отбива ли се?

  • 383
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Здравейте!
Моето момче от два дена отказва да яде от мен.Реве, дърпа се,не мога да го сложа на гърдата.
Искам да попитам дали е започнало да се отбива, има ли начин да го върна на гърдата?
Сега се цедя и му давам от шише, и си мисля че ще се отбие много лесна така. Все още сме само на кърма,не съм го захранвала.
В момента му избиват зъби,т.е. долните два избиха,сега почват горните.Може ли да не иска да яде заради никнене на зъбки?
Все още не ми се иска да го отбивам,т.к. е топло,избиват зъбки, а и имам кърма.
Ако някоя от вас е имала подобен проблем, моля да сподели какво е правила.
Предварително благодаря.

# 1
  • Мнения: 738
Чувала съм,че е възможно по време на никненето на зъбките бебето да ограничи храненията си, тъй като сученето дразни венците и започват да го сърбят и болят и затова е вероятно да не иска да суче!Бъди упорита и не се предавай така лесно! newsm10

# 2
  • Мнения: 264
Сигурно е от зъбките. Пробвай да го кърмиш преди и след спане, тогава са сънливи и с мерак за сукане. мисля че, всичко ще се реши с повече упорство и търпение от твоя страна.  Peace

# 3
  • Мнения: 1 196
И аз мисля,че трябва да не се отказваш и постоянно да пробваш да го слагаш на гърдата.Същия проблем го имах преди седмица - въобще не искаше да стои на гърдата,доизцеждах и давах от шише.Между другото от време на време си слагам силиконови накрайници,с тях понякога суче.....може би си въобразява,че е шише.А може и да си чеше така венците / още нямаме зъбки/
Но хубавото е,че от 2 дни пак суче и така се успокой!Може да е от зъбките,от жегата...
Само че аз и захранвам!
Успех! Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 118
не смятам, че трябва да се тревожиш, не се отбиват толкова лесно  Grinning

# 5
  • Мнения: 1 196
На мен в родилното една санитарка ми каза,че понякога само от едно хранене с шише детето може да се отбие и аз после не исках и вода да давам.Но с течение на времето се престраших и давам от шише и вода, и кърма ,и АМ.

# 6
  • Мнения: 2 381
Както го описваш ми прилича на кърмаческа стачка.Ще отшуми, спокойно.Кърми бебчето, когато е в полубудно състояние, за  приспиване и веднага след като се събуди.Също и през нощта.Контактът "кожа до кожа" също е ефикасен-съблечете се до кръста голи и полюшквайки давай на бебчо да суче.
При нас това помогна.След 8-дневно стачкуване всичко си дойде на мястото Grinning
Добре,че е този подфорум.Благодарение на пишещите тук научих за съществуването на кърмаческата стачка  bouquet

# 7
  • Мнения: 867
Да, случваше се и при Лора и точно когато и избиваха горните резци. Явно много боли и просто ато суче я боли още повече. Нищо няма да му стане то трае няколко дена.

Обаче махни това шише според мен защото така може да се отбие. Ако не иска да суче - нищо. Колкото - толкова.като изгладнее, все ще посуче поне малко.

А ако няма други симптоми за никнене на зъби може и стачка да е. Ако е от зъбките до три дена ще мине.

# 8
  • Мнения: 967
Прочети в библиотеката всчко за кърмаческите стачки, пусни и търсачката и ще получиш доатъчно инфо как да накараш бебето отново да суче. малко е още да се отбива, най-вероятно не суче заради болезнените венци

Общи условия

Активация на акаунт