Отговори
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Кажете....какво се случва с приятелствата........защо с годините някои отпадат,други се променят...........трети си остават.....Има ли срок на годност?...Как така в някои наистина големи кризи приятелствата оцеляват, а понякога за незначителни неща се разпадат..ей така,тихомълком.....  Thinking

# 1
  • Мнения: 1 371
Всичко зависи от хората, от житейските ситуации, от интересите, които следват. Срок за годност няма, трябва само търпение и разбиране. Другото си идва само.
И за някои хора едни неща са незначителни, а за други същите неща- края на света (голямите кризи)
 Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 1 176
И с връзките е така, защо с някой не се получава, а с други-да.
Точно защото се променяме някой приятелства остават, а други се забравят.

# 3
  • Мнения: 1 568
В моят живот имам горчивият опит,че се променят....нищо вече не е както преди....минат години... Tired...някои дори не мога да ги позная,толкова чужди и непознати хора станали.... ooooh!
Дори наскоро имах случай!Виждам познати(приятели)били сме мнооого близки,майтапили сме се,замръквали сме на всякъде-смях и закачки...та,виждам ги след ....6-7 години...хуквам насреща им,като дете...радвам се и се хиля,а те ме гледат като извънземно,подават ми наполовина ръка и ми казват:добър ден,нямаме време,лек ден! Tired

но,здраве да е.......  bouquet

# 4
  • Мнения: 2 353
  Променят се, както и ние се променяме, но това не винаги означава, че отмират. Познавам хора, чието 40-годишно приятелство е минало през огън и жупел и пак е оцеляло. Дори с цената на няколкогодишна пауза.
  Не вярвам, че се разпадат от незначителни неща, по-скоро някои незначителни неща са последната капка, след която няма смисъл.
 

# 5
  • Мнения: 753
всичко и всички се променят, въпроса е кое трябва да бъде запазено с годините

# 6
  • някъде
  • Мнения: 4 955
А има ли приятели на днешно време? newsm78

# 7
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
имах доста близки приятелки, но с времето , спряхме да се виждаме...и сега даже не се чуваме и по телефона...ако се видиме случайно , даже ще ми стане неудобно , защото ще сме си пълни непознати, няма да имаме какво да си кажем... Tired
но , някъде дълбоко в сърцето , все още тая много топли спомени към тях Heart Eyes

# 8
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Не мисля, че те или ние сме се променили. Променя се по-скоро обкръжаващата действителност, което от своя страна те кара да постъпваш по един или друг начин и оттам излизат различията.

# 9
  • Мнения: 4 651
Не мисля, че те или ние сме се променили. Променя се по-скоро обкръжаващата действителност, което от своя страна те кара да постъпваш по един или друг начин и оттам излизат различията.

Ами приятелството е като влюбването. Докато сте много "влюбени" се виждате често, споделяте си и цвета на долните гащи какъв е, приятелството ви се измерва основно с честотата на срещите ви и колко ви е хубаво да си прекарвате времето заедно. После както каза iramira се променя обкръжаващата действителност - някой си намира нова работа, в живота му влизат нови хора, някой се влюбва и започва да отделя голяма част от времето си на партньора, някой се мести в друг град. Остават тези приятелства, които успяват да навлязат в "зрялата фаза", когато не е толкова важно колко често се виждате и дали знаете всичко за ежедневието на другия, дали споделяте начина му на живот или дали разбирате новия му начин на живот, когато е важно да имате приятел точно тогава, когато имате нужда от него и да бъдете приятел, когато има нужда от вас.

# 10
  • DE
  • Мнения: 967
Аз мисля, че има срок на годност и с времето се изтърква!

# 11
  • Мнения: 22
Да споделя и аз с вас и аз да се почудя над същия въпрос  Simple Smile Ето снощи си поговорихме на Скайпи с приятелка, с която бяхме много , много близки. От 20-22 години се знаем. Имали сме много близки периоди, имали сме периоди от няколко години когато сме били разделени и дори не сме се чували по телефона. После пак сме се виждали по-често. Зависело е винаги от обстоятелствата. Но факт е, и дори сме си го коментирали, че чувствата ни, обичта ни, приятелството ни не са се променяли въпреки големите паузи.  Имам и друга такава приятелка.   И като се видим след раздели, пак знаем, че можем да разчитаме една на друга, че винаги можем да си кажем абсолютно всичко, без задръжки, споделяме най-големите си тайни, и  неща, които човек се срамува да сподели дори със самия себе си. Чудя се от какво зависи наистина!? Най-вероятно тези приятелства се поддържат, когато и от двете страни има открити и отворени сърца. В момента, в които единият реши да се притвори, да е предпазлив, да ограничи достъпа до себе си, то той получава същото в отговор. Винаги съм смятала, че човешките отношения са като огледало - каквото покажеш, такова и ще видиш насреща си. Не знам, обаче е много хубаво да имаш приятел/ка. Няма по-голяма радост за душата на човека. То затова и от приятелските предателства най-много боли...

# 12
  • Мнения: 1 761
Всеки, който се променя го усеща-приятелите са общите мечти, интереси,положение.Когато тези неща се променят и хората се променят.
Много от предишните ми приятели не виждам често,както преди.Но се радвам всеки път, когато ги видя.
Сега непрекъснато си намирам нови приятели.Мисля,че е въпрос на настройка.Колкото са по-близки като начин на живот и интереси хората около теб, толкова по-лесно могат да станат приятели.

# 13
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Факт - хората се променят.
Днес може да сме на една вълна, утре живота да ни запрати на огромно разтояние един от друг.
За момента имам един приятел - мъжът ми. Мога да споделям всичко с него, да му имам доверие, да знам , че винаги ще е до мен.
Останалите около мен идват и си заминават.
Имам много познати, но никой не знае кога ми е трудно, как наистина се чувствам. Това не са приятели.

# 14
  • Мнения: 22 521
Надявам се,че за истинското приятелство няма срок на годност,но е факт,че всички се променяме.Имам шепа верни приятели,които са ми от детинство,все още сме си много близки,дано си останем така занапред.

Общи условия

Активация на акаунт