контракции-проблем или не????

  • 3 551
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
здравейте.много се извинявам ако повтарям темата.проблемът ми е следният:в 17г.с съм и от около 2 седмици получавам контракции.лекаря ми предписа някакви хапчета които за сега нямат ефект.въпросът ми е такъв-нормално ли е в толкова ранна бременност да се появят контракции? 

# 1
  • Мнения: 5 026
Какви са контракциите? На колко време? Консултирай се и с друг лекар  Peace

# 2
  • Мнения: 1 321
Ако са на много често контракциите трябва да потърсиш и друго мнение на лекар.
Иначе ако не са толкова болезнени не е толкова страшно.

# 3
  • Мнения: 26
контракциите се изразяват в следното-рязко стягане на корема ниско долу.проявяват се най-4есто нощем и сутрин.

# 4
  • Мнения: 26
не са болезнени но са много неприятни.към 5-6 на ден са.

# 5
  • Мнения: 263
не са болезнени но са много неприятни.към 5-6 на ден са.
И аз имах такива. Наричат се Бракстън Хикс и са подготвителни. Попрочети малко в Интернет за тях. Иначе ти трябва повече почивка и лежане. Можеш да пиеш Магнерич (или друга разновидност на магнезия), но преди това се консултирай отново с лекар  Peace

# 6
  • Мнения: 8 999
И през двете си бременности имах такива контракции - коремът ми ставаше твърд като желязна топка и щръкваше ужасно /понякога се килваше и настрани и беше много смешен/, болки нямах. Нищо не съм пила. Нищо не се случи.
Не приемайте лекарства без изрично лекарско предписание!

# 7
  • Мнения: 911
Много ти е рано за контракции, та дори и подготвителни. Какви лекарства ти предписа доктора - магнезий ли? Щом не действат лекарствата не е добре - консултирай се с друг лекар.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 585
И аз имах, ама към шестия месец. Обикновено ги получавах, като стана след продължително лежане. В болницата ми бяха предписали Магнерич за тях.
Най-добре се консултирай и с друг лекар и си почивай повече.  Hug

# 9
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Най-добре се консултирай и с друг лекар Peace

# 10
  • Мнения: 728
При мен такива контр.започнаха към 22-24г.с.,доклказа,че са подготвителни и започнах да пия но-шпа,който първите 2-3седм. ми действаше,но след това контр.отново започнаха и сега в 29г.с.ми изписаха Магнерич,който ми се отразява добре.Направи си консултация с гинекологът и ако е нужно да смени лекарството,защото дори и подготвителните контракции са ОПАСНИ.

# 11
  • Мнения: 288
При мен имаше, но вече в края на бременността .Вярно е ,че организмът се подготвя за раждането , но ти все пак се консултирай с друг лекар,защото 5-6 на ден не са малко. Най-вероятно всичко е наред

# 12
  • Мнения: 26
лекарството което ми предписаха е магнерич.пия го от десетина дни,но не помага.не ходя на работа и гледам да лежа и почивам  максимално понеже имах отлепяне на плацентата в  на4алото,а сега и тва.... Sad

# 13
  • Мнения: 288
Има и други лекарства, мен в подобно положение ме взеха в болница, беше преди няколко години, не че е много приятно, но все пак там по всяко време има екип. Стискам палци и пиши как си Hug

# 14
  • Мнения: 724
През цялата си бременност имах контракции и непрестанно пиех Магнерич.Пази се и повече гледай да лежиш.Естествено се консултирай и с друг лекар ако трябва.

Общи условия

Активация на акаунт