За яслата

  • 628
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 645
Здравейте, в началото на септември тръгваме на ясла, знаете ли какви изследвания трябва да се направят и необходими ли са някакви документи. Другата седмица ще отида до детската градина и предполагам там ще ми кажат,но нямам търпение до чакам до тогава. Не знам дали при всички майки е така, но на мен ще ми бъде адски трудно да се разделя с детенце...Хубав ден на всички!

# 1
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Талончета за изследванията ти дава личния лекар. Някакви чревни изследвания и урина. При нас беше минало доста време и от последните стандартни кръв и урина, затова ни пусна и тях. Преди се е искало и васерман на родителите, от лабораторията ми казахе, че вече не трябва, но от яслата го искаха, така че провери го. Купува се здравна карта, в която джипито попълва ваксините и евентуални заболявания на детето.
Мен пък ми е съвестно, че не чувствам угризения. Мисли позитивно, там ще има много връстници, с които да си играе, ще го учат на песнички и игри, ще се научи от малко да поддържа социални контакти.
Бързо адаптиране към новия начин на живот!

# 2
  • Мнения: 5 362
Искаха ни само секрети-анален и перианален.От мен-васерман.Направете ги не по-рано от една седмица преди яслата.
Купува се и здравен картон,който педиатъра ще ви попълни.
Това ни искаха само на нас.
Пожелавам ви бързо адаптиране-и на двамата Peace

# 3
  • Мнения: 153
Здравей. Точно миналата седмица си занимавахме с това, така че все още не съм забравила за какви изследвания става дума. На нас ни искаха васерман на единия родител. На детето - кръв, урина, проба от изпражненията (стерилна) и проба за яйца на глисти. Последната се взема като стане детето от сън с помощта на скоч, който се лепи на дупето, около анусчето, след което се залепя на специално стъкълце. Това е. Дано съм била полезна. Peace

# 4
  • Мнения: 645
Много ви благодаря. Повече от полезни сте! Да, надявам се да се адаптираме бързо. В живота лесните неща са малко!

Общи условия

Активация на акаунт