Град в града - Студентски град

  • 3 532
  • 48
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
На вашето внимание предоставям малък тест, който писах преди години, живеейки в Студентски град  Grinning Кой от тук списващите е имал честта да обитава този толкова специален град в града? Впечатления, тъга, радост?
Аз пазя чудни спомени за тези години - тук-там вгорчени леко от разни битовизми, но общо взето, ех, липсва ми.


1.   Имаш ли топла вода?
а) Аз не, обаче едни приятели в 28 блок имат и там ходя
б) Не. Аз и студена нямам, ако искаш,ще ти разправя, тя е дълга и      широка
в) Рядко, щото докато я донеса с тубите от Банкя, тя все изстива
г) Не знам, не ползвам

2.   Капе ти от тавана в банята…
а) Ми капе си, кво. Нали е безплатна, какво ме интересува
б) Бе мене целия таван ми пада на парчета вече шест месеца, че за едни капки ли ще седна да се тревожа   
в) Слагам чадър. Не се смей, знаеш ли колко е досадно, като ми капе на книгата, когато заседна за по-дълго
г) Откак ходих да го бия оня кретен от горната стая, не смее да се къпе и не ми капе вече, неговата мама

3.   Вратата на банята е изгнила и се разпада…
а) Да гние бе, нали не е моя
б) То само вратата да беше…
в) Аз една завеска съм си направил и си я дърпам, като ползвам банята
г) Че кво, аз нямам какво да крия. Който не е виждал, нека гледа; малко останахме истинските мъже

4.   Някой на етажа прави шумен купон и ти пречи…
а) Аз бе, аз го правя купона, как ще ми пречи
б) Ми те всяка вечер правят купони; свивам се в ъгъла и чакам да свърши
в) Мама ми изпрати едни тапички за уши, много са ефективни, ще знаеш
г) Ей сега ше отида да ги разкатая наглите копеленца

5.   Тока спира…
а) Няма нищо, аз без друго тъкмо излизах
б) Първо водата, сега и тока…То аз друго не съм и очаквал
в) Аз от вкъщи съм си взел една газена лампа. Тя е почти антикварна, още баба ми я ползваше
г) Ше спрат дедовия, аз на всичките им имам телефоните в Енергото

6.   Съквартирантът ти много ти досажда и постоянно има гости…
а) Няма проблеми, и аз имам гости постоянно. Много е весело, но е тясно
б) То не бяха гости, то не беше чудо. Откакто приятелката му и сестра й дойдоха да живеят в стаята, наистина взех да се притеснявам
в) Аз нали ти казах за онези тапички за уши, много помагат; само параван някакъв ми трябва, че с приятелктата му двамата като се налегнат, се сконфузвам много и ми става неудобно да гледам
г) Къв съквартирант бе, той избега още на третата седмица; аз само малко го понабих, за да му помогна с решението



   няма значение какво си отговарял. ако живееш в студентски град, всички отговори са валидни

# 1
  • Мнения: 1 299
Аз не съм живяла там (кореняк софиянка съм си), но пък това не пречеше често да се подвизавам в Студентски град и още да помня с носталгия яките купони, които ставаха там. Все още ходя например на боулинг в Студенстки, но за мен вече не е същото, защото не съм студент, а и колегите ги няма... Sad

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Ланфеар, да... мисля си чат-пат да отскоча до там, но какво да правя, като не познавам хората там - моите приятели не са вече студенти. Ей така си оставам с едната носталгия и аз Confused

# 3
  • Мнения: 1 299
Гадно е да ти кажа, защото когато отида там и мина покрай "нашите" блокове и като си спомня за за доброто старо време и ми става хем хубаво хем тъжно...разгубихме се ние колегите.... всеки работи вече...някои семейство имат...и да се съберем няма да е вече същото... май най-добре да си остана със спомените...

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 23 533
Не си споменала хлебарките. Ай не ми казвай, че в блоковете на ВИАС няма хлебарки. Живяла съм нелегално там, та знам.

# 5
  • Мнения: 4 447
Живяла съм над 10 години в Студентски град bowuu. Първо във 22-ри блок. Построиха 28-ми и 29-ти. Всички от 22-ри се"уредихме" там. Блока беше блока на изкуството - Художествената Академия и Консерваторията. Театрите се разгираваха в 29-ти. Там бяха НАТВИЗ-чиите. Ии понеже хората на изкуството сме купонджии (наще правеха купоните тогава) го наричаха 28-часа - то просто нЕмаше спирка - единия ден серенада по етажите да се събере бройка за купона, другата вечер ще се играе домашно бинго...их, как наще не ме пускаха да отивам с тях, псували били...Grinning. Ние бяхме първите заселници в прословутия 28-ми блок. Семеен беше family. Играехме по дълготе коридори с часове, когато беше студено или пък друго. А помните ли "Индианската площадка", намираше се срещу 35-ти блок? Имаше една суууупер дълга метална пързалка на хълма...колко пъти съм се пребивала там...толко ми беше акъла, че да се спускам с главата напред, а зимата със шейната се счупвахме от кеф..от ония пластмасовите, ееее по онова време не всички имаха такива,пък Mr. Green И аз и брат ми сме "възпитаници" на ОДЗ 36. Една "Моля Другарко" ни е шамарила...Дипломната работа на майка ми все още е там - едни красиви Пеперуди, в салона. В блока... яко деца, колела...ластик, федербал...после барбита... дойдоха и гаджетата, диското.... много, много купони. Ех...спомени, спомени....назад във времето ни връщат те. Flowers Bouquet

Сега блока не е семеен само. На нищо не мяза Tired. Даже ми стана мъчно като ходих там при една колежка, а той един надраскан, счупен.... Cry

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Не си споменала хлебарките. Ай не ми казвай, че в блоковете на ВИАС няма хлебарки. Живяла съм нелегално там, та знам.
Имаше, де. Аз съм писала за онази, която ми се удави в чашата с айрян (горката) и другата, която заместваше кукувичка в часовника ми. Домашни животинки, кво.

# 7
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Аз в Студ. Град не съм живяла, защото не съм учила в София, ама съм ходила там(по работа и на купони).
Не ми харесва. Не знам преди 10-на год. може да е било "яко", ама ме отврати цялата мръсотия и мизерия, за чалгата(не само като музика), струяща отвсякъде няма да говоря.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 23 533
Домашни хихихих Laughing, помня първата си нощ в Студентски, четях си книга мирно в легълцето на втория етаж (за повече място бяхме качили леглата на два етажа, пробиват се дупки в таблите и с винтове се закрепят) и една топур-топур мина през книжлето. Shocked Изпаднах в шок и ужас, ходих къпах се, мих, трих и чаршафите си смених. Но с всичко се свиква, последната година вече и не правех опити да ги убивам или гоня, въобще не се притеснявахме взаимно, нито аз от тях, нито те от мен.

# 9
  • UK
  • Мнения: 1 334
мен една нощ ми влезе хлебарка в ухото (в блок на МЕИ-то)  Grinning Sick много болеше
този месец бях на един курс в студентски град, много се е променил в сравнение с 2001, когато го обитавах за последно-има повече заведения и жилищни блокове. Аз не бих се върнала да живея там обаче (имам пред вид в мое жилище) и студентските години не ми липсват. Сигурно защото пак уча, макар и под друга форма и новите колеги са много готини  Grinning

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
А, аз моите ги гонех (освен онази в часовника - след това намерих два трупа хлебарчи вътре). Поръсвах с някакъв магичен прах - накрая съседката дойде да ме моли да не ръся на общата стена (гардеробите), че всички мои идвали при тях Mr. Green

# 11
  • Мнения: 4 447
Аз в Студ. Град не съм живяла, защото не съм учила в София, ама съм ходила там(по работа и на купони).
Не ми харесва. Не знам преди 10-на год. може да е било "яко", ама ме отврати цялата мръсотия и мизерия, за чалгата(не само като музика), струяща отвсякъде няма да говоря.

Преди 10г. имаше 2 дискотеки на кръС в СтуденСки... Имаше 2 пощи. Имаше Районен Универсален Магазин (РУМ) и сума ти столове за хранене. Не беше мизерия. На местата където сме тичали и разхождали сега има заведения,нови постройки, магазини, дискютеки.... а хлебарки винаги е имало, по онова време баща ми намери цаката за известно време и нямахме - картофено пюре в боракс - мамата им се **а.  Twisted Evil

Имам толкова свидни спомени, като музикални парчета говоря, от купоните на наще, че едва ли някога биха били изместени от днешни еднодневки. За пример - Форинър, Лед Цепелин, Дийп Пърпъл, Би Джийс...на такива разни...

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Анче, кака, туй ще да е било преди повече от десет години Thinking Преди десет (добре, девет) аз бях там и не беше толкова идилично вече - имаше повече дискотеки, РУМ-а странно приличаше на окепазен битпазар и вече имаше чалга (все пак моите съседи бяха по-кОлтурни откъм музикален вкус, а и аз открих, че полицаите идват при викане по гсм тип 'тука едни правят купон и чупят блока!')

# 13
  • Мнения: 4 447
Бу, не лъжа бе. Брат ми се роди в 28-ми блок. 90-та. От .... колко станаха.... 7-8 години не живеем в Стедентски, начи - сметни и ще видиш.

Едно време се слушаше сръбско. И винаги е имало и култОрни и не кОлтурни.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 176
Аз си спомням когато сестра ми беше там и съм и ходила на гости, имам хубави спомени, макар и от много отдавна, сега не бих живяла там, всичко е много различно, представата за студентски град ( като място за млади хора) е друга за мен ...

Общи условия

Активация на акаунт