Искам да споделя на какво попаднах...

  • 1 241
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 830
Изпратиха ми това и доста се замислих...[/

bailazo написа:
toroniero написа:
А и ба си, що някой холидвудец не вземе да направи най-после един свестен филм за битката на цар Калоян с кръстоносците при Одрин, или за Ахелой, за хан Тервел като размазва арабите при Константинопол, за как Ивайло дига народа и става първия селски цар в Европа. Гръцката, монголската и не знам си още кви истории ги побъркаха от правене на филми, а ние пак си оставаме девета дупка на кавала.


И питаш ли се защо, братле? Защото, докато западните младежи организират демонстрации против глобализацията, за нашите най-великото събитие в света е европейското по футбол; защото никъде другаде не биха позволили стотици озверели диваци да размахват брадви в столицата безнаказано (както стана в Красна поляна); защото дори в Турция съм чувал работници да си пеят опери, а у нас хора с висше образование хвърлят гюбеци под звуците на чалгия, базирана на музиката на бошняците-мюсюлмани, известна навремето като "сръбска",  и циганските и турски кючеци; защото нашенските "капиталисти" правят запои от по няколко дена в "Биад" и "Свин сити", докато западните им "колеги" всяка свободна минута кълват по икономика, финанси и учат нови езици; защото на запад музеите и изложбените зали са пълни, и почти всеки посещава курсове по едно или повече изкуства, а нашенецът се вдъхновява само от аромат на кебапчета и
ракия; защото вече не можеш да видиш българска фирма с българско име, кирилицата "не е на мода", а българските деца носят имена като Хуан-Карлос, Дейвид, Памела, Никол и пр.; защото, в крайна сметка, ако сам не присъстваш в настоящето, никой няма да си спомни величието на предците ти, и защото никой не уважава този, който сам себе си е потъпкал в калта на долнопробието. Не съм безродник, напротив- срам ме е именно заради великото наследство на нацията и начинът, по който днес деградираме до заслуженото състояние на роби. Затова ще ни размахват пръст високомерно и ще ни плескат през ръцете, когато посегнем към общата трапеза. Да, за да участваш в тази трапеза трябва да си на културното ниво на събеседниците си, а не с препълнена уста да пелтечиш за славата на дедите си, пощракаквайки с мазни пръсти в ритъма на кючеците и преценявайки с колко тупаници можеш да свалиш човека срещу тебе. Та това е-  ти би ли направил филм за великия дядо на някой, от чиито жалък вид направо ти се повръща.

# 1
  • Мнения: 25 447
Я, не се натискайте толкова!
Като нищо ще го изкарат и Калоян като Чер арап, като че ли им беше малко да се подиграят с Орфей!  Sick
Не ще Генчо пушка!  Naughty

# 2
  • Мнения: 2 563
Изпратиха ми това и доста се замислих...[/

bailazo написа:
toroniero написа:
А и ба си, що някой холидвудец не вземе да направи най-после един свестен филм за битката на цар Калоян с кръстоносците при Одрин, или за Ахелой, за хан Тервел като размазва арабите при Константинопол, за как Ивайло дига народа и става първия селски цар в Европа. Гръцката, монголската и не знам си още кви истории ги побъркаха от правене на филми, а ние пак си оставаме девета дупка на кавала.


И питаш ли се защо, братле? Защото, докато западните младежи организират демонстрации против глобализацията, за нашите най-великото събитие в света е европейското по футбол; защото никъде другаде не биха позволили стотици озверели диваци да размахват брадви в столицата безнаказано (както стана в Красна поляна); защото дори в Турция съм чувал работници да си пеят опери, а у нас хора с висше образование хвърлят гюбеци под звуците на чалгия, базирана на музиката на бошняците-мюсюлмани, известна навремето като "сръбска",  и циганските и турски кючеци; защото нашенските "капиталисти" правят запои от по няколко дена в "Биад" и "Свин сити", докато западните им "колеги" всяка свободна минута кълват по икономика, финанси и учат нови езици; защото на запад музеите и изложбените зали са пълни, и почти всеки посещава курсове по едно или повече изкуства, а нашенецът се вдъхновява само от аромат на кебапчета и
ракия; защото вече не можеш да видиш българска фирма с българско име, кирилицата "не е на мода", а българските деца носят имена като Хуан-Карлос, Дейвид, Памела, Никол и пр.; защото, в крайна сметка, ако сам не присъстваш в настоящето, никой няма да си спомни величието на предците ти, и защото никой не уважава този, който сам себе си е потъпкал в калта на долнопробието. Не съм безродник, напротив- срам ме е именно заради великото наследство на нацията и начинът, по който днес деградираме до заслуженото състояние на роби. Затова ще ни размахват пръст високомерно и ще ни плескат през ръцете, когато посегнем към общата трапеза. Да, за да участваш в тази трапеза трябва да си на културното ниво на събеседниците си, а не с препълнена уста да пелтечиш за славата на дедите си, пощракаквайки с мазни пръсти в ритъма на кючеците и преценявайки с колко тупаници можеш да свалиш човека срещу тебе. Та това е-  ти би ли направил филм за великия дядо на някой, от чиито жалък вид направо ти се повръща.


От  целия вопъл само подчертаното ми хвана окото. Наистина блеем и не внимаваме.

# 3
  • София
  • Мнения: 62 595
Кофти, ама вярно.

Прилича на тийнеджърско откровение.

# 4
  • Мнения: 14 471
отговорът е много по-елементарен и кратък. няма да има печалба от този филм. а и надали в холивуд искат българия да печели от каквото и да било.

# 5
  • Мнения: 212
Като нищо ще го изкарат и Калоян като Чер арап, като че ли им беше малко да се подиграят с Орфей! 
Това дето изкараха Орфей Черен арап беше върхът на простотията на Холмарк... Баси и глупаците....

# 6
  • Мнения: 2 353
  Отчасти е вярно. Прекалено критикарско навътре, прекалено идеалистично навън. Няма човек, народ, нация, които винаги и за всичко са на върха. Има и кофти моменти. Като се сетя как едни възпитани холандци задръстиха тоалетната от повръщано ми идва да пиша на арменския поп пак.

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Глюпости. Няма такива филми просто, защото хамериканците знаят къде е Гърция и (макар и малко) са чували туй-онуй за Ахил, Омир, Троя, Спарта.
За Тервел и Калоян кой знае, освен нас и македонците?

# 8
  • Мнения: 25 447
За Тервел и Калоян кой знае, освен нас и македонците?

Хм. Кофти Пиар, бих казала...  Crossing Arms

# 9
  • Мнения: 2 792
 И защо Холивуд, вече никой не вярва, че и един качествен филм не може да излезе от Бг, това звучи като надгробно слово за българското кино, уви...
 Аз пък не примирам да видя изопачена и осакатена българската история в екшън вариант, всички американски високо бюджетни филми на историческа тематика ми докарват тремол  и пяна около устата, направо ме вбесяват, от към сюжетна линия са неграмотни, дори повече от неграмотни.

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Е, хубави български исторически филми имаме. Но си ги гледаме само ние. Факт е, че ако такава продукция не излезе от Холивуд, доста по-малко хора ще знаят кой е Ахил и кои са спартанците. Но понякога си мисля, че дори тази изкривена култура е по-добре от никаква.

# 11
  • Мнения: 2 792
 Тцъ, псевдо културата е измамна, непрадставя реални образи, създава измислени, които изместват истинските и размиват историята. Остават само имената на историческите герои, които се размиват в блясъка на актьорите, които се ги пресъздали, бюджета на продукцията и хилядите нови чупки на компютърните ефекти.
  Не е киното това, което трябва да възпитава и да обучава, особено комерсиалното, неговите цели са съвсем други и последното, което цели е създаване на богата култура.

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Тцъ, псевдо културата е измамна, непрадставя реални образи, създава измислени, които изместват истинските и размиват историята. Остават само имената на историческите герои, които се размиват в блясъка на актьорите, които се ги пресъздали, бюджета на продукцията и хилядите нови чупки на компютърните ефекти.
  Не е киното това, което трябва да възпитава и да обучава, особено комерсиалното, неговите цели са съвсем други и последното, което цели е създаване на богата култура.
Но си остава фактът, че ако не е комерсиалното кино, масата в други държави надали ще знае изобщо Ахил, Спарта и ала-бала.

# 13
  • София
  • Мнения: 15 435
Сега по AXN повтарят Херкулес.  Вярно, че е озвучен с българска народна музика и песни, но се чува само по време на разните му там кунг-фу битки. Също се оказа, че на път за Гърция, трябваше да мине през Тракия и там му казаха да не влиза в реката , че имало пирани и крокодили - все едно Тракия е в Амазония. newsm78 newsm78 newsm78 По добре без такива филми.

Общи условия

Активация на акаунт