В неделя идват кръстниците! Какво да сготвя, че да блесна :)

  • 2 359
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 379
В 17 следобед чакам кръстниците на гости. Следобед е, но ще се брои за вечеря. Не са идвали от сватбата на гости у нас и искам да се представя на ниво. Дайте ми идея, но да е нещо като за дебютантка в готвенето, с вегетариански уклон  Rolling Eyes
Предварително благодаря  bouquet

# 1
  • Мнения: 652
Как ти звучи риба?
Вземаш нкл филета, намазваш ги с масло и запичаш 10 мин.
След това ги заливаш със смес от кисела сметана, 1 л горчица, нарязани на здребно нкл кисели краставички и пак запичаш. Не е много вегетарианско, май. Краставичките можеш да замениш с домати. Става лесно и не можеш да объркаш рецептата.

# 2
  • Мнения: 444
Вегетарианско -много сложно , поне за мен !
Можеш да направиш някакво картофено руло - имаше скоро рецепта , различни видове салати , пълнени гъби също и шишчета от зеленчуци на скара !!!

# 3
  • София
  • Мнения: 3 679
Можеш да напълниш тиквички, чушки и домати - ако искаш може с посна смеска, ако искаш с кайма. Салатите са ясни. За десерт може мелбичка или плодова салатка да спретнеш.

# 4
  • Мнения: 1 708
Кашкавалени хапки,както и от сирене.
Зеленчуци на скара(тиквичка,патладжан,лук,домат)
Панирани броколи с чеснов сос!
Царевица с натрошено сирене,отгоре поръсено с кашкавал и запечено(невероятно топло предястие)

# 5
  • Мнения: 12 623
Здравей
Това, което ще ти предложа, се води май като салата, но аз го правя като солена торта и става доста ефектно. Рецептата е лесна, няма какво да сбъркаш, а и позволява да го приготвиш от прадната вечер и да стои в хладилника, което си е улеснение. Точни пропорции не мога да ти дам, понеже зависи колко голяма ще е. Значи сваряваш картофи, трябват ти също сварени яйца, сирене и кисели краставички, за заливката ти е нужно едно кисело мляко, разбъркано с няколко лъжици майонеза, освен това - украса каквато прецениш - маслинки, морковчета и прочие.
Всички продукти се настъргват на едро ренде. След това започваш да оформяш тортата в поднос. Първият пласт е от настърганите картофи - оформяш си го в кръгла или квадратна форма, като притискаш с ръце. След това слагаш пласт кисели краставички (като ги настържеш, ги изстискай от течността) - отново притискаш с ръце. Следва пласт настъргани сварени яйца, над тях е сирене и после завършваш с картофи, като с тях оформяш окончателно (най-лесно ми е с намокрени ръце). Аз лично предпочитам да я "затворя" и отстрани с картофи, тъкмо оформям и страничната стена, така че да стане съвсем като торта. Отгоре заливаш с млякото с майонезата, така че да се покрие плътно и украсяваш по желание.  Става много ефектно предястие или салата - кой както предпочита. Качвам ти и няколко снимки, да видиш как изглежда. Единия път я залях само от горната страна, а отстрани оставих само да се стече на места и стана интересно, вторите снимки са от по-малка "торта", която покрих със соса от всички страни - и по двата начина изглежда добре. Втората беше по-малка, но пък по-висока - видя ми се, че ще е малко и повторих още по веднъж продуктите.
Ето снимките: http://my.opera.com/*Natka*/albums/show.dml?id=345219
Аз лично слагам допълнително от соса, повечето ми гости си слагат допълнително в чиниите.
Малко дълги станаха обясненията, но всъщност е много лесно.

# 6
  • Мнения: 379
Здравейте момичета,
Забърках я вече, но ви благодаря за съветите /natka  този шедьовър задължително ще го пробвам на рождения си ден или за нова година/
Направих пържоли с бира на фурната /при запичането покрих с резен домат и резен пушено сирене/, пикантни картофи /в йената картофи с червен, черен пипер, чубрица, сол, оваляни с грис и покрити с парченца масло/, пълнени чушки с яйце, сирене и извара. За десерт сложих диня в хладилника /стори ми се много свежо, пък и лесно Wink/
Всички рецепти са от готварската ви книга. newsm24
Да видим какво ще кажат довечера?!?! Още от сега мъжо се облизва около фурната Mr. Green

# 7
  • Мнения: 444
Здравейте момичета,
Забърках я вече, но ви благодаря за съветите /natka  този шедьовър задължително ще го пробвам на рождения си ден или за нова година/
Направих пържоли с бира на фурната /при запичането покрих с резен домат и резен пушено сирене/, пикантни картофи /в йената картофи с червен, черен пипер, чубрица, сол, оваляни с грис и покрити с парченца масло/, пълнени чушки с яйце, сирене и извара. За десерт сложих диня в хладилника /стори ми се много свежо, пък и лесно Wink/
Всички рецепти са от готварската ви книга. newsm24
Да видим какво ще кажат довечера?!?! Още от сега мъжо се облизва около фурната Mr. Green


Супер звучи всичко .... със сигурност ще им хареса !!!!  newsm78 А аз си мислех че търсиш вегетариански рецепти

# 8
  • варна
  • Мнения: 1 830
О, гостите ти определено ще останат много доволни Hug

# 9
  • Мнения: 379
Супер звучи всичко .... със сигурност ще им хареса !!!!  newsm78 А аз си мислех че търсиш вегетариански рецепти
вегетарианските рецепти си ги запазвам за себе си Sunglasses благодаря много; просто не съм сигурна като готвя месо, защото не мога да опитам, но мисля, че се получи /щом и на мен ми мирише вкусно Mr. Green/

Общи условия

Активация на акаунт