Имаме млечница, но лечението не помага. Моля, за съвет!

  • 506
  • 5
  •   1
Отговори
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Здравейте мами! Периатърката ни изписа Фунгостатин за лечение на млечницата, на който активната съставка е нистатин. От статия във форума прочетох, че нистатина не е особено ефективен за лечението на гъбичките. По-важното е, че вече 7ми ден мажа и малкия и мен, а ефекта е почти нулев. Лечението трябва да продължи 10 дни, но не ми се вярва за останалите 3 дни да има кой знае какъв ефект. Поддържам изрядан хигиена на гърдите, не позволявам никакво мляко да остава по тях - изварявам и дезинфекцирам блузите и сутиените. Зъраната са ми дори още по-червени от преди да започна да ги третирам, бодежа в гърдите, може би, съвсем малко е намалял.
Искам съвет от вас, на педиатърката по една или др. причина вече нямам особена вяра, повече разчирам на форума. Виждам, че повечето мами са ползвали Дектарин. Приемам всякакви съвети.
Благодаря ви!!!

# 1
  • Мнения: 394
за нас дактарина беше много ефективен

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
А ти говори ли с педиатърката за това, че лечението не е ефективно? Има и други противогъбични, които може да се използват - действително понякога нистатинът не е ефективен, но пък някое от другите неща ще свърши работа.
Само за мазане ли ти изписа фунгостатинът? Често се налага орална терапия за млечницата при майката, тъй като през кожата е възможно да няма ефект.
Разумно е отново да се обърнеш към лекаря си и да обсъдите други варианти за лечение - можеш да я попиташ за орална терапия с антигъбични (различни от нистатин). Бебето лекува ли се паралелно с теб, дори да няма видима млечница? Ако не се лекувате заедно, възможно е непрекъснато да се заразяваш от него.

# 3
  • Pb
  • Мнения: 1 183
И на педиатърката ще звъня след малко. Точно това ме съмняваше, че ще трябва да приемам нещо орално, защ. имам бодежи в гърдите, което ме кара да мисля, че гъбичките са разпространени вътре в каналите. Иначе и двамата се лекуваме, но само външно, но всичко е почти безсмислено, ако инфекцията идва от вътре.

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Елхичке, кога роди, девойко! Grinning Честито едномесечно бебе! Не сме се виждали отдавна.
Видяла си вероятно статията за млечница? Освен казаното от Хедра, което е добро и ще послужи за основа на следващия разговор с педиатърката, там ще видиш и различни допълващи домашни лечебни средства, които да подпомогнат лечението намлечницата.

# 5
  • Pb
  • Мнения: 1 183

благодаря за съветите!!!

малко оффф. извинете ме, за което

да, Бу, последно време пропускам срещите на ЛЛЛ, но контракциите и разкритието дойдоха още в 7я месец и трябваше да пазя леглото преди всичко. младежът се появи на 27.07, др. път ще гледам да сме на линия

Общи условия

Активация на акаунт