петна от грозде?

  • 6 325
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 877
не излизат от дрехите на малката... дори с вениш. какво още да опитам? останаха бледи ръждиви петна...

# 1
  • Мнения: 1 371
Аз ги махам с Вениш, но след упорито киснене и след това в пералнята на по-висок градус.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 877
mersi mnogo!!!  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 752
Тези като си ги прала вече може и да останат, но за в бъдеще пробвай преди да си изпрала петното от някакъв плод или зеленчук да сложиш върху него кисело мляко поне за 15-20 минути. На мен ми го бяха казали това за петната от ябълка, но до сега върху каквото и да съм пробвала действа (ябълки, череши, шоколадово мляко, лютеница, общо взето с петната от храна първо пробвам с кисело мляко и за сега успешно). За сега не съм имала проблем с цветните дрехи (не е оставало по-светло петно след млякото както става с повечето препарати)

# 4
  • София
  • Мнения: 1 877
auuuuuu, че гадно , ако останат...  ooooh! ще опитам и на 60 градуса да изпера, макар че винаги на 40 пера нейните, а и нашите дрехи... освен някои много силно замърсени. ще докладвам.

# 5
  • Мнения: 4 298
Тези като си ги прала вече може и да останат, но за в бъдеще пробвай преди да си изпрала петното от някакъв плод или зеленчук да сложиш върху него кисело мляко поне за 15-20 минути. На мен ми го бяха казали това за петната от ябълка, но до сега върху каквото и да съм пробвала действа (ябълки, череши, шоколадово мляко, лютеница, общо взето с петната от храна първо пробвам с кисело мляко и за сега успешно). За сега не съм имала проблем с цветните дрехи (не е оставало по-светло петно след млякото както става с повечето препарати)
newsm74
Киселото мляко действа преди да намажеш със сапун или прах. Изпереш ли го, преди това, петното се фиксира и почти няма махане. С кисело мляко се чистят петна от череши, червено вино, вишни, черници, ягоди и т.н.

# 6
  • Мнения: 161
Това със киселото мляко и аз съм го пробвала. Наистина действа - така се почистват петна от различни плодове.

Аз успях да изчистя едно петно от круша, върху тениска (памучна),  което беше от няколко месеца, т.е. старо петно, и дрехата е била прана няколко пъти преди да пробвам с кис.мляко.
И аз очаквах че петното се е фиксирало и няма да излезе - но за моя най-голяма изнада изчезна без никакви следи.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 079
Пробвай с киселото мляко, а ако не излезе - опитай да напръскаш петното с Meglio или с друг обезмаслител, например Mr Muscolo - kitchen. Peace

# 8
  • варна
  • Мнения: 229
за всякакви петна използвам "spot"
има едно пате отпред  и струва 1.35  дори ръжда маха

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 506
за всякакви петна използвам "spot"
има едно пате отпред  и струва 1.35  дори ръжда маха

И аз ползвам него. Много съм доволна.  Peace

# 10
  • Мнения: 3 251
За петна от червено грозде, най-добрият препарат е сока от бяло грозде, но трябва петното да не е третирано/ изпрано или обработено с препарат.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
за всякакви петна използвам "spot"
има едно пате отпред  и струва 1.35  дори ръжда маха

И аз ползвам него. Много съм доволна.  Peace

Има ли го в големите супермаркети?

# 12
  • София
  • Мнения: 1 877
спот не ми извади петната. няма го в европа поне...

# 13
  • Хасково
  • Мнения: 992
Изпитано - току що  изпрах якето на дъщеря ми което беше изцапано с грозде - мерло. Топла вода прах за пране и пакетче ЛИМОНТОЗУ. Няма и следа от петната.

Общи условия

Активация на акаунт