пролактин под нормата

  • 4 167
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте , мили момичета. Бих искала да споделя с вас моя проблем. От няколко месеца правим опити за бебе, но не се получава Cry Моята гинеколожка ми назначи хормонални изследвания и се оказа , че имам завишен пролактин - 850 при норма до 511. Започнах да пия бромокриптин - 2 пъти по 1/2 т., но в края на първия месец от приема пролактина падна под долната граница на нормата- 25 при долна граница 75. Лекарката е на мнение , че няма място за притеснение и трябва да продължа със същата доза, но аз се притеснявам и мисля ,че поне трябваше да намали дозата. Бихте ли помогнали?

# 1
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Здравей, нямаш ли възможност да се консултираш с ендокринолог? За мен не е нормално да ти е толкова нисък пролактина, а да не ти коригират дозата на бромокриптина.

# 2
  • Мнения: 13
Благодаря за отговора,Peta! И аз така мисля и ще се посъветвам с ендокринолог. До тогава ще намаля дозата на бромокриптина на 1/2 сутрин и 1/4 вечер. Предполагам , че трябва да го намаля внимателно Rolling Eyes

# 3
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Да по принцип се намалява по схема и плавно, но е хубаво все пак да го обсъдиш с лекар.  Hug

# 4
  • Мнения: 4 700
Ами аz имам съЩия проблем. Обаче аz имам и аденом на хипофиzата и zатова вzемам доста висока доzа достинекс. Пролактънът последнмия път даже ми беШе по нисък от твоя (19) и моят ендокринолог ми каzа, че това нямало zначение. Важно било да се преборим с аденома. Иначе аz си имам спонтанна овулация и нормална ЛФ, нормален прогестерон и всички дриги хормони сá като по учебник.
Иначе и аz бих те посъветвала да се обърнеШ към ендокринолог. Те най добре zнаят какво лечение да наzначат. А ЯМР правила ли си?

# 5
  • Мнения: 13
ЯМР не съм правила , защото гинеколожката ми смята , че няма нужда , поради това че стойността на пролактина ми била не много висока, при норма до 511, моят беше е 800. А и веднага се смъкна главоломно. Но въпреки всичко аз ще си направя ЯМР , за всеки случай. Благодаря за отговора ти Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт