Миенето на зъбки...откога??

  • 1 170
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 244
Имам следното питане синът ми е на 6 месеца и половина и има вече два големи зъба Crazy подариха ми четка за зъби на oral-B за бебета след 4 месец и се чудя дали да я използвам??А и каква паста за зъби да взема??Ако някой може да ме посъветва.... newsm78

# 1
  • Мнения: 4 915
Моята стоматоложка каза, че съветите за миене на още първите 1-2 зъби, са пресилени и ненужни, и се правят главно с търговска цел.


На каката започнах да ги мия на 1 годинка. Стоматоложката потвърди, че това е подходящата възраст.

До 2 години и нещо  ги миех само с вода, защото не може да си изплаква устата от пастата, а ненужни химии не ми се щеше да гълта.

Сега ползва безфлуорна детска паста Ненедент.

# 2
  • Мнения: 1 733
Ние нашите зъбки ги мием от 7 месечна възраст (тогава имаше 2 или  3 зъба). Започнахем с Ненедент. Сега мием с четка за зъби Аквафреш за над 4 месеца, а пастата е или детска Аквафреш или Вадемекум.

# 3
  • Мнения: 4 496
На тази възраст "миех" с марличка,увита около пръста и напоена с водичка.Имаше и едно гелче с накрайник,Дентинокс или нещо подобно,но не съм го ползвала.На баткото купувам Дентал детска,гледам,че и малкия,на 2,5 год., иска да се мие с нея.

# 4
  • Мнения: 4 915
Може и с марля с кислородна вода.

# 5
  • Мнения: 2 381
Като навърши 1г.5м. взех на дъщеря ми мека четка, от най-малките на Оral-B.Още не ползваме паста, а само с вода.
Има паста "Ненедент", безфлоурна е и е с накрайник.Тя също е подходяща.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Първия месец/започнахме на 3 зъбчета/ не ползвах паста.После купих детска на Аквафреш.

# 7
  • Мнения: 9 050
Може и с марля с кислородна вода.

 Shocked Как с кислородна вода?

# 8
  • Мнения: 4 915
Кислородна вода, смесена с обикновена. Топи се марличката и се обтриват венците. Действа антибактериално. Не помня дали педиатърката или стоматоложката ми го каза.  Rolling Eyes

П.П.
Това намерих:

Млечни зъби
Те започват да избиват над венците обикновено на 6-месечна възраст. Повечето деца имат пълния комплект млечни зъбки на около 2–3-годишна възраст. Млечните зъбки са особено важна основа за развитие на постоянните зъби, което налага внимателна грижа за тях.

Устната хигиена при бебетата също трябва да бъде отлична както при възрастните. Добре е да се започне много по-рано от появата на временните зъбки. Може да обтривате венците на бебето с марличка или памук, натопени в разтвор на кислородна вода и вода 1:1. Няма причина да се притеснявате от кислородната вода, тя подпомага отстраняването на отлаганията от храна. Ако все пак имате някакви притеснения, може да обтривате с чиста вода. Желателно е да се прави след всяко хранене на бебето, но ако нямате тази възможност – поне веднъж на ден.
Разтворът на кислородна вода, който се продава в аптеките, е 3% и няма голяма трайност, но разтвор на кислородна вода и вода може да си приготвите и да го ползвате няколко дни.

източник

П.П.П. А тук в една тема обсъждат същото - за кислородната вода: форум "Моето бебе и аз"

Последна редакция: пт, 24 авг 2007, 15:42 от Free Soul

# 9
  • Мнения: 1 209
Беше на 10-11 месеца, когато започнахме да ги мием с Ненедент и силиконовия накрайник, въпреки, че педката ми беше казала още от първия зъб да започнем newsm78 аз реших да се поослушам няколко месеца...  Joy

# 10
  • Мнения: 447
Започнах да и мия зъбките след като навърши 1 годинака,мия ги само със вода .

# 11
  • Мнения: 1 081
И аз тъкмо това се чудех от известно време. Някой може ли да даде инфо и снимка на тази паста Ненедент и накрайника и как точно се използва като бебето не може да плюе за да се изплакне устата.

# 12
  • Мнения: 4 915


Това е бебешката.
Слагаш накрайника на пръста си и търкаш колкото зъби има.
А това са детските - с и без флуор:



С паста започнах, когато Мариела се научи да си изплаква устата.
Дотогава - с вода само.

# 13
  • Мнения: 244
Благодаря за отговорите смятам да започна с ненедент(накрайника) и водичка,защото нашите зъби са вече на месец,а идва и трети  ooooh! 

# 14
  • Мнения: 7 723
Започнах да мия зъбите на децата си след, като имаха по 8.
Преди това ме беше страх, щото венците им бяха постоянно подути
и имах чувството, че четката (колкото и мека да е) ще ги разрани.

А за кислородната вода....на стикера на флакона пише- цитирам:
Дозировка и начин на употреба:
Разтвор за дермално приложение. Прилага се външно
чрез нанасяне с подходящ тампон.
Противопоказания: Да не се прилага при лица с генетичен дефект акаталазия!
Повишена чуствителност към някоя от съставките.
Специални предупреждения:
Да не се приема вътрешно! Да не се нанася на лигавици!
Да не се промиват големи рани и закрити кухини! Да се пазят очите!
Да не се прилага под формата на компрес!....и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт