Отговори
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Мами, моля ви да ми припомните, че нещо съвсем се замотах, а нямам и никакво време да се ровя повече ...

Тръгнали сме да подаваме документи за детските и съм седнала да смятам, дали изобщо има смисъл да се занимаваме!
Тези въпросни 200лв на член от семейството на база бруто ли се изчисляват или на база на чисто получените пари за въпросния период?

Предварително благодаря за отговорите!

# 1
  • Мнения: 85
Изчисляват се на база брутно трудово възнаграждение/ въпреки, че никой от нас не получава тази заплата! Sick/.

# 2
  • Мнения: 4 451
И аз на това винаги съм се ядосвала. Защо се изчисляват върху брутното възнаграждение, като тези пари реално не се получават? Rolling Eyes

# 3
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Благодаря момичета - явно няма смисъл да се занимавам! Да си ги харчи със здраве държавата, парите които ще и спестим!!!

То ако получавахме брутното си възнаграждение, ехеееее... 

 

# 4
  • Мнения: 5 362
Както са ти писали момичета-върху брутното възнаграждение се изчисляват.
Вчера ходих и аз да подавам молбата,и като си ги смятах май това ще ми е последна година,през която ще взимам детски.Догодина няма да се впиша в тия 200 лв на човек.
Толкова гадно са го измислили Close

# 5
  • Мнения: 5 362
Извинявам се,че ти използвам темата,но вчера в социалното се заприказвах с една майка,която миналата година взела помощта за първокласник.И там между другото е същият принцип,както при детските-трябва дохода да не надвишава 200 лв на член от семейството.
Та помощта била 120 лв,но се давала в натура ShockedГуменки и анцунг,които нямали дори половината от стойността на тези пари?!?Абсолютна подигравка с хората!

# 6
  • София
  • Мнения: 1 230
Та помощта била 120 лв,но се давала в натура ShockedГуменки и анцунг,които нямали дори половината от стойността на тези пари?!?Абсолютна подигравка с хората!
По Нова ТВ май гледах, как една майка на първолаче осъди социалното министерство за тази подигравка; анцуга, гуменките и още нещо си бяха с 3-4 размера по-големи. И се говореше, как тези дрехи въобще нямат стойността на 120лв.

# 7
  • Мнения: 1 092
аз разбрах,че тази година ще дават пари а не дрехи newsm78

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 817
аз разбрах,че тази година ще дават пари а не дрехи newsm78

Няма да дават пари! Имам приятелка на която дъщеря и е първи клас тази година. Ходила да пита за въпросната помощ, но са и казали, че дават дрехи и обувки (нещо такова), а не пари!  Shocked . Много тъпо. И от мизерните помощи лишават хората  #Cussing out

Извинявам се за офтопика

Общи условия

Активация на акаунт