Разлика между марудник и катма

  • 19 671
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 748
Каква е, обяснете, моля!

# 1
  • София
  • Мнения: 12 550
И двете са характерни за Родопите, само че марудникът се прави с кисело мляко, яйца, брашно и сода бикарбонат, докато катмите - с прясно мляко и мая. И двете се пекат върху намазан с мазнина - сланина или масло сач.

# 2
  • Мнения: 2 591
аз бях останала с впечатление, че е едно и също  newsm78

# 3
  • Мнения: 27 524
И двете са характерни за Родопите, само че марудникът се прави с кисело мляко, яйца, брашно и сода бикарбонат, докато катмите - с прясно мляко и мая. И двете се пекат върху намазан с мазнина - сланина или масло сач.

И аз така знам  Peace

# 4
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
катмите - с прясно мляко и мая. И двете се пекат върху намазан с мазнина - сланина или масло сач.
Аз знам това за катмите, баба ги правеше стават по-дебелички и с дупки заради маята  Party , марудник за пръв път чувам  Blush а както си го описала на съставки е като палачинки по-скоро (сода и кисело мляко  newsm78 )

# 5
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз правя катмите със сода, стават си на дупки и дебели.
на село, в Родопите, също ги правят със сода. вместо кисело мляко позлват мътеница,оттам и малко по-различния вкус.

катмите с мая не харесвам.
 марудник не съм чувала да споменават. според мен е друга дума за катмите.но не съм сигурна.

# 6
  • Мнения: 3 211
аз правя катмите със сода, стават си на дупки и дебели.

може ли да кажеш съотношението на продуктите

# 7
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз правя катмите със сода, стават си на дупки и дебели.

може ли да кажеш съотношението на продуктите

ами аз готвя на око, дано някой ти даде точна рецепта. аз за катми не ползвам рецепта, а по усет:

1 яйце го разбивам с щипка-две сол
около 400мл айрян със сода - 50:50 вода и мляко
брашно за тесто като гъста боза

разбърквам добре, оставам да почине 20 минути.
загрявам тигана или сач. не ползвам никаква мазнина.
и печа.след това мажа с масло и нареждам една върху друга, за да се омазнят от 2те страни.

обикновено след първата катма виждам дали брашното е достатъчно.
тестото е точно, когато катмата отдолу е изпечена, а отгоре има дупки и е суха, т.е. няма течно тесто.
по това разбирам, че тестото е достатъчно гъсто.

на село слагат мътеница (това дето остава след като е избито маслото) и газирана вода.
добър апетит

Общи условия

Активация на акаунт