Незнам какво стана а така искам да е само на кърма..Помогнете

  • 437
  • 9
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Трудностите ми със кърменето започнаха в болницата.Родих със секцио и млякото дойде изведнъж на 4 ден имах запушени канали,добре че бяха персенола които ме изцъдиха на ръка(че аз неможех),държаха беба гладна и с помпата нещта се регулираха.И ето от вчера сме си вкъщи и тя неспира да иска на гърдата ако може и през час и през 10 мин все на цицата иска иначе плаче.Памперса го пълни горе долу през 3 часа и ака и пишка.Какво да правя наще искат да почна да дохранвам а аз не Sad.Данеби да е първоначален скок в растежа?!Какво да правя искам  да се кърмим???

# 1
  • Мнения: 527
Честито бебе,да ти е живо и здраво!Щом иска я слагай на гърда,кърмата ти все още не е регулирана и не може да искаш от бебе на 6 дена да е на режим.Не слушай вашите за дохранването,откъде им е хрумнала идеята въобще newsm78всичко ще се оправи,щом ти е тръгнала кърмата.Ако това ще те успокои аз първият месец бях денонощна кърмачка,или ако не кърмех се доизцеждах,така че имай търпение  bouquet

# 2
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Толкова малко бебе е нормално да иска да суче често. А и стреса от новата обстановка и многото хора наоколо. Все пак до вчера е била само с теб, а сега толкова нови лица. Щом пълни памперса, не виждам причина да дохранваш. Нека измине малко време, да свикне, да се поуспокои. А на вашите кажи да си гледат работата Mr. Green

# 3
  • Мнения: 8 242
Абе какво дохранване на такова малко бебе  ooooh! Сигутна съм, че имаш доста повече кърма, отколкото й е необходима в момента за малкото стомахче.. Затова й огладнява бързо, имай търпение!
Първия месец Тони не ми слизаше от гърдите.. после нещата се регулираха  Peace

# 4
  • Мнения: 1 924
Девет месеца бебето е било в утробата, където е получавало храна непрекъснато чрез плацентата.Никой няма право да очаква от него изведнъж да започне да се храни през 3 часа.
Хранене през определени интервали или под час е една от най-грубите грешки при кърмене.
Желанието на новороденото  да суче почти постоянно е съвсем нормално и по-скоро е повод за радост, понеже гарантира бързо установяване на стабилна лактация.Далеч по-трудно е да се справиш с едно поспаливо бебе, повярвай ми Wink
Така че се успокой и се отдай на уединение с малкото - този период на "24-часово сучене" до няколко месеца ще премине Grinning
За да ти е по-лесно и приятно, измисли удобни пози - аз например кърмех легнала на спалнята и доста честичко си подрямвах или четях книжка.

# 5
  • Германия
  • Мнения: 8 092
Скачвате се с бебето и остави да суче колкото поиска. Остави домакинската работа на помагачите и да не дават акъл за режими и диети на бебе.
Девет месеца бебето е било в утробата, където е получавало храна непрекъснато чрез плацентата.Никой няма право да очаква от него изведнъж да започне да се храни през 3 часа.
Хранене през определени интервали или под час е една от най-грубите грешки при кърмене.
Желанието на новороденото  да суче почти постоянно е съвсем нормално и по-скоро е повод за радост, понеже гарантира бързо установяване на стабилна лактация.Далеч по-трудно е да се справиш с едно поспаливо бебе, повярвай ми Wink
Така че се успокой и се отдай на уединение с малкото - този период на "24-часово сучене" до няколко месеца ще премине Grinning
За да ти е по-лесно и приятно, измисли удобни пози - аз например кърмех легнала на спалнята и доста честичко си подрямвах или четях книжка.
Именно!
Особенно кърменето легнала, хем детето сито, хем кърмачката си почива.  Party

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Благодаря ви момичета сега съм по спокойна HugПробвахме легнали и си спа 2 часа като се буди да посуква 1-2 пъти.(маи и хареса да спи с мен)Педито също каза да не спазваме интервали и че акото и е страхотно за кърмено бебе Heart Eyes

# 7
  • Мнения: X
Честито!
Бъди спокойна, според мен всичко си ви е ОК. А бебето е съвсем мъничко, как няма да му хареса, сгушено в мама. Не слушай наблюдателите, могат само да те натоварват. Казвам го от опит, въпреки желанието им да помогнат. А и стреса в първите дни си казва думата. Настрой се, че всичко е добре, че сте здрави и бебката е добре, сита и здрава.

# 8
  • Мнения: 36
Въобще не се притеснявай!Аз също родих със секцио и кърмата ми тръгна по-бавно,което е нормално!Но после да видиш - голямо кърмене падна през първите 2 месеца!!!Майка ми само ме бъзикаше,че щяла да ме снима за доказателство,че малката само на цицата висяла - което си беше самата истина!!!  Grinning И през 10мин,и през 30мин,и през час,и през два - когато поиска съм и давала да суче.Тя постепенно си изгради режим сама и сега - 3мес и 1/2 - е ОК!! Само трябва да не се даваш на никого и да не я дохранваш!  #2gunfire Кажи на вашите вместо да дават "умни" съвети,да те отменят в домакинството!   Mr. Green А това с кърменето легнала - супер удобно е,аз и сега през нощта така я храня!  Peace

# 9
  • Мнения: 738
 Честито бебче!!!
Сладвай съветите на всички мами до момента и се наслаждавай на всеки миг почивка!!! 1stroller

Общи условия

Активация на акаунт