отекли ръце

  • 2 815
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 393
Прочетох тук теми за отекли крака, но за ръце не намерих много! Втора седмица съм в 9 месец и никакви проблеми не съм имала от този род. Тази нощ като се събудих, едната ми ръка от китката към пръстите беше отекла!!! Ще се обадя на моята лекарка, ама за нея винаги всичко е нормално, та реших да питам има ли някой с подобен проблем. Краката усещам леко подпухнали само на възглавничките под пръстите....... Миналата седмица и до  сега ми бяха ок изследванията, кръвното ми винаги е ниско...... newsm78 Е, качила съм към 15 кг., но като забрменях бях 41, така че не съм съвсем слонска сега........

Последна редакция: пн, 27 авг 2007, 06:20 от mamor

# 1
  • Мнения: 2 849
При всички положения си направи консултация с лекар,за всичко което те тревожи .Остава ти още малко до финала .Аз към края бях цялата подпухнала,но краката предимно .За ръцете си спомням ,че ми изтръпваха .Само спокойно,малко ти остава .

# 2
  • София
  • Мнения: 1 735
И моите ръце отичат ужасно особено сутрин или като ходя много дълго време пеша.Даже ми отича повече дясната ръка.За 9 месец ми се струва нормално.То и краката при преумора ми отичат в глезените. Sad

# 3
  • Мнения: 1 216
Напълно нормално е. Това с подутите крака е по-масово и затова предимно то се обсъжда. Още малко ти остава, почивай си повече и не прекалявай с течностите, особено вечер

# 4
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
при мен подутите крака вървяха с подуто всичко - ръце, лице... сутрин очите не можех да си отворя. От 5-тия месец махнах халката, защото подоцирах че накрая ще трябва да я срежат. Консултирай се с лекаря си за всеки случай. избягвай солените и пикантни храни и... пробвай да утоляваш жаждата с кубчета лед. На мен това ми беше спасението.

# 5
  • Мнения: 5 539
И на мен понякога пръстите на ръцете ми се подуват и изтръпват, ходилата също. Неприятно е, но щом няма албумин в урината, няма страшно.
Значи не трябва да се пие много вода, така ли?
Като се замисля, аз най-много се подувах, когато пиех по много вода в жегите.

# 6
  • Мнения: 1 081
Няма повод за притеснение. Аз в 38 седмица вече бях цялата отекла, направо не можех да се позная, като родих отведнъж всичко изчезна, направо за няколко часа. Родих в 3.25 сутринта, към 8 мъжа ми дойде да ме види и като станах от леглото - какво да гледам: моите крака и ръце.

# 7
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Няма повод за притеснение. Аз в 38 седмица вече бях цялата отекла, направо не можех да се позная, като родих отведнъж всичко изчезна, направо за няколко часа. Родих в 3.25 сутринта, към 8 мъжа ми дойде да ме види и като станах от леглото - какво да гледам: моите крака и ръце.

Същата работа. Акушерките казаха... момиче сега ще ти изтекат водите. А аз им казвам... ама те ми изтекоха вкъщи  #Crazy newsm78
После споделиха че не са виждали такова количество околоплодни води. Аз бях като плондир. Всички ме питаха дали нямам близнаци. А аз просто задържах страшно много вода.

Значи не трябва да се пие много вода, така ли?

Ами да. Организма не може да я изхвърли и тя се задържа и образува отоци.

# 8
  • Мнения: 1 672
нормално е , защото на мен също от 2 седмица на 9 месец ми бяха понадути пръстите на ръцете.



# 9
  • Мнения: 393
 Rolling Eyes благодаря на всички! Определено ми е по-спокойно! То пък без вода не става! Ама още малко, надута или не, ще изкарам, няма и какво да го мисля толкова, все пак съм на финалната права . Дано всичко е ок!  Praynig

# 10
  • Мнения: 474
Не се притеснявай, в края на бременността бях отекла в ръцете, а не в краката. Гинеколога ми каза, че е нормално. С приближаване на раждането пръстите ми заприличаха на кебачета.... Laughing...а след раждането отекох цялата, ама да знаеш, че и това е нормално... леко раждане

# 11
  • София
  • Мнения: 6 242
И на мен освен краката ми отичат и ръцете, даже сега поглеждам, че дясната ми е малко по-отекла от лявата.

# 12
  • Мнения: 486
Аз понеже съм от патилите след вички успокоения който прочетох, не искм д ате плаша, но премери си кръвното и ако е високо или имаш албумин в урината марш в болница.Най-вероятно ти няма нищо, но провери , страх лозе пази. Утискай още малко и леко раждане.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 242
О, да, ако кръвното не е високо и няма албумин в урината, тогава не си е за притеснение. При мен все е ниско и урината е ОК, така че със сигурност оттоците ми са от бременността и жегите. Whistling

Общи условия

Активация на акаунт