Какво да пека на грила на Микровето?

  • 904
  • 11
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Това се чудя вече втора година - толкова се натисках за този грил, а само веднъж пекохме някакви жалки кренвирши...
Дайте рецепти, които да прилагам, зян да не става  Grinning

# 1
Аз го ползвам само за пиле, но пък наистина става супер #Splat

# 2
  • Мнения: 1 770
Издай подробностите, че и аз го гледам тоя грил като танганаец. Колко време го печеш пильо?

# 3
Печката ми е LG и има функция на грила специално за пиле, т.е. времето зависи от кг. на пилето. Единственото което е по специфично че размразявам пилето на 80%, т.е. да не е изцяло размразено, след това измивам добре и го понамазвам с масълце ( но не е задължително), след това го слагам на поставката за грила, тя прилича на тризъбец, закачам и пускам програмата. Ако печката ти няма програма, ще си следиш първия път времето, ще отваряш по често и ще пробваш. В зависимост от големината става и за 40 мин. и за час и нещо. Правила съм пилето и мариновано, като отново спазвам правилото да не е съвсем размразено, мариновам го и след това го вкарвам за малко в камерата, после на грила.

# 4
  • Мнения: 175
Моята също е LG и пека пиле на грил. Но аз взимам охладено, мажа го с масло и подправки, набучвам го на шиша и в зависимост от теглото му, печката определя времето за печене.

# 5
  • Мнения: 175
А когато не използвам шиша, пека на грил-функция каквото ми хрумне: пържолки, картофи, принцеси.

# 6
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Правя много различни сандвичи- стават страхотни.
От време на време опичам и някоя сатленка, освен кремвиршите, както си писала.

# 7
  • Мнения: 1 655
И аз имам LG с готови програми за готвене, наистина пилето става страхотно, но програмата комбинира освен печене на грил и микровълни в различно съотношение. Иначе е абсурд за 30 мин да се изпече само на горен грил цяло пиле. Пробвала съм да пека цяло пиле, но не стана много добре, най-добре става когато е на порции. На същата програма за пиле правя картофки с пиле и подправки в торба за печене. Става страхотно.

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Моят грил е горен...нямам шишове-мишове разни.

# 9
  • Spain
  • Мнения: 3 750
пиле ,пържоли,карна4ета,кебап4ета -4иста работа,обикновено ги слагам в една 4иния и малко водица слагам,зависи от месата но  10- 20 минути средно на микровълнова и после да се запе4е отгоре  около 5- 6 минути

# 10
  • Мнения: 1 017
В моята микровълнова няма шишове и други приспособления.
Аз пека пържоли всякакави- пилешки, свински и телешки.
Взех си тава на Тефал  с накъдрено дъно и като ги наредя в нея, като предварително може да се мариноват или само да са подправени преди да ги мушна във фурната, стават за 15-20 минути. Не мога да кажа точно време, защото винаги ги преценям дали са готови, а то си зависи и от месото.
Пека и сурови наденички, като ги нареждам на една скаричка, която имамкъм печката и под нея слагам тавичка с вода.
И сандвичи пека на грила - стават също много бързо !
А щях да забравя- запичам и ядене на грил, ако със заливка като мусака например- много бързо се запича.

# 11
  • Мнения: 7 803
и аz правя пиле zа около час отвън го мажа с олио и подправки а вътре в самото месо Шприцовам олио, соев сос и марината териаки  Laughing  така не ми иzсъхва бялото месо  Wink

Общи условия

Активация на акаунт