Help! Нещо бързо за повечко хора?!

  • 5 307
  • 21
  •   1
Отговори
  • София-Лозен
  • Мнения: 621
Сладурчета, помагайте! Ще имам гости, които ще са малко повечко от обикновено и ще ми дойде нанагорно с това мъниче спящтото оттатък  baby_neutral
Дайте ми идея какво мога да приготвя по-набързо за вечерно хапване!
Знам, че вие сте печени и идеите ви ще са ми от полза!
Благодаря !!!!!!!!!!!

# 1
  • Мнения: 1 269
Най-бързо е да включиш скарата и да изпечеш кюфтета, кебапчета или пържоли. Аз скоро посрещах огромно количество гости и реших проблема с охладените кюфтета и кебапчета на "Метро". По 40 са в кутия и са вкусни. За гарнитура нещо лесно- картофена салата или ризи-бизи. някоя печена чушка или кисела краставичка, красиво поднесено ще е предостатъчно.  За начало шопска салата с ракийка, за десерт сладолед или готов сладкиш.
Това е най-лесното , което ти предлагам. Успех с вечерята!

# 2
  • под тепетата
  • Мнения: 9 174
баница,спагети,сирене по шопски в гювечета на МВ-то

# 3
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Висенето над скарата отнема време. Беба е малка...ще ти трябва нещо по-бързо.
   Идеята за спагетите не е лоша.  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 1 269
Висенето над скарата отнема време. Беба е малка...ще ти трябва нещо по-бързо.
   Идеята за спагетите не е лоша.  Mr. Green
Може ли  по-подробно как се приготвят спагети за повече гости? Иначе идеята не е лоша, но не си го представям на практика как ще стане. Моите гости бяха 28 човека, ако трябваше да ги посрешна със спагети, би ли ми казала какво количество трябваше да приготвя? Любопитно ми стана? Thinking

# 5
  • София
  • Мнения: 1 176
Пържени картофи.

# 6
  • Мнения: 444
Кетъринг  newsm10 !!!

# 7
  • София
  • Мнения: 471
Роло-''Стефани'' с гарнитура пюре за десерт -плодове.

# 8
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Салата от зеле
Телешко винен кебап в тенджерата под налягане
Салам торта или друго бисквитено нещо
Ако ти хареса моето меню и се нуждаеш от повече инструкции - пиши ми на лични .

# 9
  • Мнения: 2 433
ееее, кетъринг - не е лошо...ама не всеки може да си го позволи...
аз понеже съм с голямо семейство...и като се наложи да се съберем с друго голямо семейство... и ви е ясно за какво количество става дума Mr. Greenзятова съм решила въпроса радикално. Значи. не е нужно да готвиш нещо в голямо количество - трудно е , защото пропорции,у подправки и  мерки са различни и винаги може да се получи неприятна изненада. За това аз съм заложила на много неща по малко. Значи гарнитурата може да е доста богата : задушени ориз със зеленчуци, картофена салата и дробчета със сметана в МВ фурна. Стандартно готвене  , в стандартно количество - но разсипано на много порции по 3 - става предостатъчно.
Салатата наблегни за зелето. Значи зелева самата с краставички и домати наръсени с магданоз - зелето е пълнежът и една зелка спокойно ще "ОБСЛУЖИ"10 човека.
Месо - то вярно че вдигнаха цените на пилешкото...ама все пак си остава най-евтино. Бутчета делиш н 2 и задушаваш в гювеча заедно с картофите и морковите. Ето ти и четвъртата гарнитура и сосът каем печеното.
Десерт - прецени дали след цялото това угощение някой ще се сети за него Mr. Green
Дребни сладки ще свършат идеална работа ако питаш мен. Да не говорим че мъжете пият ли 2 ракии не можеш да ги накараш да завършат вместо в биричка с торта!
Ако искаш съвсем да преядат не забравяй мезетата и ядките които също засищат. Баницата - само ако ти остане време - най обикновена - с кори, яйца и сирене - става си супер , не отнема време и Вяра няма да ти се сърди че си я зарязала самичка! Ако пък все пак мрънка - вземи я при теб - шумът и потракването на тенджери ще я очароват и ще ти е платно пред очите
Успех с гости то!

Последна редакция: ср, 29 авг 2007, 00:39 от JuliS

# 10
  • Мнения: 47 889
зелева и мешана салатка, готово картофено пюренце, ориз със зеленчуци, готови вакумирани пилешки неща от фантастико или друго място, до нас продават баница ни-кай на хапки, става чудно за мезе и десерт, печени кюфтета/руло стефани/руло мозайка на фурната, в йенската тавичка стават много лесно пържолки или хапки с топено сирене и др подобни-слагаш и мяткаш във фурната и забравяш, и любимото ми- пиле на шише с картофки около него-в една тава можеш да изпечеш 3 пилета с гарнитурката отдолу- за всички тези неща има рецепти в готварската книга на бг-мамма

# 11
  • Мнения: 555
Може като допълнение "Родопска салата" (така бях нахранила към 40 души - питки и тази салата, а имаше и много други неща - изоставиха ги  Wink )
Ето и рецептата : 1 пак извара (500гр) 1-2 обикновени майонези, малко чесън и червен пипер , може да се добавят и орехи настъргани, счукани.... става за 5 мин.
 newsm10

# 12
  • Мнения: 51
Пицаааааа, и разни готови неща за мезета, салатки  - руска и т.н. от този тип, картофки, доматки пълнени, важното е да е красиво и интерсно поднесено.
Пиците може и да са готови от Била, само добавяш кашкавал и каквото си искаш друго и печеш.
За десерт плодове, сладки, сладолед...
Успех, дано сме ти помогнали!

# 13
  • Мнения: 460
виж,отиваш и купуваш кренвирши и яйца!след това правиш сърца от кренвиршите ,чукваш по едно яйце в средата и готово.салата от краставици и домати и да си хапват!
сърцето се прави като разполовиш кренвирша по средата и оставиш малко в края му ,обръщаш го и го захващаш с клечка за зъби.
душа,по бързо от това няма.за 10-15 минути са готови!
питай още нещо ако искаш!  bouquetуспех!

# 14
  • Мнения: 375
Ето и моето предложение - традиционна салата - домати и краставици, шницели - виж тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=176633.0
умножи продуктите по 3 и ще получиш голямо количество, изпържваш ги за половин час, пъхаш във фурната нарязани картофки, добре оваляни в сол, червен пипер, чили сос, галета, а за десерт - плодове или голямо парфе -забъркваш го за 5 мин. и - в хладилника. Цялото приготовление ще ти отнеме най-много час. Можеш да обогатиш трапезата с някоя и друга готова салата. от типа руска. 

Общи условия

Активация на акаунт