Детска люлка за спане на новородено? Ползвали ли сте..

  • 4 272
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 168

Здравейте мами,

Да попитам за детската люлка за спане, вместо легълце.. До кой месец се ползва?

Ние купихме креватче 140 на 70 (дървено) не люлеещо се – тати настоя за това, защото беше в комплекта с детскта и сега се чудя дали не сбъркахме. Ще сложи колелца обаче.

Но то ще е на 2-3 метра от моето легло и нещо ми се струва по-удачно да си имам една малка люлчица до мен, за да го разлюлея, ако е неспокойно през нощта. Креватчето няма как да го паркирам за постянно при моето легло, защото няма да мога да се размина, но люлка ще събера.

Споделете опит, ако сте имали такава люлка доволни ли сте и от къде да купя?

Мерси предварително Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 752
Прецени дали искаш детето ти да се научи да заспива люлееки се и после доста време да те мъчи с това.

От личен опит - дъщеря ни никога не е преспивана на ръце (с няколко изключения когато е била при баба си), никога не е спала при нас на спалнята, нито пък някой е седял до нея докъто заспи. Всичко това мисля че ни е било само от полза, защото я слагаме в леглото и излизаме от стаята...не се налага на някой да виси на главата и докъто заспи, а с люлката мисля че точно на това ще привикнете детето и така ще имате по-малко време за вас.

P.S.: Предполагам, че някои мами ще ме опрекнат че не си обичаме детето, но не е така. Ласките, гушкането и т.н. си ги получава когато е будна, докъто си играем...общо взето за всичко си има време.

# 2
  • Мнения: 168
Да, точно такова виждане имам и аз.. Просто се чудех дали с люлка не е по – лесно заспиването, но явно всичко е много индивидуално.

Надежда, а вашата сладуранка от кога я оставяхте да спи самичка. Аз засега съм си приготвила един матрак за стаята на бебо и мисля там да спя първите 2-3 месеца. Но ако плаче сигурно и по – натам знам ли. Дано и моята излезе разбрано дете Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 4 129
Пробвайте без люлка, но аз предпочитам автоматичната люлка пред това да се разнасяме по цели нощи. Големия ми син го люшках с часове и щом го слагах в кревата се разреваваше.
Мразех приспиванията.
Затова първата покупка за малкия беше автоматична люлка.

Сега е на 1 и 4 месеца и заспива в ето това:



Става за новородено. Ще го ползваме поне до 3 год. възраст. Така мога да си върша работата и да не "полудявам", когато реве и му се спи, а не може да заспи.

В момента може да се купи от немския ebay за около 220 лв с доставка до България. Нашата излезна към 300.

# 4
  • София
  • Мнения: 752
Да, точно такова виждане имам и аз.. Просто се чудех дали с люлка не е по – лесно заспиването, но явно всичко е много индивидуално.

Надежда, а вашата сладуранка от кога я оставяхте да спи самичка. Аз засега съм си приготвила един матрак за стаята на бебо и мисля там да спя първите 2-3 месеца. Но ако плаче сигурно и по – натам знам ли. Дано и моята излезе разбрано дете Simple Smile


До година и половина Ева спеше при нас в спалнята и после я преместихме в детската. Но от момента, в който вече можеше да си държи шишето сама (мисля че беше на около 5-6 месеца - дано не лъжа защото нямам точен спомен) просто и го давах нощем и тя си пиеше млякото и си заспиваше. Знам, че и да заспива с шише или биберон не е полезно, но вече за себе си стигнах до извода, че при всяко дете има нещо вредно, от което то не иска да се откаже. Е при нас е шишето с млякото. Даже си бях изградила система за нощните хранения със сухо мляко - в шишето наливах дозата вода, а в стъклено шишенце от подправки слагах дозата със сухо мляко, и така всичко беше до мен и като се събудеше Ева само изсипвах млякото във водата и и го давах да си яде и спи...така нито съм ставала нощем, нито съм я носила на ръце

# 5
  • Мнения: 2 652
Темата всъщност е дали е удобна люлката, а не съвети отделно ли да спи бебето или при мама и тати. Това ще си реши сама katya_k като дойде бебчето, да е живо и здраво! То само ще си покаже, особено ако кърми отделянето не се препоръчва.

По темата - беб сега спи в люлка в нашата спалня. Отделно си има и голямо легло в детската стая, но все още не сме решили да я местим. Люлката става горе-долу до към 6 месеца. На мен ми е много удобна, защото не заема място и на беб много й харесва (новородените не обичат големите легла по принцип). Но досега нито веднъж не ми се е налагало като се събуди нощем да я залюлям просто, защото ако се събуди - значи е гладна, а щом е гладна, с люляне не минава. Случвало се е някой път по-трудно да заспива, както се случва и на всеки възрастен. Тогава я люлея, вместо да я взимам на ръце - някой път става номерът, друг път не.

Общи условия

Активация на акаунт