Отбива ли се според вас?

  • 505
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Мамчета, на помощ! Моята дъщеря от известно време, може би откакто тръгнаха зъбите, съвсем не иска да суче през деня. А от скоро вече и сутрин едва успявам да и напъхам гърдата в устата. Вечер суче по малко и и додавам допълнително кърма, която изцеждам през деня. Само нощем суче нормално, но пък не се буди, а трябва от време на време като се събудя да я вадя от леглото и да и давам.
Започвам да мисля, че се отбива.
Как смятате вие?

# 1
  • Мнения: 2 829
Според мен-помисли ти самата какво искаш. Все пак бебето е на 8 месеца и ако искаш да го отбиеш до годинката можеш да използваш поведението му и бавно да подкараш нещата натам.
От друга страна-дори и да се отбива в момента ти можеш да повлияеш на процеса и да оправиш нещата според мен. Можеш да опиташ да кърмиш детето докато спи при всяко заспиване, да намалиш броя и количеството на твърдите хранения, да прочетеш и приложиш на практика съветите за преодоляване на кърмаческа стачка, дадени в библиотеката.
Успех, каквото и да решиш! Hug

# 2
  • Мнения: 96
Благодаря, yanast! Не знам. Не ми се иска да я отбивам още, защото имам кърма. Опитвам различни неща, засега без особен успех Sad Ще информирам допълнително.
Ако все пак някоя мама има подобен опит, ще съм благодарна да споделите!

# 3
  • Мнения: 1 321
И ние сме в подобна ситуация.От около 1 месец малкия тотално е решил че няма да цоца с такава охота с каквата беше преди това.
В монета се кърмим единствено в сънено съсътояние и винаги го чакам да заспи за да го нахраня #Cussing out иначе се върти и много се разсейва.Единствено по-добре се храни след баня при вечерното кърмене.
Не знам какво да те посъветвам понеже на мен ми се струва че това е желанието на детето и като че ли наистина искат да се отбиват.Но аз съм решила твърдо ако разбира се имам кърма това да стане едва като навърши поне годинка.Така че за да запазя лактацията си смятам да започна да се цедя понеже на момети наистина много ми намалява.Просто младежа не суче ефективно.... baby_neutral
Съвет от мен ако имаш кърма и желание направи всичко по силите си за да се храни та дори и не с толкова голямо желание пък докато ти издържат и твоите нерви и сили...

# 4
  • Мнения: 1 328
Все едно чета за нашия случай, пак от около месец - през деня не искаше много, но пък и не налита на друга храна. Та сега сме пак на кърмене основно, ако хапне друго хапне, според мен е от зъби. Излязоха 2 наскоро, чакаме още 2-3-4 всеки момент.. не знам.
Успех!!

# 5
  • Мнения: 2 829

Виж тази тема-наистина при тебе не кърмата е спряла, а кърмачето не иска да суче, но мисля, че съветите ще ти помогнат. Авторката на темата все още кърми.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=200999.0

Мисля, че проблема при вас може да идва от това, че може прекалено бързо да си заместила хранения, или да даваш много твърда храна.
Дано се справиш с проблема, и непременно пиши как вървят нещата! Hug

# 6
  • Мнения: 654
Моята мома го прави тоя номер през деня откакто е топло- просто много се загряваме и двете като се кърмим- пробвайте бебето да е голо.

Общи условия

Активация на акаунт