Има ли тук ПЪТЕШЕСТВЕНИЦИ?

  • 8 734
  • 71
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 417
След толкова много теми за пикници, пътувания из България и т.н реших да ви питам, а обикаляте ли по света?
Това е нашето хоби, бачкаме, изкарваме пари и айде почивка, връщаме се и пак така до следващата почивка!Колкото повече обикаляме, толкова по вече ми се иска да видя, той апетита идва с яденето, нали знаете. Последните 2год. сме на тема екзотични дестинации и ако останат време и пари нещо из Европа, но ще ми е много интересен някой пътепис от Африка - имаше някой мами, които са ходили там, Тибет, Сингапур, Перу, Мексико и всичко различно и интересно!
http://community.webshots.com/user/mi6iss

# 1
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
като каза Африка - там е друг свят просто, не може да се опише с думи, трябва да се преживее....
Била съм в Буркина Фасо, в Уагадугу(столицата), изключително бедна страна, но бях очарована накрая - никога няма да забрвя.

и Сенегал, Дакар и Рюфиск(около Дакар) - ако решите да посетите Сенегал , задъллжително о-в Горе - изключително място, думите ми липсват за да опиша.....тръпки те побиват като слезеш на плажа от корабчето.

Иначе обожавам да пътувам, нещо любимо ми е.

Канада - 3 пъти
Европа почти навсякъде.
Африка (вече писах)

В Азия не съм била - много ми се иска да отида във Виетнам, Камбоджа и Лаос - надявам се един ден да осъществя мечтата си. Simple Smile

# 2
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Откъде имате пари и време бе хора? Wink Аз ако имам пари нямам време,ако имам време нямам пари. Sad

# 3
  • Мнения: 3 146
Аз съм обратния случай - обожавам Азия и не би ми омръзнало да се връщам там.А колко още има за гледане само там......Иначе съм била 2 пъти в Тайланд,Сингапур, Хонг Конг, Малайзия
В Африка не съм била.
Европа - почти навсякъде ( в Лондон не съм била, което е  сериозен пропуск)
Сега от Канада ще имам отправна точка да видя един куп нови страни(Мексико, Перу) .И я почвам Африката вече.....

# 4
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: mama kenga
( в Лондон не съм била, което е  сериозен пропуск)
.....


ще го запълниш, струва си Wink
а за Азия- нямам съмнение.

# 5
  • Мнения: 3 562
В мечтите си -  newsm81  newsm81  newsm81 Много бих  искала да разгледам Европа и Африка. Много любопитно ми е всичко свързано с Ирландия:lol:
На практика - нЕма пари (действайтеееееееее) Mr. Green  grinning039

# 6
  • София
  • Мнения: 938
Ние сме се събрали с любимия и двамата пътешественици. Скоро броихме, че общо двамата сме били в 45 страни. Той е специалиста по Азия, дори е живял на Филипините 2 години, изръшкал я е цялата, без Китай и Япония, та на Китай сме му хвърлили око за другото лято. Тази есен на ред е Рио, на мен ще ми е сефте Южна Америка. Иначе Европа е покрита изцяло, без Балтийските държави, но за сега отлагаме, че е малка още бебка. Африка също ни е в листа - били сме само в Египет, Ливан, Сенегал и Мавритания. А, аз имам голям пропуск - Щатите, и то поради визата.

# 7
  • Мнения: 5 468
Ама големи пътешественички сте се събрали... лелеее...
Ние нямаме пари за залъгалки и близалки, а какво остава да обикаляме света. Иначе - мерак голям.
Мамо Кенга Sign Exclamation ... ееййй... надраснали сте си масрафа Wink Laughing  Laughing

# 8
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Болна тема....тооооолкова много ми се пътува! То кинтите ясно- все са на червено....но благоверния не ще да си мръдне д- то...
На 1 май си бия камшика към Венеция- който ще да идва с мен!
(само в бившата Югославия съм ходила...тъжна работа)
Трябва да се действа, щото хич не ме блазни мисълта да пукна над мивката  Laughing

# 9
  • by the sea
  • Мнения: 98
...от Африка, Азия и Южна Америка нямам лични впечатления, за сметка на това пък имам доста широк поглед върху Канада (Квебек, Монтреал, Ванкувър)  Щатите (Маями, Форд Лотърдейл, Кейп Канаверал, Сан Диего, Филадефия, Балтимор)  Аляска, Хавайски, Бермудски, Карибски острови , Мексиканската Ривиера (Акапулко, Пуерто Ваярта, Мазатлан, Кабо Сан Лукас) и естественно, Европа Grinning
  С малки изключения Щатите, Мексиканската Ривиера и част от Карибските острови (Панама, Коста Рика, Белиз) най не са ми по вкуса...
...виж, Бермудите и Хавайските острови са направо приказка, особено Кауи и Хонолулу...няма шанс да се отегчи човек, а каква флора имат самоооо.... ум да ти зайде #Silly
...Аляска има забележителна природа но си пада малко скучна. Може би за това, от нямане 'кво да се прави си изработихме "наследника" там... Blush
...Канада....в Канада дори бих живяла за известно време, особено в Квебек:-P...супер уютно градче...
   В Англия не съм била, но Ирландия страшно ми допадна, най вече пъбовете  Crazy , а в Исландия за съжаление прекарахме само няколко часа, почти никакви впечатления не успях да натрупам...от към снимков материал я докарах само... Wink
...Каквото обаче и да си говорим, за мен Европа си остава номер 1!!!!! Нито едно от изброените по-горе места не ме кара да се чувствам "У дома" така, както където и да било из добрия стар континент...
....мечта ми остават Малдивите, въпреки че не умея да се гмуркам и Бразилия по време на карнавал, макар хич да ме няма в кръшни танци Laughing ....
...пък, дано Дай Боже някой ден и на сафари в Африка да ида #Milti

# 10
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Винаги, когато съм имал възможност, в рамките на възможностите си Simple Smile
Обожавам  да се друсам нанякъде, по-обожавам да летя нанякъде, но...
Като по-малка си спестявах пари (работа през лятото, рождени дни, нови години и пр.), като събера и хуквам.
Горда съм, защото съм успявала да си го позволя. Всъщност има доста удачни екскурзии до съседите и Европа, които с подходяща подготовка излизат костуеми, особено когато си сам. Сега с мъжа ми всичко е по две и аз често правя грешки, защото мисля и смятам като за един, а пък се оказва, че сме двама.
С мама и тата редовно ходехме до Германия. След това из Европа-любим град Париж, там не исках да си тръгвам и ми хареса атмосферата, Австрия, отново Германия, Швейцария и Холандия.
Съседите-Турция, Гърция.
А пък по глобуса прътешествам непрестаннно и само си планувам екскурзии в главата. Така ми е тъжно, последно лятото си планувах екскурзия до Тайланд-цените бяха доста по-ниски, отколкото до други равноотдалечени дестинации, а то каква трагедия...
Мечтата ми е да посетя повечето гръцки острови-досега съм била на два, но в плановете ми Laughing е още един- Корфу.  
Много дълго стана, но винаги съм си мислела, че мечтите никой не може да ми ги отнеме, а пък са и безплатни.

# 11
  • Мнения: 2 006
Ние сме големи приклю4енци също-сега по-рядко,но все пак не пропускаме ако имаме възможност Grinning Засега сме били само в Европа,но се надявам да имаме средства да опознаем и другата 4аст на света Grinning

# 12
  • Мнения: 2 529
Най-новото ми пътешествие предстои след 3 седмици - Лас Вегас, Сиатъл, Сан Франциско. За Сиатъл събрах материал от Ди 5 Grinning , а за другите два града то е ясно  Wink , ще пообиколя казината (но там не играя, най-много да се отпусна на някоя ротативка Wink ), ще огледам пейзажа и задължително 1 ден ще посветя на СПА - процедури и басейн Sunglasses
Иначе обожавам да пътувам - била съм най-скоро в Малайзия (преди година и половина), преди това в Централна и Източна Европа, Англия, Русия. Африка не ме влече нещо. Като следваща дестинация си определям Южна Америка Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 264
Била съм само из Европа и Русия , края на май ми предстой пътуване до Финландия /ако не ми мине котка път/ Grinning

# 14
  • Мнения: 3 562
Цитат на: Erica
.....
(само в бившата Югославия съм ходила...тъжна работа)
....

Не тъжи - има и по-лошо (аз не съм си подавала носа извън пределите на милата ни татковина Mr. Green )

Общи условия

Активация на акаунт