интервал между кърменията

  • 3 474
  • 54
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 724
От два дни сме изключително на кърма, след период от смесено хранене. досега при смесеното хранене будех беба на 2,5 часа,за да стимулирам лактацията. Сега не я дохранвам, обаче тя започна да се буди през 4 часа за сучене през деня, а през нощта спи от 00 до 07. Това прекалено дълъг интервал ли е? Да се изцеждам ли след всяко кърмене или да го правя между кърменията?
/Все още кърмата ми е колкото тя да се нахрани, не усещам твърди гърдите си, засега през деня се изцеждам след кърмене/ но не винаги/ , през нощта ставам в 3 ч. за изцеждане/.

# 1
  • Мнения: 2 652
Аз повече от 2 месеца бях на смесено и режимът беше супер - хранене през 3.5 часа, нощем спеше по 7, 8, понякога и по 9 часа. Откакто минахме само на кърма, през деня се храним безразборно, понякога и през час и половина. Нощем прави 6 часова пауза. Но това, разбира се, стана постепенно, не за 2 дни а за около седмица - две. По-опитните мами ще ти кажат за изцеждането и дали да будиш нощем, но според мен детето само ще си смени "настройките".

# 2
  • Мнения: 1 321
Интервала за бебче на 3 седмици май е голям.. newsm78
Има възможност да го храниш когато е в сънено състояние а не да се цедиш.Малките мишоци имат тази способност да сучат дори и да спят.Малко са по сънени но това не им пречи.Хубаво е да го кърмиш през тези часове понеже пролактина тогава се стимулира най-много.
Ако ти е малко кърмата може да цедиш след всяко кърмене и да съхраняваш или да го даваш със шише щом сте със смесено хранене.

# 3
  • Мнения: 1 062
Аз мога само да ти кажа как е при нас.Моето слънце на 25.08 ( тоест утре ) Grinning става на 1 месец.Много е ленива и когато започна да я кърмя още на второто или трето смукване заспива.Опитвам се да я събудя по всякакъв начин но не се получава.Оставям я на леглото и тя се събужда точно след 2 мин.А понякога веднага и започваме пак.И това се повтаря многократно.В крайна сметка се храним около час - час и половина ,а сме стигали и до два   ooooh!( много е изтощително ).Следващото кърмене е след около два часа.И така през целия ден.Вечер я храня за последно в 12.00 и то с биберон защото е невъзможно да я събудя ( това е единственото ни хранене с биберон за денонощието ).Сутрин се събужда около 6.00. Така че се получава един интервал от 6-7 часа в които спи.Аз мисля че ако наи добрия начин за хранене е този с който бебето се чувства добре.Целувки от мен и се надявам да намерите наи добрия начин за вас с бебчето.

# 4
  • Мнения: 4 242
Честита рожба!
Добре е поне през първите 6 седмици интервалите да сне по големи от 3 часа, като кърменията да са минимум 8, добре  е 12. Предполагам си уморена и тази почивка от 6-7 часа ти е като манна небесна, макар че чета че ставаш да цедиш в 3ч.
Според мен не буди бебето, така и така ти се будиш за цедене, давай му да суче на сън, изцеди капка мляко и потрий устните, бебето от допира и миризмата ще отвори устенца без да събуди и хем ще те облекчи и стимулира, хем ще натупа още малко калорийки.
Ако пък решиш остави нещата както са, добре е да знаеш обаче че има риск от недостатъчна стимулация и намаляване на млякото.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 724
Честита рожба!
Добре е поне през първите 6 седмици интервалите да сне по големи от 3 часа, като кърменията да са минимум 8, добре  е 12. Предполагам си уморена и тази почивка от 6-7 часа ти е като манна небесна, макар че чета че ставаш да цедиш в 3ч.
Според мен не буди бебето, така и така ти се будиш за цедене, давай му да суче на сън, изцеди капка мляко и потрий устните, бебето от допира и миризмата ще отвори устенца без да събуди и хем ще те облекчи и стимулира, хем ще натупа още малко калорийки.
Ако пък решиш остави нещата както са, добре е да знаеш обаче че има риск от недостатъчна стимулация и намаляване на млякото.


Досега се хранехме през 2,5 часа, не засуква спеейки, обикновено я събличам, или дори мия, за да се събуди дотолкова, че да поеме гърдата. В резултат - 15 минути събуждане/ не точко събуждане, а просънване/ ,1 час хранене, и след 45 минути пак същото.
Не знам кога стомахчето при този режим успява да обработи млякото...
От тази нощ започна да се буди през нощта през около 4 маса, дневните интервали си остават  доста големи...
Вечер също не мога да й дам гърда, не поема, извива се и плаче и започнах да давам изцедена кърма. Другият вариант е - суче, гълта и когато дойде повече кърма, се сърди и престава да суче...Дано да не е заради гърдата. /вече писах за моите неуспешни опити да й давам с лъжица и спринцовдка./
Оставяли ли сте бебето да плаче, за да засуче? Сърцето ми се къса, като я гледам гладна и чеврена от рев...Дотук с усилия си "докарах" кърмата, но ако трябва да я държа гладна, за да засуче, май ще се предам...

# 6
  • Мнения: 2 829
Погледни в библиотеката статиите за кърмаческа стачка.
Според мен бебето в момента свиква с новите условия-опитваш се да премахнеш биберона.
Дано да стане лесно-според мен статиите ще ти помогнат, но така или иначе ако намериш верния подход нещата би трябвало да се оправят за няколко дни.
Вероятно ще ти коства усилия за да се справиш, но да знаеш, че си заслужава!
Пиши непременно как се развиват нещата! Hug

# 7
  • Мнения: 872
Ако плаче и се мята не я насилвай да засуче,защото ще реве още повече.По-добре я гушни докато се успокои и спре да реве и след няколко минутки и предложи пак гърдата.Това го пишеше в Библиотеката по повод кърмаческата стачка.Аз пробвах и наистина действа  newsm10

# 8
  • София
  • Мнения: 1 724
Погледни в библиотеката статиите за кърмаческа стачка.
Според мен бебето в момента свиква с новите условия-опитваш се да премахнеш биберона.
Дано да стане лесно-според мен статиите ще ти помогнат, но така или иначе

Четох, но не е ли рано за кърмаческа стачка - в статиите пише 40 дни, 3 месечна възраст...

Вие оставяли ли сте децата си да плачат по такива причини и колко дълго?

# 9
  • Мнения: 2 829
Виж, то може и да не е точно кърмаческа стачка, но много често същите неща, които помагат при кърмаческа стачка помагат и при всякакви други проблеми с кърменето.
Според мен при вас причината е ясна-ти доскоро си давала добавка с биберон, сега я махаш-това е промяна за бебето и то протестира.
Аз лично не съм оставяла малкия да реве и не би го оставила ако има начин да го избегна. От друга страна обаче, не знам как бих реагирала във ситуация като вашата. Просто моите проблеми с кърменето са били мнооооого дребни, ако въобще може да се каже че съм имала проблеми. Но при всеки намек за проблем ми е помагало гушкането, кърменето на спокойно, тъмно място, това да оставам насаме с бебето, както вероятно и това, че не ползваме биберон-залъгалки и шишета с биберон.
Опитай различните методи за справяне с кърмаческа стачка, все пак ако бебето плаче безутешно-и аз не бих издържала и бих дала храна с биберон, но после може пак да опиташ... Знам ли... Отстрани е лесно да се дават съвети, ама ти си знаеш най-добре какво ти е...
Може да помогне също така да се срещнеш с някоя от майките, които са изкарали курс за консултанти по кърмене-виж закованата тема! Все пак разговора на живо си е друго нещо.
Искрено се надявам другата седмица да споделиш че кърменето е потръгнало Hug

# 10
  • Мнения: 4 242
Не съм оставяла Ива да плаче, смятам че такасамо се изнервя повече и не би сукала ефективно, за това винаги съм се старала да подсигуря спокойна атмосфера. В часовете когато е била най- нервна (никое бебе в началото не е клукла и си има проблеми, темепарамент, нагаждане и т.н.) съм гледала да сме навън, така или е спала в количката или съм я гушкала и показвала света, кърмихме се навън още от десетия ден, макар да е зимно бебе.
Стомаха си почива не бой се, кърмата се разгражда за максимум час.
Вероятно детето наистина протестира за биберона си.
Впрочем първата стачка може да е още около 10-ти ден, следващата около 3-та седмица, после около 6-та и т.н.

# 11
  • Мнения: 532
Май бебата си е свикнала с биберона, тъй като начинът на сукане от гърда и биберон с шише е ужасно различен.

В библиотеката имаше статии за как да върнем бебето обратно към гърдата и да го откажем от добавката, шишето с биберон.

Не става лесно и иска търпение и много вяра в това, което правиш. Затова прочети статиите за това, дано намериш време.

След като през деня прави по-дълги интервали, според мен изгладнява страшно много, а на теб в гърдите ти се събира много мляко и после тръгва на силна струя, което плаши беба и протестира.

Предполагам ....

Ако сметнеш, че е това, защото плачът е последният сигнал за глад. Преди това са леки сигнали, докато бебоче спи. Леко помркване, помръдване, търкане на ръчички в устата, плачът е последният сигнал и обикновено бебето е много сърдито, а пък ако е свикнало и с бибата, едва ли ще можеш да накараш да захапе гърдата, а пък и да я захапе, ако потече силно млякото, бебето се задавя или плаши и съвсем отказва.

Пробвай да следиш за тези ранни признаци на глад, някъде в интервал от 1.5 - 2 часа или 2.5 след края на предходното сукане, т.е. на максимум 3 часа отстояние да са кърменията.

Ако забележиш сигнал, изпомпваш малко мляко с помпата от гърдата, която е наред, да не ти е много напрегната гърдата и да я "отвориш" така да се каже за по-лесно потичане. Капчица на зърното, потъркваш в устичка и засуква - както ти е описала Мери.

По-чести кърмения при първи сигнали за размърдване и глад, вземане на мерки за "отваряне" на гърдата за по-лесно засукване и евентуално предпазване от силна струя, и много търпение, докато се откажете от биберона на шишето - поне 3-4 дни.

Аз вярвам, че ще успееш и ще се справиш, беба ще поотрасне и заякне и по-лесно ще се справя с гърдата.

Много е важно, ако нещо продължава да те гложди и притеснява, да питаш  Grinning

Успех!

# 12
  • Мнения: 4 242
Жълтеницата мина ли?
А как сте с напишаните памперси?
Дави се от силната струя мляко и за това плаче или като намалее струята се ядосва не разбрах?

# 13
  • София
  • Мнения: 1 724
Жълтеницата мина ли?
А как сте с напишаните памперси?
Дави се от силната струя мляко и за това плаче или като намалее струята се ядосва не разбрах?

Нямаме жълтеница, пишка внсеки памперс
Не знам защо се нервира, май по-често като намалее струята..

# 14
  • Мнения: 2 652

Нямаме жълтеница, пишка внсеки памперс
Не знам защо се нервира, май по-често като намалее струята..
[/quote]

Това е една от възможните причини, пробвай в такива случаи да смениш гърдата и виж дали ще засуче. Възможно е и след първите няколко глътки да получава колики - в такъв случай трябва повече търпение. При нас имаме такива моменти и досега. Според мен също не е стачка.

Общи условия

Активация на акаунт