За солта????

  • 586
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 508
Дъщеря ми скоро навършва 1 г. В домашните пюрета не слагам сол, но яде и готови в който има сол. Попадна ми книга за детското хранене в която пише , че основните източници на йод са солта , рибата и морски деликатеси. Йодът осигурява функциониране на щитовидна жлеза  и играе важна роля в умственото  развитие.

Въпроса ми е: От кога давате сол, редовно във всяко пюре ? Да слагам ли вече сол в дом. пюрета? И по колко?
Наистина ли е толкова важна солта и не може ли без нея до определа възраст?
Надявам се не съм навредила на детето си като съм давала сол по-рядко newsm78 newsm78 newsm78

# 1
  • Мнения: 4 447
Не си му навредила, ама грам не си.

Може да му даваш неша в които има сол, сирене...например...

# 2
  • Мнения: 508
Не си му навредила, ама грам не си.

Може да му даваш неша в които има сол, сирене...например...


Аз го изкисвам, това променя ли нещо?

# 3
  • Мнения: 4 447
Не си му навредила, ама грам не си.

Може да му даваш неша в които има сол, сирене...например...


Аз го изкисвам, това променя ли нещо?

Ами махаш му солта. Демек, да.

А, сетих, се, че изобщо не е задължително да почваш да даваш сол. Постепенно, когато започне да яде всичко, ама наистина всичко, тя солта сама ще си дойде, ако му харесва. Аз солено немога да ям,ако щеш да ме убиеш. Така съм свикнала. И не се оплаквам.  Peace

# 4
  • Мнения: 1 049
И ние изкисваме редовно сиренето. Солта е повече вредна, отколкото полезна. Наистина, че в някои готови бурканчета има малко сол, но аз никога не сам слагала в домашно приготвените пюрета. Нашия педиатър даже ни препоръча да купувам бурканчетата, които са без прибавена сол. Явно йод може да се набави и от други храни. Един път в седмицата и давам риба, пак от готово бурканче на ХИП. Рибата е страхотен източник на йод  newsm10

# 5
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз също не слагам сол,въпреки,че в моята книга пише,че може да се слага по съвсем малко след 10-ия месец.Давам му 2 пъти в седмицата риба.

# 6
  • Мнения: 2 978
Симона вече е на 3г. В супите и всичко, което готвя не слагам сол. Аз обичам да има, но много малко. Надявам се и тя да свикне така- с мъничко Wink

# 7
  • Мнения: 27 524
След годинка давам, тогава е добре да се започне. Освен изброеното от теб, на бъбреците също им трябва сол за да функционират. А ако се дават домашни пюрета, в тях след 6-ти месец е добре да се слага по мъничко сол  Peace В готовите има дозирано и там не се добавя до годинка.

# 8
  • Мнения: 2 757
Не забравяйте, че солта се прибавя в манджата накрая. Иначе йодът заминава на кино

# 9
  • София
  • Мнения: 15 198
Може вече да даваш по мъничко сол.
Може да прочетеш и тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=94683.0

# 10
  • Мнения: 5 362
Когато й приготвях пюретата слагах съвсем малко сол.По принцип ядем по-безсолно,така че няма проблем и сега,с нашите манджи,които яде.Мисля,че трябва да се слага,дори и в минимални количества.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
След годинката започнах да слагам колкото за идеята.Все още слагам съвсем малко.

# 12
  • Мнения: 27 524
Не забравяйте, че солта се прибавя в манджата накрая. Иначе йодът заминава на кино

Хм, това откъде иде като правило?  Thinking

# 13
  • Мнения: 2 849
Слагам сол съвсем малко,то не се и усеща .По принцип ядеме безсолно ,надявам се така да свикне и Виктор .

# 14
  • Мнения: 1 081
Липсата на сол не може да му навреди, колкото присъствието и. Давай сирене вместо сол тогава, що се притесняваш.

Общи условия

Активация на акаунт