бременност и кървене

  • 6 810
  • 14
  •   1
Отговори
Здравейте вси4ки бъдещи и настоящи майки. Имам голям проблем.
На 13 юли ми беше последния цикъл. На 21 направихме опит за за4еване на дете и го о4аквах. Така на 14 август след като не ми дойде, а и после на 18 август си направих тестове за бременност и се оказаха и двата положителни. Дотук вси4ко е супер, но на 20 август прокървих /кафеникава слуз/ и на 21 отих на ехограф. Прегледаха ме с вагинален ехограф, като ми обясниха 4е това е най-уда4ния вариант да се установи нещо при ранна бременност и кървене. Казаха че плода е още в мен, но трябва да лежа около 1 месец и да вземам хапчета /Утрогестан, фолиева кис. и нош па/. Ако се усили много кървенето до 2 седмици трябва да направя кюртаж, ако не след месец да отида пак на ехограф. На 24 ре6их да отида на друг лекар /завеждаща на патологи4на бременност в окр. ни болница/ да се уверя дали вси4ко е наред. Ехографа и бе6е доста стар и се наложи да изпия сумати вода за да ми се надуе мехура и да се види добре. Въпреки вси4ко тя видя само една "то4ица" както тя се изрази тя няма6е вагинален ехограф/, а с вагиналния ехограф при другия лекар се видя за секунди и то доста 4исто. 4е тази гинеколожка /уж специалист/ първо 4е няколко пъти ми обърка седмиците /за 8-9 седмица, а дефакто аз трябва да съм влязла в 7-та, говоре6е доста несвързано, отгоре на вси4ко по едно време бе6е и запали цигара в кабинета/ ме изкара 4е едва ли не съм направила ве4е аборт и каза 4е кървенето ми било като при нормален цикъл и имам два варианта или да направя кюртаж или да взема антибиотик с едни други хап4ета за да се из4истя. Направих и гре6ка 4е й позволих да ме прегледа и вагинално. Дано само да не е направила не6то 4е 6те полудея понеже днес ми се засилиха болките дори единия ми крак леко се схваща. Ина4е кървенето е понамаляло.
Засега продължих лекарствата предписани от първия гинеколог и в понеделник пак 6те отида на вагинален ехограф да ме видят.
Някой имал ли е такъв проблем?
Стра6но искам това дете. Това ми е втора бременност. При първата дори не усетих бременността /без никакви неразположения като гадене, повръщане, виене на свят, до 9-ия месец си поти4вах и родих много бързо, лесно и по4ти без болки/.

# 1
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
   Здравей. Съжалявам за това което преживяваш. Дано в крайна сметка мъничето се закрепи добре и да не ти създава повече притеснения, а след няколко месеца да го гушкаш.
   Три забременявания съм имала и през трите съм имала прокървявания. Първите две завършиха фатално. Според мен единственото, което можеш да направиш сега е да лежиш /така се закрепих този път -  лежане, лежане и пак лежане/, да пиеш фолиева, утрогестан и но шпа. Евентуално питай, дали инжекции Прегнил няма да подпомогнат задържането на малчо. Успех!

# 2
И аз в момента пия тези лекарства, но за инжекции не са ми споменали. Просто се надявам да не съм го изхвърлила ве4е. 4е откакто тази ми бръкна в4ера днес ме боля пове4е корема 4е 4ак десния ми крак малко се схващаше, но като пих но шпа ми мина.
Вси4ки ми казват 4е ще разбера ако го изхвърля, ама не съм сигурна. Поне кървенето понамаля и се надявам до понеделник да спре.

# 3
  • Мнения: 2 751
Здравей!
МНОГО Е ВАЖНО КАКЪВ Е ЦВЕТЪТ НА КЪРВЕНЕТО?
И аз имах кървене и с първата бременност, и сега.
Обаче цветът винги е бил кафеникав. И в двата случая не беше нищо страшно, обаче трябва да пиеш или слагаш вагинално 2*2 Утрогестан, да пиеш 3*2 ношпа и да лежиш!
Сега, с тази ми бременност, така ме болеше вляво, както ти пишеш, чак кракът ми се схващаше! И коремът ме болеше и то доста силно.
Тези болки ПОНЯКОГА са нормални.
ЖАлко обаче, че не си попаднала на д-р, на който да се довериш!
Странно е, че въпросната д-рка хем е видяла точка, хем ти говори, че си го изхвърлила  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Освен това аз съм върло против прегледа (вагиналния), освен ако човекът не е 100% професионалист. Peace
Пиши какво става, ако мога да помагам с още нещо, че друго не се сещам.

# 4
Кървенето запо4на с някакви съвсем леки зацапвания като то4ки с кафяв цвят и то го забелязах на тоалетната хартия.След това се засили, но като при нормален цикъл дори малко по-слабо, но постепенно кръвта запо4на да се избистря и преди малко видях 4е е 4ервена макар и доста понамаляла. И на тоалетната хартия има6е нещо като жилки. Дори не знам как изглежда и с каква големина трябва да е плода, ако съм го изхвърлила. Една приятелка ми каза 4е изглеждали като малки дроб4ета, твърди.
На вси4кото отгоре нямам и никакъв апетит. Дори днес не съм пила вода освен когато вземах лекарствата.
А и доста трудно е да лежи6 когато другото ти дете е на 3 години, но добре 4е що годе ме разбира.
Вчера дори ми каза: "Мамо върви по-бавно, че да не падне бебето, ама аз ще го прибера ако стане не6то в мотора". Хем сме6но, хем злове6то, но каквото стане. Дай боже да си имаме и друго по-нататък.

# 5
  • Мнения: 2 751
Кървенето запо4на с някакви съвсем леки зацапвания като то4ки с кафяв цвят и то го забелязах на тоалетната хартия.След това се засили, но като при нормален цикъл дори малко по-слабо, но постепенно кръвта запо4на да се избистря и преди малко видях 4е е 4ервена макар и доста понамаляла. И на тоалетната хартия има6е нещо като жилки. Дори не знам как изглежда и с каква големина трябва да е плода, ако съм го изхвърлила. Една приятелка ми каза 4е изглеждали като малки дроб4ета, твърди.
На вси4кото отгоре нямам и никакъв апетит. Дори днес не съм пила вода освен когато вземах лекарствата.
А и доста трудно е да лежи6 когато другото ти дете е на 3 години, но добре 4е що годе ме разбира.
Вчера дори ми каза: "Мамо върви по-бавно, че да не падне бебето, ама аз ще го прибера ако стане не6то в мотора". Хем сме6но, хем злове6то, но каквото стане. Дай боже да си имаме и друго по-нататък.
Миленчееее...при това положение досега е трябвало да постъпиш в б-ца!!!!!
Дано не е късно! Но според мен задължително трябваше да отидеш в б-ца. Ако имаш възможност-отивай ВЕДНАГА!  Praynig
Това, че кръвта е розова и се засилва не е на добре.
Трябва веднага лекарска намеса. Стискам палци!  Praynig

# 6
Калли, кървенето не се е засилило. Аз прокървих по-силно във вторник 21, на 20-ти бе6е само върху тоалетната хартия, а днес сме събота 25 и е понамаляла. А и ходих в "Патологи4на бременност" и лекаря, който бе6е на смяна ми каза"ами то е само една то4ка, ни6то не се знае, дори не ме прегледа, само ми видя снимката от първия преглед с вагиналния ехограф, то и с тези лекарства може да ти мине макар, 4е с инжекции било по-ефикасно; ако иска6 влез ако не иска6 недей" и си тръгна. Представя6 ли си?
Как бих искала да вляза там след такова отношение. Ами аз му нямам доверие. А втората дето ходих при нея е шеф на това отделение. Просто не мога да си поверя живота на мен и детето на такива хора.

# 7
  • Мнения: 2 751
100% мога да ти кажа, че при такъв род кървене трява да си под лекарско наблюдение и даже мен ако питаш-в болница.
Такова нехайно поведение от страна на д-ра е за съд. Не ми се коментира. Това в кой град е?
Все пак ти се решаваш...  Peace

# 8
В Бургас
Мисля да из4акам до понеделник. Имам 4ас пак в 4астната клиника, където ходих 1-ия път и където имат много добра техника. 6те видя какво 6те ми кажат сега и тогава 6те вземам ре6ение.

# 9
  • Мнения: 332
 Мила съжалявам за това!И аз бях втора бременност и в 12г.с. изгубих бебо.
Не съм съгласна с това,че трябва да си в болница  Naughty Ако бебо е по голям ДА ,ама в 7г.с. не мисля,че трябва да си там и да се тормозиш.Ако има някакъв проблем и бебо е тръгнал да излиза -за съжаление нищо не може да се направи.При мен кървенето беше променливо-кафява,розаво,червено и хем спираше ,хем тръгваше.
 Искрено си надявам всичко да е наред и да не преживяваш и ти този ужас   bouquet

# 10
  • Мнения: 3 591
Цвета също не е от значение за изхода на бремеността. Нито количеството кръв.

Аз кървях обилно ярко червена кръв почти 8 месеца. Все едно си бях нон-стоп неразположена. Имаше моменти когато 1 пакет превръзки не ми стигаше за 1 ден. Имаше и моменти когато превръзките не ме спасяваха да се озова в локва кръв/силни кръвоизливи/. Родих малко, но здраво бебе.
И през 5те ми бремености съм кървяла - 2 от тях завършиха с аборт, 2 от тях със здраво дете с нормални кг, последната загубих едното бебе и родих другото, с ниско тегло, но здравичко. Родих си и огромните съсиреци, които си бяха стояли през цялото време в матката ми.

Единственото което съм пила са висока доза фолиева, антибиотик веднъж месечно /по 3 грама еднократно/. Тук лекарите не вярват в пиенето на прогестеронови препарати при положение, че прогестерона ми е ОК. Съмняваха се за проблеми с кръвосъсирването, които така и не се доказаха. Просто лош шанс. 

# 11
Днес съм на преглед следобед. Стискайте ми палци.
Имам усе6тането 4е 6те се слу4и някакво 4удо и днес 6те ми кажат 4е вси4ко е наред. Ама от друга друга страна винаги си остава съмнението. Особено след като онази уж специалистка ме прегледа с ръка след като видя "само една малка то4ка" на стария си ехограф направо изпадам в ужас 4е може тя да ми е при4инила болките в слабините и схва6тането на крака и  да съм го изхвърлила.
Ама хайде да се заредя с оптимизъм и след малко да тръгвам на преглед Praynig
Дано Господ да е с мен. Flutter

# 12
Миленче, казвай какво стана с теб? Аз съм в подобно положение и напълно те разбирам, миличка.... Надявам се да са те зарадвали с добра новина!  Grinning

# 13
  • Мнения: 2 422
milena_as   какво стана с прегледа Wink Hug
 Wink

# 14
  • Мнения: 473
Защо мълчиш ? Ако кажеш какво се е случило, така можеш да помогнеш на майки в твоето положение. Можеш да помогнеш, говори !

Общи условия

Активация на акаунт