Колко пъти трябва да яде бебе на 6 месеца?

  • 7 924
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 711
Колко пъти и на колко часа трябва да яде  ако е на кърма?Пюре давам на обед но малко не съм замествала хранене.Досега се хранихме на 3 часа  и 6 пъти.Но 2 дена и давам  5  на 3 и половига;защото ми казаха че трябвало вече да и намаля храненетата.Но това ми го казаха  маики децата на които са на АМ.Какво да правя?

# 1
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Ами какво да правиш - намери малко време и почети в библиотеката на форума. Въпреки, че и без да четеш, ти си свършила основната работа - докарала си го до шестия месец почти само на кърма  Laughing. Бебетата на АМ винаги е ясно колко са изяли, за това майките им спазват режими. Доколкото само бебето ти знае кога и колко храна му трябва, е най-добре да му давш тогава, когато поиска, няма да му навредиш, ако е 6, 7, 8 или повече пъти на ден. Ако е спокойна и не дава зор, спокойно може през 3-4 часа да се храни, на тази възраст моето огладняваше през 3,5 - 4 часа. Ако пък реши детето, че е огладняло след час и половина - два, то трябва да яде - това е. Правила с броя на храненията само могат да объркат кърменето, не им се връзвай. Успех!

# 2
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Аз си установих 3 хранения с пюре или каша. През другото време сме на поискване

# 3
  • София
  • Мнения: 1 504
Ние сме на 6,5 месеца......реално имаме 5 или 6 кърмения.......нямам никакво намерение да я слагам на режим...само пюретата мисля да ги давам в определен час...а цицата винаги на разположение ще е....Честно казано невиждам и как бих могла да й наложа примерно 5 хранения....Значи ние хапваме така: 5ч. кърма, 8,30-9 кърма, 10- плодово пюре - 80 100 гр, 11,30- кърма, 13,30 - зел пюре - 60 80 гр/понякога цока след пюрето веднага, понякога към 14,30/, 17,30 кърма, 21 кърма. Хе хе ние направо си имаме 7 хранения с пюретата...Simple Smile)) Ама като иска да цока какво да я правя....още не искам да замествам кърмене и няма да увеличавам грамажа на пюретата...

# 4
  • Мнения: 753
На 6 месеца и 10 дена ние ядяхме на поискване кърма и опитвахме няколко лъжички домашно зеленчуково пюре на обяд между кърменията. Бавно увеличавах според желанията му количеството.

# 5
  • Мнения: 1 449
След като досега детенцето се е хранило на интервали през 3 часа и се е чувствало добре - какъв е смисълът тепърва да минава на поискване?
Пък и някои бебета сами си правят режим. Да не размахваме по навик пръст на майките Wink

Спокойно можете да преминете на 5 пъти кърмене през 3.5-4 часа, ако бебчо приема безпроблемно такъв вариант. Няма връзка с това, че е на кърма. Възрастта е повече от подходяща.

Води се по него, остави препоръките по принцип и чуждите примери. Вече е укрепнало, осъзнато бебче на 6 месеца, което лесно може да ти подскаже дали се чувства добре с кърмене на по-големи интервали. Успех и в захранването!

Общи условия

Активация на акаунт