Разстройство повече от седмица

  • 2 030
  • 12
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 366
Мили мами кажете ми какво да направя за да почне да ака нормало.Вече около 12 дни е с разстройство,но ака до 3-4 пъти в деня но все редичко.Давах хидрасек,после ентерол,варя оризова вода,яде само моркови ,ориз и картофи и нищо не помага.Лекарката каза че е от зъбите и да не се притеснявам.Иначе е весел,не е вдигал температура или да е повръщал. Някой да има други идеи за справянето на този проблем?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Не се сещам за друго, освен за лечебно мляко. На ХУмана има такова, но може и каша да е. Мисля, че и бананите запичат.

# 2
  • Мнения: 254
A обриви да има някъде? Да не би да е алергия към някаква храна? Отиди на лекар.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 366
Ядохме от лечебната Милупа.
A обриви да има някъде? Да не би да е алергия към някаква храна? Отиди на лекар.
Нямаме обриви а и не съм включвала нещо ново.Благодаря ви все пак.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Ако не сте направили посявка, направете.
Може да е някоя бактерия.

# 5
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
Непременно посявка , но и моите са така че близо месец с отрицателна посявка  ooooh!
от бабешките методи можеш да опиташ с прахче ванилия , разтворено нишесте или пектин.
Другото е ензими за чревната  флора да се нормализира -мезим форте и ентеро сан но те са по предписание на лекар и аз ен вярвам ,че е от зъбките Whistling
аз давах и гентамицин ампула и капки йод с вода абе гадна работа вече май сме на финала ама яко се сдухах вече Close

# 6
  • София
  • Мнения: 3 609
И моя бебо е така вече 5 дни Close.Диета,ентерол,сега хидрасек,някакви капсули-биотикс(с бифидус и лактобацил) и нищо.И той е весел,няма Т,в момента му пробиват горни зъби,но не вярвам да е от това.Ака 3-4 пъти,предимно  кашаво и по-рядко воднисто и има кисела миризма,ако продължава тако,док ни каза в петък да дадем за посявка и ще видим.Не смея обаче да му спра вечерното мляко-на Нестле джуниър сме.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 132
.Не смея обаче да му спра вечерното мляко-на Нестле джуниър сме.

Мисля, че е по-добре да го замениш временно с нисколактозното на Нутрилон.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 366
И аз не смея да му спра млякото и дори мислех вечер да му дам от лечебната Милупа, но ме е страх да не ми откаже после Аптамила.
Ако не сте направили посявка, направете.
Може да е някоя бактерия.
Май наистина ще трябва  newsm78

# 9
  • Мнения: 358
И аз не смея да му спра млякото и дори мислех вечер да му дам от лечебната Милупа, но ме е страх да не ми откаже после Аптамила.
Ако не сте направили посявка, направете.
Може да е някоя бактерия.
Май наистина ще трябва  newsm78
Направо си мини поне за още десет дни на лечебно мляко- милупа или хумана. Питай си , естествено и лекаря, но от опит с такива разстройства, и то горе-долу на вашата възраст- това е най- добрия съвет, който мога да ти дам. Моята Лилия кара така около месец- ту се стабилизира, ту пак разстрайство и на контролните изследвания на годинка хемоглобинът й беше много нисък. Ходихме и на хематолог, тя каза, че от продължителното възпаление на чревната лигавица се е нарушила и резорбцията на желязото. Минете за пет дни само на лечебна Милупа, после леко вкарай диетичните храни - ориз, морков, картоф. Като го видиш стабилно детето - това значи оформено и дори твърдо изхождане, после лесно ще го захраниш. Аптамила няма да ти го откаже, не се бой, но засега го спри. При нас той също провокираше - мляко е. Кураж!

# 10
  • Мнения: 46 434
След 3-ти ден се прави изследване.
Ако то не покаже нищо, се минава на обикновена храна, само без мляко и без разхлабващи като сливи примерно.
Миналата година направих грешката с диета на картофи, ориз и т.н., но това само задълбочи проблема, вместо да помогне  Close

# 11
  • София
  • Мнения: 3 609
Пуснахме посявка,във вторник ще излезе резултата и ще пиша,иначе взех лечебната храна на Хумана,но я давам само следобед(като каша) и вечер вместо мляко.Сутрин давам попара с чай от шипка,сухар и сирене(изкиснато)без масло.На обяд давам ориз,картофи,моркови тиквичка,чушка(в различни комбинации)и от време на време пилешко(по едно кубче)През останалото време почти непрекъснато дъвче солети или обикновени бисквити.Пие чай от джоджен и по 1 смекта дневно.Доктора каза,че според него са зъби,но на мен не ми се вярва.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 366
Аз два дни му давах само от лечебната Милупа,като наобед ядеше пюре от моркови,картоф,ориз и ябълка - в различни комбинации и акото се оправи и стана твърдо.Днес пак сме на Аптамил и пак стана леко редичко и пак купих от лечебната и така ще карам за да се оправи детенцето ми. И ние трябва да правим тази седмица изследванията за 1 годинка и си представям какви резултати ще има.

Общи условия

Активация на акаунт