фетална кардиоехография

  • 1 499
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 72
Здравейте,искам да попитам какво представлява феталната кардиоехографията и има ли нещо общо с феталната морфология.понеже съм много притеснена и лекарката ми ме изпрати на този ехограф за мое успокоение.Но не разбрах дали е различно от феталната морфология.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 123
този преглед се прави,за да се види сърчицето на бебето - дали всичко с него е наред.На ФМ се гледат всичко органи на бебето,а на ехокардиографията се гледа сърцето само и то от специалист в тази област,.

# 2
  • Мнения: 72
благодаря много!

# 3
  • Мнения: 318
И аз да попитам нещо във връзка с това сърдечно изследване. Знаете ли кой е най-добрия период от бремеността за него и каде са най-добрите специалисти за фетална кардиоехография? И кои са те съотвено (поименно)?
Предварително благодаря! Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 3 123
мисля че беше към 18- 23-та седмица.Добри са д-р Спасов(МЦ Фемина) , д-р Томова и  д-р Велковски в 3-та градска..Аз ,живот и здраве,ще ходя при Спасов.

Последна редакция: чт, 30 авг 2007, 10:05 от angels_zg

# 5
  • Мнения: 469
Между 20та и 24та седмица е добре да се направи изследването. След 24тата заради развитието на гръдния кош вече не се виждало толкова добре сърцето. Аз ходих при др Спасов във Фемина и съм доволна - лекарят обясняваше много подробно всичко което вижда. Струваше 50 лв.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 123
А колко време преди прегледа се записа-знам,че там е голяма лудница и искам да си направя сметка ,колко по-рано да се обадя.

# 7
  • Мнения: 469
За Спасов не е чак такава лудницата колкото за Димитрова. Като се записвах имаха час за след две седмици, но аз исках за след три седмици.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 546
Преди години, когато бях бременна с първото дете ходих при Велковски 2 пъти. Тогава се плащаше. Имах проблем с водите и ме пращаха в 7 и 8 месец. Всичко се оказа наред и сега имам едно много буйно момче. В 3-градска според мен са си точно специалистите, там е най-доброто детско кардиологично отделение. Мисля, обаче че може и с направление но май се чака много време. newsm78

# 9
  • Мнения: 72
Аз ходих при д-р Велковски в Трета градска и съм много доволна. Платих 50 лв., за да не чакам със записване, но и съм 23г.с. и щеше да е късно. Много сърдечен , внимателен и обяснява каквото те интересува.

# 10
  • Мнения: 306
Чувала съм от няколко гинеколога, че доц. Томова е най-добрият кардиолог, който прави фетална ехокардиография.
А като време е нах-добре между 20 и 23 седмица.

# 11
  • Мнения: 1 369
Ако някой има телефона на доц. Томова,може ли да ми го прати на ЛС? Тя къде преглежда? Предварително ви благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт