От каква възраст децата да започват спорта????

  • 8 276
  • 51
  •   1
Отговори
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Големият ми син е на 3 и половина, и ми се ще от тази есен да го запиша на някакъв спорт.....Дали обаче не е още много мъничък или пък си му е време Thinking Thinking Как мислите? Кога и с какъв спорт зпочнаха вашите деца newsm78

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 388
В ДГ дъщеря ми ходи на ушу от първа група, т.е. три годишна. Тази пролет ще я запиша на плуване. Искаше ми се да тренира худ.гимнастика или балет и на четири години щяха вече да приемат, което за мен си е нормална възраст за започване на тренировки, но на нея не й хареса.

# 2
  • Мнения: 967
Според мен ако целта ти е професионално занимание съ спорт - 4 години ми се струва добре.
Ако обаче целиш просто детето да се разнообразява и да се грижи за физиката си - то 5-6 год. Като малки така или иначе нон-стоп тичат, така че физическо натоварване не им липсва.
скоро на един басеин попаднах на група деца с треньорка. Питах я според нея кога е добе да се започне с плуване. Тя ми каза не преди 4 год, но ме посъветва ако мога да го водя аз на басеин, да го уча да не го е страх от водата, да си топи главата, да си поема въздух и т.н. а с треньор да се работи след 6год. възраст.

# 3
  • Мнения: 4 496
Незнам,да ти кажа.Но ми се иска да запиша големия на плуване,а от каква възраст трябва?!И дали не съм закъсняла?

# 4
  • Мнения: 550
Никога не е късно  децата да започнат да спортуват.Според мен обаче една възраст от 2до 3,та за някои и 4 години е твърде ранна възраст за спорт или танци.Децата не могат да задържат концентрацията си твърде дълго време,а и физиката им не е укрепнала достатъчно за да бъдат подлагани на по- големи натоварвания.
По-добре да играят навън! Peace

# 5
  • Мнения: 2 567
Моята почна да тренира плуване от седем годишна. Мисля, че беше тъкмо навреме. Не сме имали желание да я правим професионална спортистка, нито пък състоянието и го позволява. Въпреки това се справя много добре, та и на състезание ходИ  Simple Smile
Ако желанието е детето по сериозно да се занимава със спорт, може би трябва към 4-5 годинки да се почне.

Последна редакция: пт, 24 авг 2007, 16:25 от Летисия

# 6
  • София
  • Мнения: 2 840
Моят син е на четири и половина и след тазгодишното море, зная, че е готов да започне с плуването.Дотози момент не бях сигурна.
От септември ще го пусна да тренира.Засега не съм наясно къде има такива групи.Зная за Спартак, но ако има в Мадара, ще ми е по-близо.Със сигурност има за 5-годишни.
Плуването ми се вижда много важно.
Иначе, още от първа група в градината ходеше на футбол и латино танци.Като ритне топка - пада, защото си слага крака отгоре и - туп!
За танците - няма д акажа нищо - демонстрира ми загрявката - само това е усвоил Mr. Green

# 7
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Алекс ходи на народни танци и спортна гимнастика в градината, но там е по-облекчено,предполагам..

Мислих си ,дали не е много малък за карате Thinking

# 8
  • Мнения: 1 568
И аз се интересувам,мисля си че малко сме позакъснели,но по добре късно от колкото никога...спортните танци ,за момче как ви се струват?  Какво мъжко възпитават? С моят мъж сме във спор?

# 9
  • София
  • Мнения: 2 840
Алекс ходи на народни танци и спортна гимнастика в градината, но там е по-облекчено,предполагам..

Мислих си ,дали не е много малък за карате Thinking

Един спец ми каза, че децата не трябвало преди 8-годишна възраст да тренират бойни изкуства.Нещо им се деформирали костите.Или друго, не помня ясно.....
А едно момиченце на 4 години искаше да тренира, защото брат му ходи на таекуондо, но не го взеха.

# 10
  • Мнения: 7 263
Големият ми син е на 3 и половина, и ми се ще от тази есен да го запиша на някакъв спорт.....Дали обаче не е още много мъничък или пък си му е време Thinking Thinking Как мислите? Кога и с какъв спорт зпочнаха вашите деца newsm78

И двамата започнаха на три години да се занимават със спорт - в детската градина с айкидо и с мен съм ги водила по залите /баткото де/ с малкия нямах време. В детската също имаха и плуване и двамата са ходили.
Наистина сериозно обаче - 3 пъти в седмицата големия започна на 7 години, малкия на 5 - просто го записах при същия треньор с уговорката ако не се поддава да го отпишем. Треньора се справи повече от перфектно  Peace Peace Peace шапка му свалям, а е съвсем младо момче.

КЛОНКА позволи ми да не се съглася със твоя познат. Единствената причина поради, която тази възраст се препоръчва е че преди това трудно се концентрират и изискват повече внимание от страна на треньора. Виждала съм далеч по-малки деца от 8 години в залите, а доста години съм прекарала в тях.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 840

КЛОНКА позволи ми да не се съглася със твоя познат. Единствената причина поради, която тази възраст се препоръчва е че преди това трудно се концентрират и изискват повече внимание от страна на треньора. Виждала съм далеч по-малки деца от 8 години в залите, а доста години съм прекарала в тях.

Може, не споря, аз също мислех, че е добре, защото развива концентрацията, но той категорично заяви, че причините са чисто физически.
А, че има групи с малки деца - има.Но доколко е добре за тях не съм съвсем наясно, не съм проучвала въпроса сериозно.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 242
Според мен е рано. Аз като ентусиазирана майка започнх отдавна да подтиквам дъщеря си към спортни занимания - танци, плуване, ски, зимни кънки, колело, ролери.... И всичко й беше много трудно и страшно и не искаше да се занимава. Едва тази година плуването започна да й харесва и проплува няколко метра, започна да кара колело без помощни и ролери без някой да я държи. Просто й дойде времето, а родителските ми амбиции преди това са били излишни. Може би единственият резултат е, че не иска и да чува за ски и кънк...
Така че, наблюдавай си детето - всяко става готово за даден спорт на различна възраст.

# 13
  • Мнения: 7 263
Ами тренировките с мъниците са съобразени с възрастта им. Постепенно се въвеждат движения, общата физическа подготовка също е специално разработена за тях и е различна по съдържание и продължителност от тази за големите. Всичко това разбира се, ако школата е добра и треньорите си разбират от работата.
Малкия ми син започна миналата година на 5 години, заедно с едни 14 годишни дънгалаци  Simple Smile, естествено в края на годината те дори бяха на състезание и са усвоили страхотно много неща. Но пък моя мъник е станал такава жилка и освен това има първи признаци на съсредоточаване и внимание, на което преди това не съм била свидетел  hahaha hahaha
Според мен е предимство едно дете да се запознае от рано със спорта / не говоря да го правиш спортист непременно / с атмосферата, с техниките/. Така на 13- 14 години вече ще бъде много, много напред пред връстниците си в чисто физически аспект.
Много зависи и от детето все пак, ако е по-кротичко и спокойно може да се занимава и с по-спокойни спортове - плуването е перфектен спорт за децата според мен, особено ако имаш наблизо басейн.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 840
Е, на плуването явно всички сме фенове.
Имало е итема тук, за най-малките, имаше и координати на треньор,но аз, като се обадих, телефонът му беше забравен вкъщи и после така и ни повлякоха други неща..
Но от тази година - задължително почва да ходи на плуване моят герой.

Общи условия

Активация на акаунт