Прогестерон

  • 1 887
  • 2
  •   1
Отговори
  • Видин
  • Мнения: 159
Днес си правих изследване на прогестерона и резултата е 8,9 при реф.стойности от 4,9-18,8. Правила съм го на 7 ден след доказана овулация с тест. Може ли да ми кажете дали е добре или е нисък, при условие че от 2-3 месеца правим опити за бебе.

# 1
  • Мнения: 326
Днес си правих изследване на прогестерона и резултата е 8,9 при реф.стойности от 4,9-18,8. Правила съм го на 7 ден след доказана овулация с тест. Може ли да ми кажете дали е добре или е нисък, при условие че от 2-3 месеца правим опити за бебе.

Четох на едно място в други форуми че всяка лаборатория си имала различни мин.и макс. стойности, според които да се тълкуват резултатите. Но аз лично не съм въобще запозната. Така че ще ми бъде интересно да разбера. Въпреки че след като твоя резултат е ж рамните на нормалното, знани всичко е ОК. Ама аз пак казвам че не разбирам Thinking.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 459
BubaD , освен, че имат различни референтни стойности, лабораториите чест оизползват различни мерни единици за хормоните. Аз този месец си изследвах прогестерона в две различни, като на едната мерната единица е nmol/L , а на другата - ng/ml, като разликата между тях е голяма. ПРи nmol/L моят резултат беше 16,57 при референтни граници 5,3-86. Докторът ми каза, че е нисичък, но все пак е сравнително добре и няма нужда от притеснения. Не ми предписа нищо. Следователно мисля, че ти имаш чудесен резултат-почти на по средата на стойностите.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт