Давате ли милостиня?

  • 1 461
  • 31
  •   1
Отговори
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Я да попитам. Давате ли милостиня на просяците по улиците?
Аз престанах преди 4 месеца и сега само изпращям по 2-3 смс-а за различни хора които се нуждаят от операции.

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Не давам.

# 2
  • Мнения: 123
аз все още давам.Даже имам и историйка...бях на кафе с приятелка и едно дете на около 12 години дойде,седна на масата и ми вика:како дай ми 50 стотинки иначе ще те наплюя.Е деца Joy

# 3
  • Мнения: 1 172
Не давам пари на просяците по улиците.

Когато искам да помогна, превеждам пари по сметка или пращам СМСи.

# 4
Да, малки суми, колкото пакетче дъвки например. Иначе превеждам пари по сметки за каузи, които харесам, но никога не пращам есемеси. Абсолютна пералня, от която печелят само моб. оператори и съответните институции. #2gunfire

# 5
# 6
  • Мнения: 263
Понякога давам. Зависи какво впечатление ще ми направи човека. Но на възрастни хора по-4есто давам.

# 7
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Да, малки суми, колкото пакетче дъвки например. Иначе превеждам пари по сметки за каузи, които харесам, но никога не пращам есемеси. Абсолютна пералня, от която печелят само моб. оператори и съответните институции. #2gunfire


хмммм колко от преведените суми отиват за нуждаещия се?

# 8
  • Мнения: 213
Не давам пари на просяците по улиците.

Когато искам да помогна, превеждам пари по сметка или пращам СМСи.
Peace Peace Peace

# 9
  • Мнения: 685
Понякога давам. Зависи какво впечатление ще ми направи човека. Но на възрастни хора по-4есто давам.

 Peace

# 10
  • Мнения: 474
Само веднъж на една баба, която ужасно приличаше в лице на моята наскоро починала баба. И няколко пъти съм пращала смс. Но това с смс.ите не се ли нарича благотворителност, а не милостиня?  newsm78 За мен 2-те неща имат разлика.

# 11
  • Мнения: 790
Давам. Не на абсолютно всеки, защото например пред църквата в квартала се нареждат по 4-5 в празничен ден. Или пък на пешеходния мост има едно бабче облечено в черно, на ден минавам покрай нея по 2 пъти,ако не дам стотинки - иска да и сипя вода. Няма как да давам непрекъснато, но го правя понякога и с пълното съзнание, че хората може би са мошеници. Смс-си също изпращам.
Правя го заради самото даване, а греха си е за този който злоупотребява.

# 12
  • Мнения: 3 622
Понякога давам. Зависи какво впечатление ще ми направи човека. Но на възрастни хора по-4есто давам.

 Peace

 Peace

# 13
  • Мнения: 1 800
Давала съм. Преди доста години имаше едно момиче, което свиреше на цигулка из София даже през зимата. На нея винаги давах, беше ми жал за нея. Сигурно родителите и я бяха накарали да свири навън.
Един път заведохме едно ромче да го черпим със сок и то ни каза, че правело по 10 лева на ден(2000г.) Аз горе долу за същото работех тогава за 8часа на ден. Та оттогава давам, но много, много рядко. . Иначе беше много красиво и чаровно дете.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Винаги давам, когато имам възможност. Най-вече на възрастни хора и инвалиди. Иначе на хора в трудоспособна възраст, като майки ромки тръгнали с децата си на просия не давам и 1 ст.  Naughty . Имам познати които живеят във едно село където преобладават роми. Един ден с 1 позната вървим и на среща майката с детето проси. Потърсих портмонето да и дам малко стотинки, но момичето което беше с мен ме спря с репликата: "Ти луда ли си да и даваш пари на тая, аз я познавам, от моето село, те само с това се изхранват, и всички са така, мъжете не работят, жените или са джепчийки  или просякини. Ама всяка вечер без ракия не сядат и по добре от нас се хранят". От тогава спрях да им давам на тях. На деца също не давам. Възрастни печелят от децата. Даваш им парички, а след малко "работодателя" прибира парите. Е такива пък...... #2gunfire.Абе грозна картина  Sad

Общи условия

Активация на акаунт