Микробиология на еякулат-моля кажете ми какво е U.UREALYTICUM

  • 11 979
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 245
Здравейте момичета,

Излязоха резултатите от микробиологията на еякулата.
Това са резултатите.

МИКРОСКОПИЯ:             ЛЕВКОЦИТИ – (-)
            

КУЛТУРЕЛНО ИЗСЛЕДВАНЕ:
1   БАНАЛНА ФЛОРА      -   НЕ СЕ ИЗОЛИРАТ БАКТЕРИИ   
2   КАНДИДА         -   НЕ СЕ ИЗОЛИРА
3   МИКОПЛАЗМИ         -   U. UREALYTICUM (+)
4   Т.ВАГИНАЛИС “   IN POUCH”   -   НЕ СЕ ИЗОЛИРА

Моля кажете ми какво причинява U. UREALYTICUM (+).Опасно ли е ако евентулано забременея.
Направо ще изперкам......
Ор 4 дни насам само някакви лоши новни..... Hug


# 1
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Трябва да се консултирате с лекар за лечение.
Това е от рода на микоплазмите и може да причени безсимптомен уретрит , простатит и т.н.
Мъжът ти има ли някакви оплаквания?
Консултирайте се микробиолог или уролог.Лечението е с АБ.

# 2
  • Мнения: 245
Не има лоша спермограма....каква ли е вероятността да ми я е предал на мен?
И при евентуална бременност, може ли да очаквам да е извънматочна...тъй като това е един от показателите за извъмнаточна бременност.

# 3
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Flying , започвам от начало.
Има  или няма лоша спермограма ,не разбрах това? Тази микоплазма може  да причини простатит, който може да се развие безсимптомно. Трябва спешно да се лекува, защото може да доведе стерилитет. Лечението е антибиотично, като се използват АБ от групата на макролидите.Лечението е успешно в много голям процент от случаите.

За извъматочна...не мога да кажа, но може да причини хориоамнионит в плода.
Трябва да се изследваш и ти, и евентуално да се лекуваш.
Трябва да се консултирате с микробиолог, гинеколог.

Ползваш ли немски, английски? Да ти търся ли информация в интернет?

Последна редакция: сб, 25 авг 2007, 11:14 от Шехи

# 4
  • Мнения: 245
Шахи, благодаря ти мила....
Имаме лоша спермограма....
Има ли шанс да не съм се заразила с това чудо!
Олелеле ще се побъркам....
А винаги ли се уврежда плода...
Какво ехориоамнионит.........
Ако жената е бременна и има такова нещо......как се процедира...прекъсва ли се бременноста, как ще се разбере, че нама да има проблеми с бебето.....
извинявай за 100 въпроса....
Ще чакам отговори.
Благодаря ти! Hug

Последна редакция: сб, 25 авг 2007, 12:05 от Flying

# 5
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Аз съм лекар, но не гинеколог, затова държа да отидеш при специалист.
Да, има вероятност ти да не си заразена.Трябва да се изследваш.  Ако си и си бременна , гинеколога ще ти избере подходящ АБ. Не се притеснявай...написах , че в повечето случаи / мъже с простатит / са излекувани успешно, т.е. дори и да имате лоша спермограма, нищо  не е загубено...това се лекува!/ да не споменавам ,че има други заболявания при които настъпва траен и необратим стерилитет у мъжа/.

Първо отиди за микробиология на влагалищна чистота. После изчакай теста за бременност...и с резултатите при гинеколога. Ако живееш в град където има МУ/ медицински университет/ , направо отиди там за изследване и с готовите резултати при микробиолог./ в катедрата по микробиология/
Стискам ти палци и пиши пак! С колко ти закъснява?

Хорион е обвивката на плода.
Амниона е втората обвивка, а амниотичната вода я изпълва и   има много функции за плода...

Последна редакция: сб, 25 авг 2007, 12:21 от Шехи

# 6
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Дали се прекъсва бременност или се лекува, това ще кажат  гинеколозите. Те най- добре са запознати с  честотата на тия вътреутробни инфекции при положително носителство.

Най-честите заболявания у плода са пневмонии , а те също се лекуват.Но ти още нищо не знаеш,  смятам ,че паниката ти още няма основания. Стискам палци!  Hug





# 7
  • Мнения: 531
Аз имам богат опит точно с тая урелитикум.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=14658.0
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=3936.0

Нещата за които обвинявам Уреаплазмата са:
имаме лоша СГ
имам едностр. хидросалпингс след 1 инсе и 2 икси

Тая гад се предава по полов или крайно тесен битов път, можеш да си носиш с години без дори да се усъмниш, неуспешно я лекувахме на 2 пъти, обикновенно не е причина за незабременяване, по-скоро при бременност може да доведе до преждевременно раждане или ниско тегло на плода.
Задължително се лекуват и двата партньора.
Ако се установи при бременност се пият подходящи антибиотици.
Раждането при наличине на тази инфекция е препоръчително да е секцио.
УУ /уреапл. уреалитикум/ сама по себе си не може да доведе до извънматочна бременност.
Микоплазмите не се изолират при обикновенна МБ, прави се спец. посявка.

Наистина ако ползваш руски или анг. ще намериш повече инфо из уеба, в Бг пространството има мн. малко инфо, обикновенно се цитират статии от Зачатие.
Успех, и не се шашкай, четвъртата ни проба 6 месеца след последното лечение с АБ излезе отрицателна! Wink

# 8
  • Мнения: 245
evro благодаря.....
Направо съм супер притеснена....това което аз четох в статиите на Бг мамма е, че тази бактерия е предпоставка за извънматочна бременност....и за това ..... сега много ме е страх.........

# 9
  • Мнения: 531
Я се успокой, аз си я влача може би повече от 14 год. /от тогава съм моногамна/ Wink
Направете едно изследване от цервикална проба с антибиограма и като видите на какво е сензитивна, ще попиете двамцата АБ, и едва след 15-20 дни пуснете втора проба.
Успех и спокоен уикенд!

# 10
  • Мнения: 245
Благодаря ти евро!
Приятна почивка и на теб!

# 11
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
здравейте
мъжа ми получи абсолятно същите изследвания
въпроса ми е такъв - тъй като при мен пък ми откриха бактероидес ssp - анаеробни грам отрицателни
та какво да правяя при такива различни изследвания
и най-важния ми въпрос - по какъв път се прихващат микоплазмите?

Общи условия

Активация на акаунт