Отговори
  • Мнения: 254
Давах на Ирника Еспумизан преди месец - 2 шишенца изпи, нямаше особен ефект, но поне си акаше нормално. Пробвах Саб Симплекс и след 1-то даване се запече, така че не продължих. От 4 дни сме на Инфакол и запекът стана ежедневие, а когато все пак се изака има по-различен и по-неприятен мирис, а консистенцията е малко слузеста - като на самия Инфакол.
Забелязвали ли сте подобни странични ефекти?
Странно, защото и в Еспумизана, и в Саб Симплекса, и в Инфакола лекарствената съставка е все една и съща - симетикон...? newsm78

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Не е имало такова нещо при детето ми.Давах Саб Симплекс, Еспумизан и последно Инфакол.

# 2
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
давала съм Инфакол и други капки на Симетикон-ова основа. Освен че не помогнаха за коликите, предизвикаха запек на малкия. Не сме имали слуз и неприятен мирис, но определено го запичаха и това го мъчеше. Този страничен ефект си е описан в упътването.

# 3
  • Мнения: 306
Давах само Инфакол,но не се е запичал,нямал е слуз и лоша миризма.Консултирай се с доктор.Може би има значение дали кърмиш!?!

# 4
  • Мнения: 254
Ще питам и докторицата, разбира се. В допълнение на инфото: изцяло на кърма е.

# 5
  • Мнения: 5 393
Аз давах само Саб Симплекс и не се е запичал малкия.
По принцип е напълно възможно причината за по-странната миризма да е от Инфакола, както и слузестата консистенция.Може би стомахчето не е абсорбирало капките и бебето ги изкарва заедно с акото. Сигурна ли си ,че е запек- или просто ака по-рядко.Запек има когато акото е на твърди, сухи топчета.

# 6
  • Мнения: 1 155
 Само от Инфакола коликите на дъщеря ми минаха, иначе беше ужас, Shockedплачеше много, но не е имала запек и слуз. Не мисля, че проблема ви идва от капките. Най-добре да питаш педито.

# 7
  • Мнения: 684
И ние се борехме с коликите с инфакол (10ина шишенца изпи за 3 месеца и малко), но не сме имали никакви проблеми със запичане. Даже напротив - почти не пропускаше да напълни памперс.  А за слузеста консистенция - май още от самото начало си беше такава слузеста. Чак когато коликите започнаха да преминават (към 4 месечна възраст) се позапече за няколко седмици, а оттам нататък консистенцията се сгъсти и започна да ака веднъж на един-два дни (доста по-миризливо  Sick). Най-добре се консултирай с педиатъра си.

# 8
  • Мнения: X
Давах САБ и 10-на дни Инфакол (не ни помагаше). Не е имал подобни странични реакции.

# 9
  • Мнения: 254
Мечо Пух-чо Simple Smile, действително, не е баш запек във възрастния смисъл - няма как да ака твърдо и топчесто като папа само кърмица  Mr. Green
Пробвам да се успокоявам с пълноценното усвояване на кърмата, ама пусто, като има и колики същевременно и си мисля, че му е зле на детето на корема #Puppy dog и искам да му помогна да освободи напрежението  newsm62. Ще наблюдавам как се развива и дано да сме като Mia na jas.min. и това да са "признаци" на отминаващи колики! newsm53

# 10
  • Мнения: 724
Не е имало такова нещо при детето ми.Давах Саб Симплекс, Еспумизан и последно Инфакол.
и аз  така

# 11
  • Мнения: 881
И ние бяхме още от самото начало на Инфакол,но никога не сме имали проблеми.Консултирай се с педито.

# 12
  • Мнения: 274
Давах Инфакол 2 месеца, имаше страхотен ефект, но нямаше такъв проблем. Това, че активната съставка на няколко лекарства е една и съща, няма значение, защото значение имат и помощните вещества.
Все пак си е индивидуално...

# 13
  • Мнения: 653
Аз давах само Саб Симплекс и не се е запичал малкия.
По принцип е напълно възможно причината за по-странната миризма да е от Инфакола, както и слузестата консистенция.Може би стомахчето не е абсорбирало капките и бебето ги изкарва заедно с акото. Сигурна ли си ,че е запек- или просто ака по-рядко.Запек има когато акото е на твърди, сухи топчета.
да, наистина, сигурна ли си, че е запек?
Марин беше така доста време, докато не започнахме захранването
но четох някъде, че за децата изцяло на кърма е нормално да акат по-рядко, тъй като усвояват напълно кърмата
това ме успокояваше

# 14
  • Мнения: 1 420
Давах Инфакол близо 3 месеца и никога не сме имали проблеми. Много съм доволна  Peace Запека едва ли е от Инфакола.

Това за кърмените деца е вярно. Кърмаче може да не ака до 7 дена и това не е проблем, защото кърмаа се усвоява много добре от бебешкия организъм.

Това, че активната съставка на няколко лекарства е една и съща, няма значение, защото значение имат и помощните вещества.

Вярно е, имаме 2 вида капки за нос вкъщи. И 2та вида съдържат една и съща съставка, но едните действат страхотно, а другите - не съвсем  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт