Децата вегетарианци и тяхното хранене

  • 19 033
  • 111
  •   1
Отговори
Мъжът ми е вегетарианец и държи децата също да не ядат месо.Аз от една страна съм съгласна защото вече и месото не си струва но все пак се притеснявам.Заместваме месото със соеви храни и храни обогатени на желязо.Засега мисля че нямам проблими но....... все пак чакам мнения.Има ли и други като нас?

# 1
  • Мнения: 6 315
Лично мое мнение е, че децата до три години не бива да се лишават от месо - най-добрият източник на протеини и желязо. В растенията желязото е доста по-трудно усвоимо. Към соевите продукти съм много скептично настроена. Има мнения, че са вредни.

Най-редно ми се вижда да им се предложи месо и ако им харесва - нека ядат. В крайна сметка те би трябвало сами да си направят избора дали ще са вегетарианци или не.

# 2
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: k i k i
Мъжът ми е вегетарианец и държи децата също да не ядат месо.


 #Crazy  #Crazy  #Crazy

# 3
Цитат на: k i k i
Мъжът ми е вегетарианец и държи децата също да не ядат месо.Аз от една страна съм съгласна защото вече и месото не си струва но все пак се притеснявам.Заместваме месото със соеви храни и храни обогатени на желязо.Засега мисля че нямам проблими но....... все пак чакам мнения.Има ли и други като нас?


Смятам ,че детето като порасне ще направи своето решение

Не ми звучи добре това - бащата като не яде месо - ами да не яде - за децата е важно!!!! #Cussing out

# 4
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ние също сме вегитарянци и нямаме намерение да даваме на сина си месо. Имаме познати които са отгледали двама големи мъже които не са кусвали месо през живота си и нямат никакви здравословни проблеми.
Много проучвания са доказали, че месото е вредно още повече за деца. Като се има предвид, че месото престоява в организма 48часа и се разваля...
Ако вие сами си гледате добитък, лошо няма нека давайте им, но да купиш от магазина незнайно какво месо от незнайно какво животно наблъскано с куп изкуствени продукти за бърз растеж... Аз не бих го сложила в остата си пък камоли да дам на децата си. Аз нямам никакви притеснения да лиша децата си от месо, още повече че ядете заместители. Единственото което има месото е витамин В12, но него можеш да го набавиш чрез млчкото и млечните продукти. Така че моето мнение е да не се притесняваш от това. Нищо няма да загубят ако не ядът месо.
Но все пак това е вътрешна семейна политика, ваше е решението. Повечето хора нямат достатъчно информация и затова са на мнение, че месото е нещо МНОГО полезно и трябва задължително да дават на децата си. Хей гледали ли сте статистики за това, че вегитарянците живеят повече от месоядците!?

# 5
  • Мнения: 4 027
Три години не ядох месо (ей така, изведнъж в края на пубертета реших, че ще ставам вегетарианка Embarassed ), хранех се здравословно, ядях както соеви продукти, така и всякакви ядки, много мляко и сирене и т.н. В края на третата година се сдобих с анемия Sad  Много бързо проядох месо отново, след това за около половин година се оправих.
Моето мнение е, че не трябва да лишаваш децата си. Нека те сами си решат като порастнат.

# 6
  • Мнения: 394
Пред мен стои същата дилема. Повече от 6-7 години не ям месо, а откакто се помня не съм го харесвала като храна. Чувствам се много добре и въобще не ми липсва.
Синът ми е вече в 9-ти месец, а още не мога да реша, дали да давам или да не давам месо. Не мога да осигуря прясно и екологично чисто месо. Знам, че животните, които се отглеждат за месо се хранят с какви ли не стимуланти, химии, фуражи от генно-модифицирани растения и т.н.  Sad

# 7
  • Мнения: 6 243
Цитат на: Margarita
Към соевите продукти съм много скептично настроена. Има мнения, че са вредни.

Най-редно ми се вижда да им се предложи месо и ако им харесва - нека ядат. В крайна сметка те би трябвало сами да си направят избора дали ще са вегетарианци или не.

  202uu
Вегетарианка съм от 12 години, и категорично смятам, че това е въпрос на зрял и осъзнат избор. За мен не е редно да решавам вместо друг човек. Затова на децата си предлагам, а те избират. Синът ми не искаше месо (мляко обича и пие) до седемготишна възраст, малката с охота го приема. Не искам да звуча назидателно, но познавам дете, отглеждано от фанатизирани родители - вегетарианци. Не й дават мляко, яйца - нищо от растителен произход. Храненето й е ограничено и едностранчиво,а като последица от това детето изглежда по-недоразвито (физически, за интелектуално нямам пълни впечатления), от връстниците си.
А сухите соеви продукти на нашия пазар  - Витабел, напр.имат разни добавки (Naглутамат, напр.), заради които горещо ти препоръчвам да не ги даваш на дете. Ако имаш вариант за хубаво тофу - да, ама трудно се намира...

# 8
Цитат на: sladka hapka
Цитат на: Margarita
Към соевите продукти съм много скептично настроена. Има мнения, че са вредни.

Най-редно ми се вижда да им се предложи месо и ако им харесва - нека ядат. В крайна сметка те би трябвало сами да си направят избора дали ще са вегетарианци или не.

  202uu
Вегетарианка съм от 12 години, и категорично смятам, че това е въпрос на зрял и осъзнат избор. За мен не е редно да решавам вместо друг човек. Затова на децата си предлагам, а те избират. Синът ми не искаше месо (мляко обича и пие) до седемготишна възраст, малката с охота го приема. Не искам да звуча назидателно, но познавам дете, отглеждано от фанатизирани родители - вегетарианци. Не й дават мляко, яйца - нищо от растителен произход. Храненето й е ограничено и едностранчиво,а като последица от това детето изглежда по-недоразвито (физически, за интелектуално нямам пълни впечатления), от връстниците си.
А сухите соеви продукти на нашия пазар  - Витабел, напр.имат разни добавки (Naглутамат, напр.), заради които горещо ти препоръчвам да не ги даваш на дете. Ако имаш вариант за хубаво тофу - да, ама трудно се намира...




  202uu

Браво! Много точно казано!

# 9
  • Мнения: 8 769
Цитат на: sladka hapka
..... и категорично смятам, че това е въпрос на зрял и осъзнат избор. За мен не е редно да решавам вместо друг човек. Затова на децата си предлагам, а те избират.

Процедирам по подобен начин, въпреки, че не съм вегетарианка. От едно известно време дъщеря ми не харесва месо-усети ли го в устата си , казва възмутено"Аааа, месо, месо Close " и го плюе. Понякога опитва филе-2-3 хапки и с това приключва. Не я насилвам да яде месо-щом не й харесва, занчи организма й не го желае. Напоследък и на мен не ми се яде, затова готвя предимно постни храни. Но в случай, че детето поиска месо-ще му дам. Именно защото споделям мнението, че не трябва да решавам вместо нея, а и освен това не съм фанатизирана на тема "вегетарианство"-все още не съм убедена в неговите предимства.

# 10
  • Мнения: 6 315
ВегетарИАнците на моменти са с почти фанатични схващания. Защо не оставиш детето си само да вземе решение? На моя позната сина си е вегетарианец по рождение - просто не е искал да яде месо от съвсем малък - плюел го е.

Далеч не съм от непросветените, за които говориш. Витамин В12 се съдържа в много други продукти освен в месото и млечните продукти. Но в месото се съдържат протеини изградени от аминокиселини, които не съществуват в растителния свят и освен това желязото в месото е в хем-форма - много по-лесно усвоима от организма.

кики, най-добре се консултирай с педиатъра на детенце.

# 11
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
сега като мъжът ми не яде риба, дай заради него цялото семейство да се лишим от риба - при положение, че дъщеря ми и аз се почитателки на морските дарове.
как пък не.

# 12
  • Мнения: 6 315
Цитат на: sladka hapka
Не искам да звуча назидателно, но познавам дете, отглеждано от фанатизирани родители - вегетарианци. Не й дават мляко, яйца - нищо от растителен произход.


Животински сигурно искаш да кажеш Wink.

Тези както виждам са вегъни - това изобщо не го разбирам. А майката кърмила ли е? Защото и кърмата е един вид от животински произход.

# 13
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Liorena
сега като мъжът ми не яде риба, дай заради него цялото семейство да се лишим от риба - при положение, че дъщеря ми и аз се почитателки на морските дарове.
как пък не.

Е, предполагам,че мъжът ти просто не си налага мнението. В постинга на КИКИ се съдържа думата "държи" децата да са вегетарианци...има разлика Wink

# 14
  • Мнения: 1 263
Скоро имаше тема за бебетата вегетарианци.
Мисля, че в основата на решението да не се консумира месо, стоят предимно морални съображения. Аргументи от рода "не е полезно" са..... #Silly  Фактът, че при вегетарианска диета се търсят "заместители" на месото говори ясно за ползите , а не за "вредата" от месото. Crossing Arms (Освен това не съществува адекватен растителен заместител на месото.)
Като порасне детето само може да направи своя осъзнат избор, но като родител не бих рискувала здравето на детето си. Naughty

Общи условия

Активация на акаунт