално цяла нощ да не е пишкал. За колко часа става въпрос?

# 4
Ами снощи яде за последно в 9 вечерта...значи .. 8-9 часа...ццццц..боже ..боже..ще отидем при личния отново. Незнам дали се казва стерилна урина - но ни казаха да купим от аптеката някакви пликчета с едни лепки и му сложихме пликчето и го чакахме да се изпишка и до 1 час трябваше да я занесем в лаборатория. Кръв му взеха от пръстчето. И всичко казаха че е наред по изследванията. Ако някой има медицински познания мога да пействам резултатите.

# 5
Личния каза, че може и така да се случи- сега са много големи жегите и вероятно повечето от водата я е изкарал чрез потене. Но   каза ако не пишка до 2 следобяд да му звъннем. Но Марти вече се изпишка -даже 2 пъти. 

# 6
  • София
  • Мнения: 14 512
Стерилна урина е в пликчетата-щом е чисто е добре. Все пак си го следи.

# 7
  • Мнения: 8 999
Ами, сигурно ще ви прозвучи като небивалица, но моите деца, и двете, оставаха със сух памперс по цяла нощ горе долу на тази възраст, а щом се научиха да седят, откъм средата на 6тия месец, ги слагах на гърне и не са акали в памперса. Но не е излишно да се направят и изследвания. Щом детето си пишка през деня, не виждам защо да е обезпокоително, че не пишка през нощта. Нали към това се стремим.

# 8
  • Мнения: 1 092
според мен не е обезпокоително и при нас се случва някой път Hug.Все пак си имай едно наум и го наблюдавай  bouquet

# 9
  • Мнения: 2 388
не разбрах на колко е детенцето?

# 10
  • Мнения: 5 362
не разбрах на колко е детенцето?
В заглавието пише Wink

# 11
  • Мнения: 2 388
да,бе! Ама съм една наблюдателна... Embarassed

# 12
  • Мнения: 2 755
Трябва освен млякото в големите жеги да му даваш и вода, и то в големи количества  колкото може да поеме. А за петънцено, най-вероятно са урати и се причиняват от обезводняване, но не са опасни.

# 13
  • Мнения: 1 264
На Калоян също му е сух нощния памперс ако не се е будил през нощта. Не съм забелязала от кога.  newsm78 Смятам, че е нормално - когато спи, не пишка, ако се събуди през нощта и пие вода - сутрин памперсът е мокър.

# 14
  • Мнения: 748
Ами снощи яде за последно в 9 вечерта...

ами няма какво да изпишка и за това е сух памперса. ако хапва или поне вода да пие през нощта тогава ще пишка. червените петънца са ти казали вече, че най-вероятно са от обезводняване.
обаче ти си прецени дали да даваш вода. аз по начало съм против малки бебета да се наливат с вода, но само ако се хранят на поискване. ако вие имате сравнително малък брой хранения може би течностите да му идват малко и тогава ще е добре да му даваш допълнително вода.

Общи условия

Активация на акаунт