информация за SAT и други сертификати

  • 1 605
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 146
Искам да се подготвя и явя на изпит по английски и да взема някакъв сертификат( без Тойфил). Някой може ли да ми помогне с информация за сериозен курс и как и къде трябва да се явя на изпит после.( От Варна съм).

Мерси!!!

# 1
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Провери Бритиш Сентр дали имат център във Варна

# 2
  • Мнения: 146
имаше ,ходила съм там.сега вече е само в софия- закриха го незнам защо!

# 3
  • Мнения: 6 874
Ами аз ходих на CAE на Кеймбридж. Подготвях се в британския съвет преди да го затворят. Но на доста места в момента подготвят хора за тези изпити. За жалост не мога да ти кажа нещо конкретно, а и къде подготовката е по-добра защото не съм се интересувала особено.
Мога само да ти кажа, че единия от преподавателите от британския съвет отвори English Academy и май курсовете са същите като в британския съвет.

# 4
  • Мнения: 146
Бухтичке, за колко време те подготвиха за CAE? Колко често се организират изпитите в годината>?

Мерси!

# 5
  • Мнения: 6 874
За колко време са ме подготвили точно не мога да кажа, защото аз най-вече си разчитах на знанията, които имах от преди. Иначе на самия курс (около 3 месеца) правихме упражнения, каквито се дават на изпита. След това сама си търсех такива упражнения и си ги правех вкъщи.
FCE и CAE се провеждат два пъти в годината, декември и юни месец, като трябва да се запишеш доста по-рано, не помня точно колко.

# 6
  • Мнения: 146
Благодаря ти Бухтичке!

# 7
  • Мнения: 2 386
Малка поправка - произнася се Тойфел ( TOEFL) = Test Of English as a Foreign Language. Wink

Иначе зависи на какво ниво знаеш езика, трудно е да те посъветваме така - на сляпо. Ако имаш поне intermediate level, би могла да се подготвиш и сама.

Ако просто ти трябва някакъв серификат - яви се на GRE..

# 8
  • UK
  • Мнения: 1 334
Ако не ти трябва само, за да продължиш образованието си по-скоро се спри на САЕ или IELTS, могат да ти послужат и ако решиш да работиш в англоговоряща страна. Има и един сертификат, който дава право да преподаваш английски навсякъде по света, мисля че се казва SELTA.

# 9
  • Мнения: 146
Маймунке, Благодаря ти.
Не ми трябва да за да продълдажам образованието си и незнаех кой сертификат за какво се признава. Спирам се на САЕ или IELTS тогава.
ще продължавам да търся информация.
Мерси!

# 10
  • София
  • Мнения: 4 736
За колко време са ме подготвили точно не мога да кажа, защото аз най-вече си разчитах на знанията, които имах от преди. Иначе на самия курс (около 3 месеца) правихме упражнения, каквито се дават на изпита. След това сама си търсех такива упражнения и си ги правех вкъщи.
FCE и CAE се провеждат два пъти в годината, декември и юни месец, като трябва да се запишеш доста по-рано, не помня точно колко.
Имам спомени, че за Юнския изпит съм се записвала някъде март месец  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт