Колко време не трябва да казваш, че си бременна?

  • 11 192
  • 87
  •   1
Отговори
  • Мнения: 84
 И защо според вас не трябва да казваш, че си бременна? За да не се чевстваш кофти, ако не успееш да задържиш бебето и след това те разпитват??? За да се предпазиш от уроки? Или от чисто суеверие? Или пък има и други причини, за които не се сещам в момента...  Thinking..не знам. Но на мен ми се струва глупаво и ми се иска да го променим. Вие казхте ли на хората около вас веднага след като разбрахте?
 Защото аз съм много щастлива от развивашия се живот вътре в мен и ми се иска с всички да споделя newsm44. Благодаря предварително на всички, които ще пишат!

# 1
  • Мнения: 865
Не робувам на суеверия.Водя се от вътрешното ми усещане за нещата.Не виждам причина да не кажеш на близки и роднини за щастливата новина.Леко бременеене.

# 2
  • Мнения: 84
 Благодаря!!! Някак и аз карам по интуиция... Има хора, но които веднага казах, но има и такива, на които не ми се иска изобщо да казвам... Sad

# 3
  • Мнения: 3 376
Следвай интуицията си Peace
Не тези които не искаш да знаят не им казвай,така или иначе ще разберат като ти проличи Wink

# 4
  • Мнения: X
Можеш да кажеш на когото и когато си поискаш. Peace
Изобщо не съм крила нито първата, нито втората си бременност.Това за мен са абсолютни суеверия!
Зареди се с търпение, защото глупостите и суеверията тепърва започват. Wink

# 5
  • Мнения: 967
Колежка в офиса след като забременя го разгласи на всички, но после направи спонтанен аборт и наистина беше кофти постоянно да я разпитват разни хора как е бебето, а тя тъжна да обяснява, че няма бебе. Предполагам, че за това не трябва да се разгласява много в началото. Също така има и завистници, които колкото по-малко знаят, толкова по-добре. Според мен човек трябва да каже на близките си, на хората които биха се радвали за него, но все пак да не го разтръбява навсякъде и още повече пред недоброжелатели. Както са казли ммите по-горе - слдвай интуицията си  Peace

# 6
  • Мнения: 3 268
Старите баби казват "До като ти проличи".Ти обаче мисля,си съвременна жена и не би трябвало да вярвш на такива суеверия.Моите бременности бяха споделени с всички близки още в мига,в който с мъжа ми разбрахме,че чакаме бебе.

# 7
  • Мнения: 3 268
И аз съм правила спонтанен аборт,но не мсля,че причината е била в споделянето.Такива неща се случват,те са част от живота.За щастие имам две здрави и хубави деца.Да ги пази Бог!

# 8
  • Мнения: 1 081
Чак пък да не трябва, не съм чувала, но аз не исках да се знае, защото имам един спонтанен аборт преди години и знае, че е съвсем възможно нещата да се повторят и затова казах, чак като влязох в четвъртия месец. Имах много, много проблеми в началото и никак не бяхме сигурни как ще се развият нещата.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 056
Пълни суеверия, но и аз подбирах по интуиция на кого да кажа отначало.
Важно е как усещаш ти ситуацията.
Ако една жена загуби бебето си, ще страда независимо дали другите знаят или не, дай Боже да не се случва на никого!

# 10
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Когато забременях, казах само на който предценя за добре, те другите и без това ще разберат. Важното е , че най-близките ми споделиха щастието с мен.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 895
И аз май действах по чиста интуиция. На близките казах веднага, а след един месец и на шефа ми (да е подготвен от рано за ситуацията). И докато не ми пролича, не съм казвала на други въобще - не знам защо  newsm78 . Пак с интуицията си го обяснявам, защото и аз не робувам на суеверия.

# 12
  • Самоков
  • Мнения: 561
Когато разбрах, че съм бременна казах на всички, на които исках да кажа. Това е едно от най-щастливите събития в живота и исках да го споделя с хората, които ме обичат.

# 13
  • Мнения: 1 092
Когато разбрах, че съм бременна казах на всички, на които исках да кажа. Това е едно от най-щастливите събития в живота и исках да го споделя с хората, които ме обичат.
smile3521 и аз така

# 14
  • Мнения: 10 983
В самото начало казах на близките и приятелите. После на колегите и шефовете. А още по-после започна да ми личи.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт