БАКТЕРИAЛЕН ВАГИНИТ

  • 6 273
  • 11
  •   1
Отговори
ЗДРАВЕЙТЕ, МАМИ!ИМАМ БАКТЕРИАЛЕН ВАГИНТ,НЯКОЙ ЗНАЕ ЛИ ДАЛИ ТРЯБВА ДА РОДЯ СЕКЦИО?

# 1
V koi mesec si? Tova se lekuva.  Tryabva doktorat ti da reshi.

# 2
  • Мнения: 82
И аз мисля че се лекува. И аз имам нещо такова , откриха ми го в 4 -ти месец и ми предписаха вагинални глобули. Не са ми казвали нищо за секцио.

# 3
в осмият месец съм.откриха го във втория и лекарката ми каза на всеки двадесет дена да си слагам "флажил" до края на бременноста,плюс никакъв секс Sad.За това се притесних да не би да раждам секцио,да не се зарази бебчето.А на вас казаха ли ви какво е предизвикало вагинита?

# 4
  • Мнения: 7 718
Вагинит означава възпаление на вагината, в случая вследствие на бактерии.
Непременно трябва да имаш микробиологично изследване, за да знаеш какви са причинителите.

# 5
направиха ми такова изследване още при първия преглед.доки не каза от какво се е появил,при вашите случаи казана ли ви?

# 6
  • Мнения: 7 718
Има бактерии, които са нормална флора и живеят по кожата, обаче при срив в имунитета обикновено  се размножават и променят средата.

# 7
  • Мнения: 7
Здравейте момичета от 8 месеца се опитвам да забременея и сега теста ми е положителен, но имах проблеми и се оказа от изследване че имам Klebsiela spp. Сега съм много притеснена дали някой знае нещо по въпроса

# 8
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
клепсиелата като еширихията коли са бактерии, които присъстват в чревния тракт
направи повторни изследвания след хубаво измиване
имаш ли проблеми с бъбреците?
дай обикновена и стерилна урина едновременно за да видиш и в двете как са нещата
и спокойно не е от най-опасните и дори мисля, че не е страшна тази бактерия
а да и в каква степен е - това също е важно
ако е под 10 на пета - обикновено това е нестерилно взимане на стерилна урина или с др думи просто замръсяване

# 9
  • София
  • Мнения: 95
Здравейте момичета от 8 месеца се опитвам да забременея и сега теста ми е положителен, но имах проблеми и се оказа от изследване че имам Klebsiela spp. Сега съм много притеснена дали някой знае нещо по въпроса
Без да всявам излишна паника, трябва да ти кажа, че е добре ти и гинекологът, който ще следи бременността ти, да подходите отговорно към проблема бактерии и вируси. Факт е, че по време на бременността нормалната среда/флора във вагината се променя, но определени находки във вагиналния секрет и урината, могат да доведат до по-сериозни проблеми, ако не са констатирани и лекувани навреме и адекватно. От моя, уви лош опит до момента знам, че доста гинеколози си спестяват важни изследвания - микробиологично изследване на вагинален секрет, както и стерилна (не обикновена, а стерилна) урина, където може да се констатира наличието на бактерии, които ако не бъдат лекувани, могат да доведат до възпаления и  инфекции, които пък биха застрашили нормалното протичане на бременноста. За твоя информация съществена част от т.нар. късни спонтанни аборти (след 3-ия месец) вследстие на преждевременно спукан околоплоден мехур и изтичане на околоплодната течност са резултат на инфекции, които при неконтролирано развитие засягат понякога фатално важни органи и съставни елементи, изграждащи нашата бременност. Не пожелавям на никоя жена да преживее ужаса на принудително прекъснатата желана бременност, тогава, когато вече живееш с малкото човече, усещаш движенията му, в теб туптят две сърца.... Всичко това го пиша не за да те плаша, а просто да си информирана, за да можеш да реагираш адекватно на ситуацията и да изискваш същото от лекаря ти. Ако той/тя отказват, просто го/я смени с професионалист, който ще вземе насериозно теб и бъдещото ти дете. Обърни внимание и на кръвната картина - повишеното ниво на левкоцитите е сигнал за наличие на инфекция или започваща такава. Желая ти успех, безпроблемна бременност, леко раждане и здраво детенце.

# 10
и аз искам да ти пожелая лека бременност,знам колко е трудно да имаш инфекция и да се чудиш дали тя няма да навреди на бебето или пък лекарствата,които вземаш за борбата с нея.....но лекарите си знаят работата.

# 11
  • Мнения: 7
Много благодаря за подкрепата на всички които ми писаха.
Надявам се всичко да е наред
Днес си взех изследванията и не всичко е в норма, другата седмица ще ходя на лекар и ще видим.
Дано нещата се оправят. Първата ми бременност мина  без никакви усложнения и дори почти не разброх че съм бременна, а сега......
е какво да се прави само дано всичко е наред накрая.
Още веднъж благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт