Разнясате ли си бебчетата на ръце в къщи....

  • 1 247
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 142
...и по колко време?
Нашата госпожица когато е будна,все "настоява" да я вземат на ръце.Не иска въобще да си лежи в леглото.Направи си един такъв режим,че след яденето в 16.30-17.00ч.  се разнасяме до другото ядене.Сутрин също много време се "разхожда" на ръце Simple Smile Нали няма някаква опасност толкова време да се носи?

# 1
  • Мнения: 1 512
Криска, аз мойта Криска съм си я гушкала много  Simple Smile  Няма опасност " да се разглези", както твърдят бабите и сестрите в род. дом. Детето има нужда от твоята топлина, иска да му " замирише" на мама, на хубаво  Grinning
Към 4-5 месец започна да се заиграва сама в кошарката, докато аз върша някаква домакинска работа и оттогава няма проблем- сутрин, особено когато е лошо времето, си играе, аз пускам и радио. Е, прописква за гуш и си се гушкаме. Grinning

пп. Ако носенето на ръце те изморява, защо не излезеш с количката да я повозиш (стига тя да не държи непременно да я носиш  Wink ) ?

# 2
  • Мнения: 142
То че ме поизморява-изморява ме Stuck Out Tongue ,но не това ме притеснява.Нито пък разглезването.Мисълта ми е дали не се отразява на физиката на бебка толкова носене?

# 3
  • Мнения: 1 512
За пръв път чувам  такова нещо Embarassed  Embarassed  Embarassed Не мисля, че има такива последствия  Thinking

# 4
  • На небето
  • Мнения: 5 530
И моя е същия, не е доволен само да е в ръцете ни иска да го разхождаме из къщата. Така упознава света, не я лишавай от това и удоволствие. Знам, че е ангажиращо но това ще и помогне по бързо да се развива. Бебетата са любознателни и искат да погълнат целия свят с очи. Радвай се, има бебета които не се интерисуват от нищо друго освен папуто и леглото.

# 5
  • тук-там
  • Мнения: 5 606
Аз си я носих доста през първия месец докато имаше колики. Сега не толкова, сама се забавлява. Но никога не отказвам, ако се размрънка за гушкане. Това и действа успокоително безотказно. И няма как да навредиш на бебо.

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не,не се отразява на физиката - отразява се обаче на много други неща - и то все положително Grinning
Носените бебета са по-будни,по-бързо се развиват,защото получават повече стимули,виждат повече от света отколкото ако стояха в кошче или легло,по-уверени са,защото тясната физическа близост им създава чувство за сигурност,имат по-малко колики,защото контактът с мама или тате успокоява и затопля,а и изправеното положение помага,и т.н.,и т.н.
Носете си се с удоволствие - и моята госпожица е почти постоянно на ръце,когато е будна.И не слушайте приказки,че така като го свикнеш... Rolling Eyes Няма такива филми - в момента,в който бебето стане по-мобилно и по-разбиращо,само няма нищо против да остава за известно време да си гледа играчки,а като пропълзи и вземе да щъка - съвсем няма да иска да го разнасяш постоянно,а самичко да си изследва света.

# 7
Цитат на: Kriskata
...и по колко време?
Нашата госпожица когато е будна,все "настоява" да я вземат на ръце.Не иска въобще да си лежи в леглото.Направи си един такъв режим,че след яденето в 16.30-17.00ч.  се разнасяме до другото ядене.Сутрин също много време се "разхожда" на ръце Simple Smile Нали няма някаква опасност толкова време да се носи?

Лично мое мнение,че бебето усеща  всичко  и ако му вървиш по свирката несъмнено ще ти се качи  на главата.Аз не нося моето бебе на ръце,когато е  в лошо настроение. Определено бебето има нужда от топлина и прегръдки, но ако се прекали резултата е постоянно носене на ръце.Давам на бебето си цялата си любов, но не й давам да ме тормози с носене на ръце. В моомента си стои  спокойно в леглото и наблюдава играчките над нея.Така е  и като сме  в кухнята - слагам  я в кошчето и тя ме наблюдава какво върша. Приказвам й,милвам я,но не иска да я нося,просто защото така съм я свикнала...

# 8
  • Мнения: 1 613
Цитат на: hedra
Не,не се отразява на физиката - отразява се обаче на много други неща - и то все положително Grinning
Носените бебета са по-будни,по-бързо се развиват,защото получават повече стимули,виждат повече от света отколкото ако стояха в кошче или легло,по-уверени са,защото тясната физическа близост им създава чувство за сигурност,имат по-малко колики,защото контактът с мама или тате успокоява и затопля,а и изправеното положение помага,и т.н.,и т.н.
Носете си се с удоволствие - и моята госпожица е почти постоянно на ръце,когато е будна.И не слушайте приказки,че така като го свикнеш... Rolling Eyes Няма такива филми - в момента,в който бебето стане по-мобилно и по-разбиращо,само няма нищо против да остава за известно време да си гледа играчки,а като пропълзи и вземе да щъка - съвсем няма да иска да го разнасяш постоянно,а самичко да си изследва света.


  202uu
Абсолютно съм съгласна с теб!

# 9
  • Мнения: 46 429
Носеха я в началото бабите, тя ревне, те гушат, носят, тя пищи още по-силно. И в един прекрасен ден разбрах, че горкото иска да го оставя на спокойствие. Заспиваше в момента, в който си легне в леглото. И спрях, но всяко бебе е различно, ако твоето иска гушкане и носене - няма лошо, нищо няма да му стане и на физиката Grinning

# 10
  • Мнения: 5 228
Както описваш положението ми звучи доста познато. Гушкаме се много, особено вечер, когато е изморена, но още не й се спи. До скоро се носехме из къщи нон-стоп, но в последно време започна да се заиграва с разни активни гимнастики и чудеса по доста време, но като се измори и се размрънка пак се гушкаме. Това е добре за детето, но за кръста на мама не може да се каже същото.

# 11
  • Мнения: 3 611
Никога не съм го раzнасяла на ръце.
Лягала съм до него, гушкала съм го, говорила съм, пяла съм....ама на ръце- тц.
Ние с татито си го гледаме самички и мен ме беше много страх да не го свикна на ръце, щото после вместо да си гледам рахатлъка, аz да раzнасям и дондуркам иz стаята...нееее, благодаря  Naughty

# 12
  • Мнения: 554
Не се притеснявай от разглезване!
Щом детенце иска да го гушкаш,значи има нещо!
И ние имаме дни в които малката е постоянно на ръце,кисела е плаче като я оставя,но има и дни в които е ангелче(като последните няколко),по цял ден си гука и играе,взимам я само за хранене!

# 13
  • Мнения: 433
Моят Максим от 10 дена въобще не иска да лежи, не иска да стои в шезлонга, не иска да скача и на бънджито, а иска само на ръце. Постоянно реве, по точно крещи, направо не ми останаха кръст и ръце да го държа. Мисля, че цялато му нервност се дължи на зъбките и дано да е само временно състояние, защото занапред незнам как ще я караме по същия начин.

# 14
  • Мнения: 3 663
Рядко я разнасям.. само ако нещо мрънка иначе не

Общи условия

Активация на акаунт