Давате ли му/и вода??

  • 2 542
  • 100
  •   1
Отговори
  • Мнения: 159
Здравейте,мили мами!Въпросът ми към вас е дали на 2-3 месечно кърмаче давате вода и по колко! Има 100000 изписани неща по този въпрос,но ме интересува как процедирате вие!:) Благодаря ви предварително:)

# 1
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Не давам нищо,само кърма и добре се развиваме.Вече сме 6,500 кг. Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 2 388
аз давам вода от 10-тия ден. минимум по 50 мл. изпива

# 3
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Когато Вики беше на тази възраст всеки ден предлагах вода, но тя отказваше  Confused Пропи вода по-сериозно към 6-7-мия месец и то от лъжичка Close

# 4
  • Мнения: 1 092
аз давам ама.............кой да ми я пие Mr. Green

# 5
  • Мнения: 1 155
 Да, давам вода Peace

# 6
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Започнах да предлагам в 3-я месец, но до 5-я не искаше и да чуе за вода. Сега в жегите на разходка се навива да пийне малко, но в къщи си е на кърма.

# 7
  • Мнения: 1 081
Ами не се налагаше да му давам защото беше зима и все пак не беше толкова топло. Но ако е само на кърма дори да е толкова горещо не мисля че му трябва вода, кърмата върши същата работа. Ако прецениш, че се нуждае от вода му дай, наистина са страшни жеги и по-добре да не е много гладно после, отколкото дехидратирано.

# 8
  • Мнения: 159
А в какви количества вода давате? По колко милилитра изпиват?

# 9
  • Мнения: 1 269
аз не давам-само на кьрма е.като се роди и предлагах няколко пьти по препорька на педиатьрката,но тя не пожела и до там останахме с опитите.

# 10
  • Мнения: 145
Давам понякога между храненията (не винаги иска) по 20-30 мл. Моят бебо сега е на 4 месеца,пие вода още от началото,но тогава бяхме на режим.Откакто го храня на поискване не иска вода,но в тия жеги ( ooooh!  горкичкото така се поти,чак жал ми става) пак си пийва по малко.

# 11
  • Мнения: 545
Ева пропи вода едва от три седмици, като почна захранването. Преди, като беше само на кърма, предлагах, но тя не искаше. Изпива средно по 150-200 мл. Можеш да пробваш и с чайче (това на Хипп, против колики, е много приятно на вкус). Всъщност, това, че не пие вода, не бива да те тревожи, щом се кърмите. Все пак за твое спокойствие предлагай в тези жеги и вода - бебета сами си знаят от какво имат нужда и ако се нуждае от течности, ще пие. Аз що приказки изслушах от родата по повод на тази вода  ooooh!

# 12
  • София
  • Мнения: 12 551
Давам му откакто се е родил. В началото не пиеше по много може би около 10-20 мл. Сега вече изпива по 2 шишета дневно.

# 13
  • Мнения: 4 915
По съветите на УНИЦЕФ, СЗО и МЗ до 6-тия месец бебетата имат нужда само и единствено от мляко. Кърма или АМ.

# 14
  • Мнения: 1 044
На същия въпрос, педито ми ми отговори така-ти му дай, а пък, ако той има нужда, ще пие, ако ли не няма. Затова аз предлагах водичка-понякога пиеше, понякога не. Предлагах и чайче понякога и също той си преценяваше кога и по колко да пие. не сме имали проблеми с храненето по този повод. На моята приятелка пък детето не пие вода-тя предлага, но то отказва. Така че си е строго индивидуално. Аз си мисля и следното-моя колежка пие по 1 л - 2 л минерална вода на ден. Аз пия най-много по 500 мл течности дневно-тоест и при възрастните е така.

Общи условия

Активация на акаунт