За красивите обувки и грозните мазоли

  • 6 649
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 865
Мда, обичам да си купувам обувки, обаче...
цяло лято не мога да намеря един чифт обувки/чехли/сандали в шкафа, които да не ми правят ужасяващи мазоли. Преди два дни обух едни "стари другарки", които са ми били винаги много удобни и резултатът е 4 огромни мехура, инвалидност. Сега не мога да изляза никъде, трябва да ходя боса...
Въпросът ми е как е при вас? Имате ли мазоли, какви обувки си купувате за да ги избегнете? Писна ми всеки път да се прибирам накуцвайки...

# 1
  • Мнения: 2 229
Аз уж си купувам по-често удобни обувки, но ако ми се наложи да походя повече с нещо различно от кецове - хоп, мазолче! Tired
Даже сега имам едно малко, но много гадно, дето не се маха от 2 седмици. Sad

Като каза за прибирането накуцвайки се сетих за единствения ми случай, когато наистина ми се искаше да умра, заради обувки - бях се покачила на 10-сантиметрови сандали на тънък ток и след 3 часа краката ми бяха на пихтия. ooooh! В рейса на връщане избутах всички бабички само и само да седна. Joy

Повече не ги обух, но се изкушавам понякога, толкова са ми хубави. Tired

# 2
  • Мнения: 9 865
Високи, ниски... тия дето ми оскатиха и двата крака са равни, марка Дизел... винаги са били спасение, но вече НЕ.
Сандалите ми са с токче 5 см. дебело и стабилно... обаче нещо на възглавничката на ходилото все едно дупка ми пробиват.
Вече се замислям дали да не се преориентирам към кецове и маратонки, само те не ми причиняват болка.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 815
Почти всеки път, когато си купя обувки, ми излизат мазоли. Изкарвам 2-3 дни с тях, сменям с някои стари, докато ми изчезнат раните и след това продължавам с новите и всичко е ок. Обаче се сещам, че миналата година си купих едни чехли. Носих няколко пъти, съответно ми направиха много хубави рани и след това не можах да ги обуя повече. Тази година пак ги пробвах, пак по същия начин и чак след месец вече започнах да ги нося спокойно.

# 4
  • Мнения: 4 496
Нося чехли Кариока,нямала съм проблеми,независимо от модела.От естествена кожа са,с ортопедична подметка.

# 5
  • Мнения: 9 865
красим, само Кариока ли носиш? То не е само до чехли, въобще всякакви обувки...
Но със зимните е по-лесно, защото чорапът пази все пак.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 276
Аз съм с голям крак и много трудно си намирам обувки, като винаги ми излизат мазоли, но трай бабо за хубост! Най мразя да видя хора с грозни, мръсни и неугледни обувки-така, че си трайкам Laughing

# 7
  • Мнения: 6 155
Обикновено внимавам като си купувам обувки - пробвам, разхождам се и т.н. Но си е въпрос и на късмет.  Confused
Скоро едни нови чехли ми разказаха играта. Хем високи и неудобни, хем и тесни и скапана кожа  #Cussing out Но аз съм си виновна   smile3538 smile3538 smile3538

# 8
  • Мнения: 2 700
Аз явно съм изключение.  Laughing
През целия си живот да съм имала проблем 2-3 пъти не повече.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 176
Неприятно е това с раните, мазолите ... аз вече много по-трудно си избирам обувки, точно защото не знам дали няма да ми направят рани.
Ама и това да търпя не го мога, не смятам, че е и много умно ... не стига, че боли, ами си деформираш краката.

# 10
  • Мнения: 189
Това лято си купих едни обувки, които толкова ми харесаха, че въпреки ,че покрай тях похарчих сума ти пари за подходящи дрехи, не можах да се въздържа Blush Такива мазоли ми направиха, че карах мъжа ми да идва да ме взима от работа с колата, не можех и да си помисля как ще се прибера. Обаче упорито ги носих докато не се отпуснаха и сега пак малко стягат, но е безболезнено и си ги нося с кеф.
Иначе всички обувки правят мазоли в началото, имам един или два чифта, с които не съм имала проблем.

# 11
  • Мнения: 321
И аз имам такъв проблем SadОбаче съм забелязала,че няма значение дали са сандали,чехли,ботуши,обувки или маратонки винаги когато са нови имам мазоли Close

# 12
  • Мнения: 4 202
Постоянно си купувам нови сандали и цяло лятото си се разхождам с едни геокс, които вече едва се държат милите.
Каквото и друго да сложа става някакъв ад, със затворените обувки не ми е чак такъв проблема, но тия ми ти сандали като се врежат в кожата и на 3тата пряка от дома вече куцам.

# 13
  • Мнения: 4 496
красим, само Кариока ли носиш? То не е само до чехли, въобще всякакви обувки...
Но със зимните е по-лесно, защото чорапът пази все пак.
Не купувам определена марка обувки.Но които са български,не са ми правили мазоли.От едни маратонки Булдозер си бях изпатила много-имаха някакъв шев,който минаваше точно през кутрето.Оставих ги до един контейнер.Ами какво друго да ги правя...Иначе имам 6 чифта,все на Булдозер.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 231
И аз нямам май обувка ли било, сандал ли, от които да не ми излизат мазоли...много неприятна работа. Понякога се майтапя, че трябва да летя за да не ми излизат рани и мазоли по краката, защото и боса да съм пак ще имам проблеми. Иначе уж гледам все да са по-мекички, ниски и удобни обувките, които купувам но уви... Sad

Общи условия

Активация на акаунт