Правилата при отглеждането на деца в чужб

  • 1 672
  • 21
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Моля за информация, сравнение и т.н. Мъжът ми е холандец и така и не успяха да се разберат с детето (на 3г. 5м.) Баща му постоянно му се кара за нещо, прекарва малко време с него. Малкият е почти постоянно враждебно настроен към него. Според мъжа ми, той поставя граници, които аз разрушавам и затова детето е глезено. Така то предпочита тези, които го глезят. Правилата на мъжа ми са лягане вечер макс. до 8 часа, когато му се каже, "прави това и това" да се изпълнява, ставане от масата само след разрешение. А малкият е в период на "Не!" и "Няма!" и няма изгледи да излезе от него, поне засега. Аз също кипвам понякога, но винаги след опити за обяснения, отвличане на вниманието, като цяло - полагане на усилия. Според мъжа ми това е глезене и оттам идва непослушанието. Лягането вечер - не мога да се организирам да го сложа да спи преди 9 часа. Мъжът ми не го слага да спи по-рано с довода, че и да му създаде добър навик, все ще се намери момент, когато аз ще го разваля. Храненето - все още понякога го храня и му "уйдисвам на акъла" да го забавлявам с приказки и т.н., през това време. Да не прекалявам с описанията... Споделете вашите наблюдения, моля!

# 1
  • Мнения: 11 306
Толкова последователен и строг баща?
Направо да не повярваш. Тукашните са такива меки Марии....
За 7 г. успях моя мъж да му покажа какво значи последователност и той взе да се поучава.
По мои наблюдения бащите тук вземат вече активно участие във възпитанието, четат, интересуват се и като виждат резултатите при познати и приятели, могат да си направят изводите.
Но... въпреки това продължават да са дашни.
Теб кое те притеснява - желанието на мъжа ти за последователност във възпитанието на детето или твоята неорганизираност?
Децата имат нужда от граници - колкото по-малко, толкова по-добре, но да са място.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Притесняват ме отношенията между детето и баща му. Даниел не успява лесно да приеме смяната на дадена дейност, а когато влезе баща му в стаята и каже, "веднага да се измият зъбите, банята, в леглото", той писва, баща му скръцва със зъби, "малък си, ще изпълняваш" и това вече е образец на поведение. Аз също уважавам правилата, но най-вече се водя от ситуацията. А подозрението ми е, че мъжът ми държи всичко да става под час и диктовка, защото така му е по-лесно. За четене и информация, него не го търси. Според него той знае всичко за отглеждането на децата от своето семейство и колегите си, чиито деца е наблюдавал. Но се чудя дали на запад наистина всичко е толкова стриктно и доколко мъжът също взема участие в осъществяването на този режим (в нашия случай се предполага, че аз ще го осъществявам, а директивите - от мъжа ми  Simple Smile)

# 3
  • Мнения: 11 306
Стриктни са.
И си има много основателна причина за това. Децата имат нужда от стриктен дневен режим, правила и граници.
Те им дават възможност да се ориентират, дават им опорни точки, стабилност, сигурност.
Проблемът е, че те в една определена възраст са АЗ и НЕ и е много трудно да контактуваш с тях, но ако си последователен и държиш и спазваш наложените от теб и мъжа ти правила, то ще се научи да ги спазва, после дори само ще ги прави. Има обаче и един тънък момент - много бързо разбират кой е полицаят в къщи и кой е дашния. Познай какво става с дашния - качват му се на главата в непрекъснати опити да пробият наложените правила.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Стриктни - добре. Аз също спазвам ограничения. Но как се поставят ограниченията и как се обясняват? Или просто го хващаш за ръката, завличаш го до мивката, рев, дръпваш една лекция на висок глас, от която детето разбира само тона, то къде реве, къде хълца, подчинява се в края на краищата и следващия път като те види надава ужасен вик и крещи "не те искам"? Или децата на запад не крещят "не те искам", а просто се подчиняват?

# 5
  • Мнения: 1 550
malina_m,
доста съм изненадана да прочета за толкова строг баща  newsm78
аз също сума омъжена за холандец и около нас всички родители (холандци) са доста търпеливи и любвеобилни.
аз съм строгия родител в къщи. и когато гледам как другите холандци се отнасят с децата си не се чувствам много добре понякога  Embarassed
и аз си повтарям за правилата и границите и всичко, каквото съм чела в книгите по детска психология.
но не може да се отглежда дете като му всяваш страх.
ако имате различия във възпитателните методи, може да се обърнете за съвет към детската консултация.
там ще ви дадат адресите на различни кабинети и работното им време. там може безплатно да получиш консултация.
едва ли всички колеги на мъжът ти възпитават децата си, както той иска да възпита своето.
по скоро това говори за неговото възпитание и как той е бил отгледан.
купи му книга за бащи. има ги доста тук.
потърси информация в Интернет или други книги какви са резултатите ако едно дете се възпитава по начин, който той е наложил.
правила и граници- да. но всичко с мярка, нали?
очакваш по-скоро такъв манталитет от българин, но не и от холандец  newsm78
може би има някаква друга причина защо мъжът ти се държи така Thinking
питай, говори. не се отказвай. комуникация и интеракция.
успех Peace

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Milenski72, ние живеем в България. Ако можеш да препоръчаш някоя книга на холандски, дай ми заглавие, ще я доставим по някакъв начин.
А за това, че може би има друга причина мъжът ми да се държи така, много бих искала да разбера къде да я търся...

# 7
  • Мнения: 1 550
сега видях, че си писала Варна  Embarassed
и аз съм от Варна. книга на холандски ще потърся newsm10
в университета всички книги бяха на английски Sad
ако искаш мога да потърся из кашоните какво съм учила (беше преди 2-3 години).
а ти как си с холандския?
в Интернет има вече какво ли не.
ще потърся и линкове и ще ти ги пратя на личния.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Може и на английски, разбира се - дори по-добре за мен. Но на холандски звучи по-достоверно за мъжа ми, защото английските източници ги квалифицира като "американски глупости" Simple Smile
Холандски разбирам уж, поне смисъла хващам. Иначе с речник.

# 9
  • Мнения: 1 550
за холандския питах защото не съм сигурна, че можеш да поръчаш книга и да ти я доставят в БГ  newsm78
а, има доста информация вече в Интернет-малко линкове събрани на куп
уеб сайт за книги
но и повечето книги на холандски са превод.
освен това не всички книги на английски са американски, има и доста английски.
ти колко добре познаваш семейството на мъжа си?
сигурна ли си, че няма друга причина за поведението му?
под стрес, проблеми в службата или с колеги, проблеми между вас двамата?
можеш ли да водиш с него нормален разговор?
повярвай, тук не се държат с децата така.
освен ако не произлизаш от проблемно семейство (наркомани, пияни и знам ли още какво).
това са мой наблюдения, разбира се. но все пак съм тук от 5 години и в обкръжението ни са само холандци.
търпение е магическата дума тук.

# 10
  • Мнения: 934
Може пък той самият да е възпитаван много "традиционно". Хора всякакви, не е непременно до нация.
Някои мъже просто трудно приемат, че децата не пристигат с инструкции за употреба и копче за включване и изключване. Най-добре да ги оставяш сами по-честичко, хем да свикнат един с друг, хем таткото да види, че не е толкова лесно гледането. Участие му е майката!

# 11
  • Мнения: 1 550
ето малко линкове, които за мъжът ти може да представляват интерес:
развитие на детето
уеб сайт за бащи с форум
за бащи

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Milenski72, на много въпроси ме навеждаш!
Шемет, напълно вярно, трябва да ги оставям по-често сами, това си е мой проблем, че не обичам конфликтите.

# 13
  • Мнения: 1 169
Цитат
Участие му е майката!
Точно това мислех да попитам, защото съм имала същия проблем с моя съпруг (българин). Беше вечно зает и в малкото време когато видеше малката показваше, колко е строг и я гълчеше за дребни глупости. Никога не е участвал в нейното отглеждане, сменил е 1 памперс (сериозно), нула пъти я е изкъпал и т.н. Това се отрази на нейното доверие към него. Сега е на 11 год. и определено не предпочита да търси неговата помощ за каквото и да е.
Грешката си е моя не взех мерки за това на време. Ако при теб е така просто говори и направи нещо, за да прекарват повече време заедно. На тях им се струва много лесно гледайки отстрани, я му го остави за една седмица и ще видиш как ще си смени мирогледа.
Наистина те разбирам, но повярвай ми това има своите негативни последици.
И да добавя: Славех се като най- строгата майка в парка. Майчетата ме обвиняваха, че съм се държала с дъщеря ми като с войник. Сега мога да се похваля с невероятно приятелство с нея.

# 14
  • Мнения: 707
Детството не е каzарма и детето не е войник. Добре е да има правила и да се придържаме към тях, но чак такава педантичност...  Съпругът ти да не е военен  Simple Smile. Едва ли.
Както и да е. Може би ако вzеме по-дейно участие в отглеждането на детето Ще се убеди, че и с добро става. И да не откаzва с доводи, че направеният от него режим все един ден Ще бъде раzвален от тебе  Naughty.
Успех  Peace.

Общи условия

Активация на акаунт