Работа преди изтичане на 315-те дни от майчинството?

  • 368
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте момичета,
Надявам се да ми помогнете и по моя проблем, защото просто не знам какво да правя и как да постъпя. По майчинство съм от 14 февруари, и в момента ми текат още тия 315 дни, както го смятам до декември изтичат, предлагат ми доста добра работа от средата на септември и не знам дали да приема или не, някоя от вас сблъсквала ли се е с този проблем, сега трябва ли да прехвърля майчинството на някого /например на някоя баба/ или какво да направя,каква е процедурата хем ми се иска да не загубя майчинството /защото преди се осигурявах сама на 400 лева/, хем ми се иска да не изтървам шанса които ми прилагат и след време не знам дали ще имам тази възможност.
Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 9 050
Можете да прекъснете отпускът за бременност и раждане и да започнете работа. Но, докато не изтекът 315-те дни, нищо на никого не можете да прехвърлите. Едва когато изтекът тези 315 дни имате право на отпуск за отглеждане на дете, който вече можете да прехвърляте. Ако не ползвате отпускът, който ви се полага през тези 315 дни, просто губите обезщетението.

# 2
  • Мнения: 215
Ти май сама си си отговорила. Ако работата която ти предлагат е добра за теб, няма какво толкова да му мислиш (стига да няма други причини, различни от 90% от 400лв, които да те възпират), а и очевидно става въпрос за 2-3 месеца още.

Аз лично нямам никакво намерение да си стоя 315 дни у нас и без да ми предлагат нова работа. Все пак ти сама знаеш какви са приоритетите за теб. Има ли човек, на когото да разчиташ за грижите около бебето. Мъжът ти на какво мнение е?Според мен е важно ти какво искаш, но не и да го направиш против волята на близките си, защото рискуваш да ти го натякват с повод и без повод. Peace

# 3
  • Мнения: 7 947
Аз си взимам 100% майчинството от стария ми работодател /от където не съм напускала/, и си работя на друго място на граждански договор - имаш право според закона! Само трябва да поискаш от новия работодател договора да е ГРАЖДАНСКИ! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт