Да намаля ли броя на храненията?

  • 894
  • 9
  •   1
Отговори
Храним се по пет пъти на ден,но от известно време май му идват в повече.Не е гладен,когато стане време за ядене и настава истинско мъчение докато си изяде яденето.Давам му по 170-180гр,като съм захранила и с месно и зеленчуково пюре,давам и каша,а от 2 дена и попара.Въпросът ми е дали мога да премина на 4 хранения и да увелича ли в такъв случай грамажа?Според педито детето трябва да се храни по пет пъти до 10месеца,но на нас май ще ни е трудно до тогава. Rolling Eyes
  Допитвам се до вас и защото килограмите ни не са много-на 7 месеца е 7,150кг.В нормата е,но ако намаля храненията.......????? newsm78

# 1
  • Мнения: 1 081
Килограмите ви са добре. Не очаквай в тези жеги детето да яде все едно е зима, много е топло и е възможно от това да имате проблеми.  Опитай и 4-кратно хранене, ако не помогне да яде нормално пак мини на 5-кратно. Или махни попарата и там да си остане само мляло за да не се засища толкова много и да иска да яде на другите храненея. Детето само ще ти покаже.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 099
Не насилвай детето. Ще го отвратиш от храненето по принцип, а после ще се вайкаш, че е злоядо. Помисли как би се чувствала ти в такава ситуация - същото е, но то е зависимо от теб.

# 3
  • Мнения: 8 242
А защо не намалиш грамажа на храненията? Не е нужно да го насилваш да изяжда цялото количество..

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 488
Води се по детето щом не иска да яде не му давай увеличи си часовите интервали и си мини на 4 хранения.Няма смисъл на сила да го караш да яде милия.А за грамажа мисля че няма смисъл да увеличаваш поне при нас не се е налагало.

# 5
  • Мнения: 1 092
Моя син се храни "на повикване" от както се е родил.От десетина дни насам намали храненията и се храни 4-5 пъти - т.е един ден 5 пъти ,на следващия - 4 и се чувства добре Peace.Не мисля,че е нужно да го насилвам , пробвай и ти - остави детето да те води  bouquet

# 6
  • Мнения: 27 524
Следвай детето - и за количеството, и за интервалите. По-верен часовник от тях самите няма  Peace

# 7
  • Варна
  • Мнения: 773
и ние имахме период, в който не огладняваше когато стане време за хранене и ги намалих на 4. Сега пак сме на 5, но попарата и кашата са в по малко количество. Така, че остави детето само да прецени.

# 8
  • Мнения: 118
ние сме на 4 хранения дневно и сме наддали по 900 гр. и 800 гр. последните 2 месеца, но напоследък и бебка яде с много зор от моя страна, мисля, че е от жегите не се тревожи, следвай детето  Flutter

# 9
  • на дъното
  • Мнения: 1 542
Следвай детето - и за количеството, и за интервалите. По-верен часовник от тях самите няма  Peace
ммм и аз така и за това сега сме на 5м. ядем по 120-150мл. 7-8 пъти на ден, тежим 5700, опитах да му увелича дозата с надеждата да намалим храненията но като изяде 160 и повръна на фонтан. Още не захранваме

Общи условия

Активация на акаунт