Кюртаж след секцио

  • 5 608
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 242
Случвало ли се е на някой, как е протекло, каква е била причината?

# 1
  • Мнения: 772
На мен ми се наложи кюртаж.Имаше и кръв и течност в матката.Първо пробваха с химичен масаж,но не помогна.Самия кюртаж мина за 10мин.Пропуснах само едно кърмене,защото ми вливаха нещо през системата.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 242
И при ман пробват с химически масаж за втори път. Уж след първия бях ок, но кървенеето не спря. При последния преглед се оказа, че матката е уголемена и има сформирования /най-вероятно съсиреци/. Бързо ли се възстанови след кюртажа? И колко време след скциото ти го правиха?

# 3
  • Мнения: 772
правиха го докато още бях в родилния дом-на 5-я ден.След кюртажа станах след около час.Можех и по-рано ,но не ми позволиха.На другия ден ме изписаха.Трябваше още като видяха какво е положението да ми го направят,но понеже ми дадоха бебето по-късно решиха да пробват с химичния масаж и да ме оставят да кърмя един ден.Така можело да помогне-заради контракциите които предизвиква кърменето,но уви.Не е никак страшно.Случва ми се за втори път и за това не се притеснявах,но имаше едно други майче....Тя много се притесни-рев,истерии и резултата беше ,че й спря кърмата.Така че спокойно...Ако имаш други въпроси питай Hug
И не се тревожи!

# 4
  • Мнения: 193
На моя позната се наложиха три и то без упойка, заради кърменето. Питах моята гинеколожка, при която родих, каква е причината да се прави кюртажи след секцио и тя ми отговори, че това означава, че лекарят, който е правил секциото не си е свършил работата. След това чух същото и от друго място. По принцип не би трябвало да се налага.

# 5
  • Мнения: 490
Може би се намесвам съвсем некомпетентно, но да питам възможно ли е месеци след секциото да се наложи кюртаж? newsm78Аз си мисля, че не съм се изчистила след раждането и затова сега имам зацапване и изтичане на мръсотии от време на време /макар, че гинекологът е на мнение че е хормонално../

# 6
  • Мнения: 772
Може би се намесвам съвсем некомпетентно, но да питам възможно ли е месеци след секциото да се наложи кюртаж? newsm78Аз си мисля, че не съм се изчистила след раждането и затова сега имам зацапване и изтичане на мръсотии от време на време /макар, че гинекологът е на мнение че е хормонално../
Не мисля,че може.До колкото знам ,ако не се направи кюртаж става инфекция и е много опасно.Вдига се температура.За това следят още в родилния.

# 7
  • Мнения: 490
Много ти благодаря!  bouquet

# 8
  • Мнения: 1 938
Лекси, спокойно! Всичко ще мине добре!  Hug
Поддържаш ли още температура?

# 9
  • София
  • Мнения: 7 242
Мерси  bouquet

eli_gu , възможно е - при мен са минали 46 дни. Обаче имам мн. силно кръвотечение, с ярка кръв и съсиреци. Доколкото знам е нормално до 40 - 50 ден да има зацапване.

Nellina, нямам, но това може би е благодарение на антибиотиците.

Причината е или останали части от плацентата или отворен вътрешен шев.

# 10
  • Мнения: 1 938
    Според мен причината е в задържани плацентарни части, щом матката е уголемена и се виждат "сформирования", както си се изразила ти.  Peace Това че нямаш т-ра е чудесно!  Hug
    Кураж и като мине всичко, да пишеш!  Hug

# 11
  • Мнения: 1 938
Лекси, какво става?
Имат ли развитие нещата?

# 12
  • София
  • Мнения: 7 242
Засега ми се разминава Grinning
Става въпрос за пропуснат или отворен шев. Образувал се е хематом /сформированието за което писах/. Намалял е значително от предишния път. Кървенеето продължава, но е по-малко. На преглед съм на 5-ти. Все пак лекарката ме предупреди, че, ако не спре, е възможен кюртаж или нещо завъртяно /което означава повторно отваряне с цел зашиване/. Но аз съм оптимист Grinning
Опитаха да ми вземат кръв. От обичайните места на двете ръце почти нищо не потече Shocked. От горната част на дланта събраха едва-едва една епруветка за ПКК и СУЕ, но ако е недостатъчно ще ме викнат утре пак, а аз ще трябва да се налея с течности преди това. Било нормално при жени, кървили дълго, но аз се постреснах.

Благодаря на всички, стискали ми палци  bouquet

# 13
  • Мнения: X
в коя болница ти правиха секциото?

# 14
  • София
  • Мнения: 7 242
В Токуда, но не смятам, че операторът има вина. Както писах не се пазих - вдигах тежко, по цял ден бях на крак...

Общи условия

Активация на акаунт