Какво става с децата ни???

  • 1 536
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 589
Вчера сутринта излизам за работа и какво да видя-вратата на апартамента до асансьора на първия етаж цялата изписана със свастики и ужасяващи надписи "Смърт на Атанас!!!" Shocked Shocked Shocked Коридора по стълбите-също изографисан! Един балкон на първия етаж на отсрещния вход-и той "украсен": "Смърт за ромите!!!" Личи си,че всичко това е правено от една и съща ръка,с един и същи спрей...
   Втрещена съм и дълбоко потресена,защото познавам въпросния Атанас,той е деветгодишния син на съседката,кротко и сговорчиво дете.И съвсем не е "ром"...Познавам и цялата тумба други деца от района,нали и син ми играе с тях,та си дадох труда да проуча следобеда какво е накарало тези иначе весели и задружни деца да постъпят така ...ммм...грозно(едва ли това е най-подходящото определение).Подразбрах,че е станал някакъв спор,всички били съгласни с нещо си,само Атанас не бил съгласен.Обаче кой е дал идеята как да го накажат,кой е фактическият извършител-държавна тайна,мълчат и не казват... Shocked И още по-странното-няколко от родителите дойдоха да се разправят с мен-защо съм закачала децата им(понеже казах на групата "Хайде,тогава,щом няма конкретен виновен,всички заедно се хващате и изчиствате драсканиците").Защо съм се занимавала с децата,след като не моята врата е надраскана и не съм ли схващала,че това е просто лудория?!
      Какво ли щеше да пати син ми,ако беше участвал в такова изпълнение,а  не беше на море в момента...
      Вие как мислите-навирам ли си носа в чужди работи?

# 1
  • Мнения: 1 172
По-скоро това, което им става на децата, е резултат от това, което им става на родителите.

Едно време съм боядисвала оградата на съседа (заедно с още 3 хлапета от квартала), боядисвала съм и гаражната врата на друг съсед, защото я нарисувахме/надрахме с керемиди, ползвани за тебешири. Та никой от родителите не се възпротиви, даже дружно ни измислиха наказанието, без да се вълнуват кой е виновен. Щом не казваме, всички сме виновни. А това, че не беше тяхната нарисувана врата и оплескана ограда, не им попречи да строят в 2 редици всички заподозрени. В случая със гаражната врата, собственикът й видя пораженията вечерта - дотогава родителският съвет беше купил боята и беше постановил наказанието (родителите на 2ма от 4мата в компанията). Моите родители не присъстваха там, но и не възроптаха, че друг е иззел функциите им.

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
По-скоро това, което им става на децата, е резултат от това, което им става на родителите.
все повече и повече ми харесваш Hug

Точно така е. Ако родителите не възпитат у децата си уважение към общата и чуждата собственост, към другия човек, към общоприетите норми на поведение, ако застават зад всяка такава негова "лудория" - че откъде това дете да се научи да се държи нормално?

# 3
  • София
  • Мнения: 622
Да ,не са децата виновни-те си имат периоди на безпричинна агресия, всичко зависи от това как я окачествяват родителите. И аз съм чистила входа от некрасиви излияния, но родителите ми ми показаха,че са страшно разочаровани от мен и си ме беше срам от постъпката ми доста време. При тази реакция писанията са подвиг в очите на децата.

# 4
  • Мнения: 372
Това напомня на случая със счупената ключица при сбиване на деца на близка до споменатата от теб възраст. Ясно си спомнам репортажа по телевизията, който отразяваше как бащата прибира детето си от полицията и нервно отблъсква репортерското "Какво се е случило?" с "Нищо не е станало, какво да е станало.... сбили са се какво толкоз?!"

Родителите са все по - безхаберни и честно казано лично аз срещам все повече привърженици на "Оставям го само да се оправя, тя улицата ще го научи да се справя. "

Не знам, дали ако има глоби от заплатите на родителите за невъзпитано и грубо отношение в училище щяха да са такива непукисти.

Може и да не съм права, но мисля че с децата наистина се случва, това което се е случва с родителите им.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Слободия - щеше да каже баба ми и щеше да е права.
Да не ги закачаш ли - а с перце ли да ги галиш? Когато бях дете, също съм понасяла наказание, наред с всички.

# 6
  • Мнения: 263
Наистина децата са отражение на родителите си. И най-вероятно с теб са дошли да се разправят точно родителите, чийто мнение е цитирано в сентенцията "Смърт на ромите". Не зная кога ще се научим, че така проблеми само се задълбочават, не се решават!
А според мен децата трябва да знаят, че и лудориите си имат последици! Надраскването на тези надписи е вид вандализъм, а до колкото зная, той е наказуем от закона. Така, че не бива да се пренебрегва тази проява, за да не се задълбочи в бъдеще!
Освен това децата също трябва да бъдат учени да зачитат хората с различно мнение! Иначе ще станат възрастни, които не зачитат такива хора...

# 7
  • Мнения: 20
Аз също съм съгласна,че са виновни родителите.Всеки ден се ядосвам,че като си пуснат децата  на вън не ги интересува какво правят-крещят,блъскат,трошат.В момента цялата площадка пред блока е зарината от накъсани кашони ,с които си правят къщи.А преди няколко дни циганите минаха и изчистиха идеално.Всички се възмущаваме,че е мръсно,нека да изискваме от децата си да спазват някакви правила.А ако някое се удари и ревне майка му дотърчава на секундата.

# 8
  • Мнения: 4 300
Лошото е, че децата попиват. На едно баща му като каже Смърт на ромите след третата ракия и детето го повтаря на другата сутрин пред блока. А оттам го повтарят и всички останали.
Тъжна работа....

# 9
  • Мнения: 953
Преди няколко дни станах свидетел на разговор между две деца - момчета на около 8 години - едното обясняваше на другото как са по висша раса и по интелигентни  Shocked
Не можах да реагирам от изумление

И аз ненавиждам циганската престъпност, но бива ли да се промиват мозъци на деца по този безобразен начин   newsm78

# 10
  • Мнения: 434
Не са виновни децата,виновни са родителите ,които смятат това за нормално.Всичко е въпрос на възпитание и личен пример.

# 11
  • Мнения: 1 568
тъжно,много тъжно............. Tired

# 12
  • Мнения: 599
Да,всичко идва от родителите....за жалост.Мисля,че имаш и отговор на въпроса кой е извършителят/те на въпросното деяние.

# 13
  • На морето!
  • Мнения: 5 727
Е,поне са се държали "мъжки" и не са издали виновника,нито са приписвали вината на другите.
Еми в такова време живеем,такава музика слушаме,такива новини гледаме и ето го резултата!Жалко е,че толкова интелигентни деца се изхабяват по такъв безобразен начин.Искрено се надявам,че времето но издигнатата на пиадестал "мутра" и съпътстващата го "прицеса поп фолк" отминава безвъзвратно! Praynig

# 14
  • Мнения: 652
Безхаберни сме всички. Преди няколко дни се чудех да как да реагирам  на факта, че в кварталната градинка тинейджъри пиеха бира. Доста от прочели темата ми тогава, счетоха че преигравам. Въпреки закона за алкохола и непълнолетните.
Олимпия, намирам, че си направила възможно най-правилното нещо. Едно голямо браво от мен, колкото и далечно да е то. Докато не започнем самите ние да държим сметка за поведението на децата около нас  или да  чистим след кучетата си на разходка /например/, или да държим да си платим  глобата за пътните нарушения, от тая държава много бавно ще се роди общественото съзнание.
Благодаря ти, че сподели това, защото се чудех дали аз мисля правилно. Желая ти късмет.

Общи условия

Активация на акаунт