Всекиму според делата?

  • 1 954
  • 21
  •   1
Отговори
Здравейте! Обръщам се към вас за помощ, защото нямам на идея какво да правя. Положението е следното:
Живея в къща с бебето ми и съпруга ми. Ние сме на първия етаж, а над нас - братът на майка ми и жена му. Откакто сме се нанесли тук, преди 3 години, сме подложени на психотормоз. Роди се детето, глупостите продължиха. За да не ви отегчавам ще ви споделя само малка част от нещата, причинили ми през последния месец:
- вуйчо ми стреля с пистолет в присъствието на бебето, като гилзата рикошира и  падна до количката. Това се случва докато му кажа да не стреля. - заградиха задния двор /под прозореца на спалнята ни/ и пуснаха 5 бр. пуйки. Да не ви казвам каква е смрадта и шума. Частите са общи, знам че мога да подам жалба...но като познавам институциите ни, не ми се занимава. А и не знам какво ще ни направят после.
- ако ми падне щипка за пране при простиране, тя бива приватизирана веднага.
- върху количката ми хвърлиха мръсен килим, при условие, че имат 3 площадки на стълбите, където можеше да го оставят.
- сега вуйна ми е в отпуск и точно между 14-16, когато детето спи, започва едно тряскане и тропане..... На молбата ми да спазва някакви правила, отговорът беше "Ще търпите. Аз трябва да си свърша работата."

Виждате, че това са гадни хора, с които не може да се излезе на глава лесно. Затова ви моля за съвети - как по техния тертип да им го връщам, защото скоро ще експлоадирам от нерви.

# 1
  • Мнения: 4 451
Не връщай нищо, че ще стане страшно. Не слизай на тяхното ниво. Това с пушката е ужасно. Като четох и косата ми настръхна. Според мен можеш да подадеш съдебен иск срещу тях. Съди ги.

# 2
  • София
  • Мнения: 442
Със съд може да се озлобят, а и не се знае какъв ще бъде резултата и колко време ще отнеме едно дело. Бъди внимателна и избягвай конфликтите поне докато добре обмислите ситуацията и направите план. Не е лошо да помислите върху варианта за друго жилище. Съпруга как се отнася към ситуацията?

# 3
  • Мнения: 1 761
Явно искат да ви изгонят.
Защо не им предложите да ви купят етажа?Или вие да купите техния?
С такива хора не се живее приятно, а да си тровиш нервите с простаци не си заслужава.Ако почнете да си връщате един на друг само ще ги озлобиш още повече и най-много детето ти да го отнесе,докато ти не си наблизо.Спести си този тип емоции.

Иначе кофти номера колкото искаш-отрова на пуйките,оперна музика в диска,докато вие сте на море и т.н.Но няма смисъл.По-умния отстъпва.

# 4
  • Мнения: 126
И аз съм на мнението на kartinka.Ако си връщате топката постоянно или пък стигнете до съд,нещата могат да станат още по-страшни Rolling EyesСпестете тези неприятни емоций на себе си и на детето,пък било то  и да отстъпите и да отидете да живеете другаде(защото те едва ли ще отстъпят от това което пишеш за тях).Спокойствието на семейството е най-важно преди всичко!Спестете си всички неприятности с тези хора и се махнете далеч от тях.С такива хора на глава не се излиза и споразумения не се правят.Въпреки всичко можете да ги питате за варианта да ви купят етажа или вие да купите техния.

# 5
Прави сте. Просто днес ми писна...и затова реших да отмъщавам. Като пих едно кафе и поуспокоих нервите си дадох сметка, че няма смисъл.  Истина е, че искат да ни изгонят. Съпругът ми си мълчи, защото това са мои роднини и не знае какво да каже. Като в небрано лозе е. Още повече, че не е виждал и не си е имал работа досега с такива ограничени хора.
Ще помислим да продадем етажа и да се спасим нанякъде, защото така само детето страда. Те ядосват мен, азс е дразня на нея.
Благодаря ви!

# 6
  • Мнения: 474
Прави сте. Просто днес ми писна...и затова реших да отмъщавам. Като пих едно кафе и поуспокоих нервите си дадох сметка, че няма смисъл.  Истина е, че искат да ни изгонят. Съпругът ми си мълчи, защото това са мои роднини и не знае какво да каже. Като в небрано лозе е. Още повече, че не е виждал и не си е имал работа досега с такива ограничени хора.
Ще помислим да продадем етажа и да се спасим нанякъде, защото така само детето страда. Те ядосват мен, азс е дразня на нея.
Благодаря ви!

Много хубаво, че си намерила решението, което май е единственото възможно. Иначе какво- ще си купиш пистолет и ще почнете да се стреляте ли?  Stop Имаш бебе и не можеш със сигурност да си позволиш да се занимаваш с простотии по цял ден и да кроиш планове от сорта "аз ще й залея прането с олио, ако ми изчезне още една щипка".  Laughing Познавам хора, които живеят в една къща и се занимават точно с това- кой ще отмъсти по-болезнено на другия.Това с олиото го знам от тях. Стигнали са до там, че се страхуват да няма човек в къщи, да не би другите в това време да нанесат непоправими вреди. Любимо им е, ако едните имат шумни гости след 22 ч. да викат полиция.... А иначе са много близки роднини като вас.

# 7
  • Мнения: 2 336
По подобен начин едни познати си имаха доста ядове. Години съдилища, полиция, словесни и физически разправии. Нервите си съсипаха. Когато имаш подобни темерути насреща търси си начин да се махнете от там. То е явно - няма да се разберете.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Бих поставила условието на мъжа ми да помогне да се направи нещо, иначе няма да продължавам да живея там.

# 9
  • Майничка
  • Мнения: 12 482
Дайте етажа под наем за година(по възможност на строителна фирма, да си настаняват там работниците, с клауза ремонт след приключване на договора Mr. Green). И с парите излезте на квартира.

# 10
  • София
  • Мнения: 62 595
Ще си позволя да играя обратната роля.
Хубаво мислите за продажба или даване под наем. НО зависи в какъв град живеете и колко се познавате.
Ако хората, които смятат да купят си напишат домашното, ще използват всички начини да разберат що за комшии ще си имат. За наемателите важи същото. Нямам причина да мисля, че роднините ще се променят и изведнъж ще станат добри съседи.
Другият вариант е да го правят нарочно с цел да ви доведат до ръба и после да изкупят дела ви на безценица. Между другото, те имат ли големи деца, които имат жилищни или финансови проблеми?
Не е много оптимистично, но е напълно възможно.
Здраво сте се накиснали.
Затова, никакво живеене с роднини в един имот.

# 11
  • Мнения: 1 942
Аз каквато съм "разбрана" щях да се изтъпаня при следващия проблем и да им кажа, че ще ако продължават така ще продам етажа на най-мръсните и многобройни цигани дето намеря да го искат. Жалко за пуйките, но мисля че бих им дала свобода на полета  Joy

# 12
Ох, какво да ви кажа - това са хора с много имоти, но ламтящи за още. Сигурна съм, че искат да ни прогонят, за да стопанисват цялата къща. Имат 2 деца, но и двете са осигурени. Ще видим какво можем да направим и да се спасим. Ако трябва срещу ипотека ще се изнесем някъде, но тук определено няма да можем да живеем. Както казах, изброените проблеми са само малка част от тежкото ми ежедневие. Живеем в София и мисля, че имаме алтернативи. Жалко, че така ми се искаше детето ми да живее в къще с двор, но нервите са по-важни!

# 13
Много лошо да се лишиш от къща с двор,но след като нямаш друга алтернатива няма смисъл да продължаваш.По този повод ще ти кажа как постъпиха мои близки.Имаха етаж от къща по южното черноморие.Решиха да го продават,но не се разбират със роднините си от долния етаж и дариха фиктивно етажа.Т.е. въобще не го предложиха на другите съсобственици на имота.Уговориха се с купувача да му го дарят,а той си им плати.Та ако искат да ти изкупят етажа на безценица и затова те тормозят,има начин да се справиш с проблема.Както са ти писали по-горе го продаваш на някоя фирма,та да видят тогава дали ще им минават номерата пред чужди хора.Или пък пусни квартиранти,а с парите от наема си вземете жилище или под наем или пък на изплащане.Успех Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 62 595
Посъветвайте се с адвокат, който се занимава с подобни семейно-имотни проблеми. Той поне ще ви каже какви са вариантите.

Ами, честито, хубави роднини си имате. Окото е лакомо и никога не не засища. Sad

Общи условия

Активация на акаунт