Kakво да предложа на гости в този час на деня

  • 835
  • 14
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 392
Привет! Утре ще имам гости - роднини, с които не поддържаме отношения от доста години - не съм ги виждала от деца,т.е не ги познавам добре като хора; ще бъдат вкъщи в 11.00ч. Какво мога да сревирам за този часс на деня - не е като за обяд ( а и нямаме таква уговорка ). Моля, дайте ми съвет. Аз си мислех за сладкиши, соленки, кафе , безалкохолно Thinking
Приемам идеи

# 1
  • Мнения: 11 747
Ми това което си намислила е ок според мен.Обаче като дойдат гости в 11 часа и докато се завъртиш и станало 12-12:30 и то време за обяд.Гладни да ги държиш..... Thinking А те едва ли ще стоят по-малко от час и половина.

# 2
  • София
  • Мнения: 177
Може баница или щрудел или някакви хапки... Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 47 963
сладки, баница, напитки, плодове
кафе, сокове
имай нещо подръка все пак, в случай че се окажат нахални и се поканят на обяд- например кремвирши и салата за всеки случай, стават за секунди

# 4
  • Мнения: 2 755
Гледай да имаш продукти за гювечета, така че, ако останат да ги метнеш да се пекат.

# 5
  • Мнения: 3 622
Те идват в кафено време и кафе, сокчета и някакъв сладкиш звучи добре. Но може да спретнеш и една баница, че ако се позастоят

# 6
  • Мнения: 2 015
Ми това което си намислила е ок според мен.Обаче като дойдат гости в 11 часа и докато се завъртиш и станало 12-12:30 и то време за обяд.Гладни да ги държиш..... Thinking А те едва ли ще стоят по-малко от час и половина.
Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 461
Аз също подкрепям идеята за баницата. Или пък някаква торта, да ги почерпиш с по едно кафе, плюс някакви соленки. Друго май не се сещам засега.  Thinking

# 8
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Баница  Peace

# 9
  • Мнения: X
Ми това което си намислила е ок според мен.Обаче като дойдат гости в 11 часа и докато се завъртиш и станало 12-12:30 и то време за обяд.Гладни да ги държиш..... Thinking А те едва ли ще стоят по-малко от час и половина.

Абсолютно подкрепям това мнение.

# 10
  • Мнения: 5 362
Аз също подкрепям идеята за баницата. Или пък някаква торта, да ги почерпиш с по едно кафе, плюс някакви соленки. Друго май не се сещам засега.  Thinking
Тъкмо ще се позаситят с тортичка и соленки,и няма да им се яде поне два часа след това Mr. Green
А и ти ще си спестиш приготвяне на обяд Wink Whistling

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 392
Благодаря за идеите . И аз си мислех нещо за резервнат идея с обяда, но май ще ми стане сложно newsm78. Четата , която ще дойде + ние вкъщи - ставаме доста хора, Имате на идея малкият как ще ме остави да готвя, те също са с бебе на 9-10 месеца, единият гост е германец.. ooooh!
Май ще се спра на варианта със закуските - банички, соленки, сладкиш, а за нас за обяд бях планувала мусака и салата. Дали ще се получи newsm78

# 12
  • Мнения: 47 963
на мен мусака ми е отнемащо време ядене, затова залагам на кренвирши, гювечета и др подобно, салата
ама пробвай да ги залъжеш с баничка и сладки, хапки, сандвичета и плодове , гледай да има нещо подходящо и за бебетата-например плод или солетки

# 13
  • Мнения: 2 018
Бе я им сложи по една ракийка, салатка, някаква скара или нещо подобно - за да не ти отнеме време! 11:00ч. си е баш време за обяд! Ами, ако позакъснеят...я си представи на теб на обяд да ти сервират торта, сладки...
Пък и трябва да се представиш подобаващо - ще имаш и гост чужденец!
Както си решиш де... но аз не бих им предложила за обяд баница или нещо от сорта, на хора, които не познавам много много !
Пък дори и мусаката е вариант! Като си подготвиш нещата от вечерта, сутринта само я нареждаш и мяташ във фурната!

# 14
  • Мнения: 444
Точно време за обяд става , докато дойдат , докато ги посрещнеш то ще си стане време ......моите предложения са доста бързи три вида салатки , шопска , снежанка с готово цедено мляко и може бобена с боб от консерва или картофена с лук (варианти за бързи салатки много ) ,за основно пълниш йенскаата с късчета свинско или пилешко , гъбки , кисели краставички , сметана , топено сирене (тук също вариантите са много ) За гарнитурка ако нямаш много време може и едно готово пюре да разбъркаш , иначе аз залагам на форумските картофки на фурна , купуваш някаква питка от най близката фурна , а за десерт още предната вечер правиш най лесната и бърза торта с рулата !!

Общи условия

Активация на акаунт