vreme li e i da davam li detsata si na iasla?

  • 3 252
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 286
Zdraveite maiki geroini,kolejki po dvoina radost i stradanie.Molia vi pomognete mi s va6ite saveti da vzema re6enie-da dam li dvamata si sinove bliznatsi koito sa na 1g.i4m. :baby_neutral na iasla?premisliam xiliadi za i protiv,no smiatam 4e 6te se spraviat vse pak.Te sa dosta buini,ludi glavi po skoro,no neznam kak 6te sa sred nepoznati xora.Posavetvaite me ot li4nia si opit kak da postapia-da gi zapi6a li na iasla ili da si gi gledam do proletta kogato 6te stanat na 2 god.?

# 1
  • Мнения: 263
Ако не се налага остани да си ги гледаш Simple Smile - това време няма да се върне. И аз от март месец насам все се каня да ги пратя на ясла, записани са даже, но изглежда ще остане за другата пролет Laughing.

# 2
  • Мнения: 1 744
Разгледай мненията и тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=196622.0

# 3
  • Мнения: 286
Ne 4e imam ne6to protiv da si gi gledam,az dori si imam pomo6ni4ka moiata svekarva napusna rabota kogato te se rodixa za da gi gledame zaedno,no mislia 4e za tiax 6te bade dobre.Znam 4e idva zima i bolesti no 6te im bade po raznoobrazno v iaslata s detsata,a v ka6ti v edna staia 6te me pobarkat.A i az imam niakolko ispita za vzimane za da stana diplomiran iurist,taka 4e mi triabva malko pove4e svobodno vreme za da zavar6a.

# 4
  • Мнения: 286
blagodaria 4e mi poso4ixte kade da razgledam i drugi mnenia.Tova mi e mnogo polezno,da znam 4e niakoi ima moite pritesnenia i misli.Mislia 4e vse pak 6te opitam da gi dam pak ako sviknat dobre,ako li ne 6te vidim s baba im kakvo 6te pravim tsiala zima.

# 5
  • София
  • Мнения: 12 201
 Аз също бих си задавала този въпрос ако ги бяха приели, сега вече се чудя кога ще мога да ги дам на ясла. Дано твоите дечица лесно свикнат и се адаптират в обстановката  Simple Smile
 П.П Хубаво е да пишеш на кирилица.

# 6
  • Мнения: 286
Aila пиша на латиница защото сам свикнала но ще си взема забележка.А твоите сладури на колко са?След като прочетах мнениата на маиките във форума реших категорично и без да се обвинявам да опитам.

# 7
  • София
  • Мнения: 12 201
 Моите са на годинка и месец почти. Мислех март месец когато са на годинка и седем някъде да ги пускам, но мой и тогава няма да мога. Иначе бих го направила и ще се опитам да успея все пак да ги запиша някъде.

# 8
  • Мнения: 286
да ти кажа и на мен ми се искаше през пролетта,но постоянно се питам с какво ще ги забавлявям цяля зима.А така ако се адаптират барзо хем на децата ще им минава интересно деня,хем ще освободя свекарвата че и тя жената се побърка вече,хем и аз ще се дипломирам найнакрая.А ти сама ли ги гледаш?

# 9
  • София
  • Мнения: 12 201
  Да сама с таткото. Ако искам има възможност майка ми да ми помага, но предпочитам така. А за връщането хем ми се иска да започна работа, магистратурата съвсем съм я зарязала, хем не ми се разделя с малките. Проблема е че 180 лв са доста по-малко от заплатата ми, а искаме и да теглим ипотечен кредит. Ще изчакам септември да видя какво ще стане с класирането и тогава ще го мисля.

# 10
  • Мнения: 1 165
Сигурно ще ви се стори смешно, ама аз да си питам, пък... Embarassed
Може ли да се дадат близнаците на ясла на година и половина? Не е ли рано?  newsm78 По-бърза ли е тяхната адаптация, понеже са двама? Кога започва записването  в яслите. Някои ми казват, че едва ли не,  вече е време да ги запиша моите неродени мишлета.  newsm78 Толкова сложно било.  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 286
Аз незнам как стои вапроса в София с градините,но сам чувала че се чака ужасно много време.Аila на теб браво че се справяш с гледането на влизнаците само с мъжът си!Аз ако не е свекървата не ми се мисли,моите са големи лудетини.Мисля че за ясла като са си двама по няма да плачат и ще им е по лесна раздялата с нас.

# 12
  • София
  • Мнения: 12 201
   Всичко си зависи от децата, не мисля че това че са близнаци ще окаже особено голямо значение. Някои деца се приспособяват лесно, други не.
   Еми аз ги записах началото на тази година, януари месец и ми казаха че може да се вредим март месец догодина,  сега пък ми казаха че март няма да има прием и оставаме за септември. НЕ навсякъде е толко зле положението, а и аз все още се надявам на някакъв компромисен вариант. Септември вече ще са на две годинки и месец.

# 13
  • Мнения: 3 336
В София молбите се подават от първи яработен ден за тукещата година и ес приемат деца, които в същата година ще навършат необходимата възраст за ясла или градина. Молби предварително вече не се приемат според наредбата, не знам как се процедира обаче в градините. В нашата е по наредбата.

Аз се редих на опашка цяла нощ на 2-ри срещу 3-ти януари, но са приети и започват на 3 септември яслата, само да сме живи и здрави.

Моите ги давам без никакви угризения на съвестта. Вкъщи са ни подлудили тотално, ако имаше как щях още през юни да ги дам Peace Според мен имат нужда от това разнообразие и повечко деца на тяхната възраст.

# 14
  • Мнения: 286
Близнашко маме,като казваш че твоите са лудетини,моля те кажи ми как убоздаваш безспирната им енергия да правят щуротии и пакости,моите също са ни подлудили и за това яслата ми се струва един вид спасение на моите нерви или поне кратка почивчица.

Общи условия

Активация на акаунт