Трудност при поемане на въздух

  • 11 153
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 315
Търсих в интернет и попаднах на ужасяващи статии , затова реших да питам и тук.
Моя съпруг понякога поема по-трудно дълбоко въздух. И това от 2 години. Не иска да отиде на лекар, защото се чувства перфектно иначе, няма други оплаквания и не му се ходи.
Диша си нормално, но перидочино , за да вдиша нормално трябва да си поеме по-дълбоко въздух, някак като задъхване се получава.
Дайте ми идея от какво може да се причини, възможно ли е да е някаква алергия, астма или нещо друго. На какъв лекар  трябва да се отиде?
В коя болница е добре да отиде, ако успея да го навия...
Благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 315
Изненада, моя съпруг е отишъл сега на лекар в болница Лозенец.Правили са му снимкна на бял дроб -чиста, сърцето -наред. На вътрешен лекар е ходил, д-р Ковачева май, казала му от стреса. Дала му капки на билкова основа.
Това ми се струва много несериозно.
Вие как мислите? Как може от стрес да поемаш трудно въздух?

# 2
  • Мнения: 1 079
Може ,аз от стрес изпадам в прединфарктни състояния.Имам познат който е със задух ,пак от стрес .

# 3
  • София
  • Мнения: 1 315
Може ,аз от стрес изпадам в прединфарктни състояния.Имам познат който е със задух ,пак от стрес .
А каква терапия прилагате, на него му дали някакви капки на билкова основа. Много несериозно ми се струва това, от стрес да имаш физически неразположения. Стреса винаги за мен е бил някаква имагинерна измишльотина, с която някои хора се оправдават.
Нещо не съм убедена в тази диагноза...

# 4
  • Мнения: 1 079
Да и на мен ми беше трудно да повярвам има доста материали по темата .Аз взимам Валидол при нужда ,за сега помага .Ако не му помогнат успокоителните ще е индикация за друга консултация .

# 5
  • Мнения: 3 097

Много несериозно ми се струва това, от стрес да имаш физически неразположения. Стреса винаги за мен е бил някаква имагинерна измишльотина, с която някои хора се оправдават.
Нещо не съм убедена в тази диагноза...
[/quote]

Вярвай ми, от стрес ВИНАГИ имаш физически неразположения. Ако нямаш и мислиш, че си в стрес, значи не си в достатъчно продължителен или силен стрес. Мъжът ти подложен ли е на негативни емоции, има ли проблеми?

# 6
  • София
  • Мнения: 1 315

Вярвай ми, от стрес ВИНАГИ имаш физически неразположения. Ако нямаш и мислиш, че си в стрес, значи не си в достатъчно продължителен или силен стрес. Мъжът ти подложен ли е на негативни емоции, има ли проблеми?
Не, всичко е наред. Нямаме проблеми, освен, че той работи много, почти без почивен ден и до късно.
Иначе винаги е в добро настроение, не съм усетила депресия, някакви негативни настроения. Нищо друго не е проблем, само това задъхване  , което се случва .

# 7
  • Мнения: 1 568
Изненада, моя съпруг е отишъл сега на лекар в болница Лозенец.Правили са му снимкна на бял дроб -чиста, сърцето -наред. На вътрешен лекар е ходил, д-р Ковачева май, казала му от стреса. Дала му капки на билкова основа.
Това ми се струва много несериозно.
Вие как мислите? Как може от стрес да поемаш трудно въздух?

И моят така беше в един период не можех да спя от страх!
казаха-нерви,а на мен ми прилича на астматичен пристъп ooooh!
Изписаха му успокоителни-транксен!
Какво да ти кажа,според мен си бяха астматични пристъпи,много гадно беше,не искам да си спомням!
И на него всичко му беше на ред с дробовете,но ако ги питаш лекарите как доказват астма и те не могат да ти дадат отговор! #2gunfire

# 8
  • София
  • Мнения: 1 315
Изненада, моя съпруг е отишъл сега на лекар в болница Лозенец.Правили са му снимкна на бял дроб -чиста, сърцето -наред. На вътрешен лекар е ходил, д-р Ковачева май, казала му от стреса. Дала му капки на билкова основа.
Това ми се струва много несериозно.
Вие как мислите? Как може от стрес да поемаш трудно въздух?

И моят така беше в един период не можех да спя от страх!
казаха-нерви,а на мен ми прилича на астматичен пристъп ooooh!
Изписаха му успокоителни-транксен!
Какво да ти кажа,според мен си бяха астматични пристъпи,много гадно беше,не искам да си спомням!
И на него всичко му беше на ред с дробовете,но ако ги питаш лекарите как доказват астма и те не могат да ти дадат отговор! #2gunfire

Ох и аз такива неща четох , че и по-страшни и съвсем се панирах...
А той дори не кашля, само от време на време за да вдиша хубаво поема по-дълбоко въздух, то си личи, как е като задъхване.
Като човек, който трудно поема въздух.
А за астма прочетох, че са характерни хрипове, кашлица, той няма...
Уф...
Изписали му валериан, глог и мента на капки..не иска да ги пие...
Щял да пие билков чай с ром за лечение и се смее, а на мен ми пари под дупеца...
Кажете ми какви билкови чайове мога да се опитам да пробутам, че с капките едва ли ще успея...
Интересното е, че това се появи преди около 2 години, когато забременях с 1-то дете. Дали наистина е от притеснение?
Чак не мога да си повярвам, че това съм аз. Стрес... това винаги ми е било като измишльотина...

# 9
  • Мнения: 1 568
Кажи му да пие мила,не искам да ви плаша,ама....
След определен период,месец-два минава и ще спре лекарствата!
Моят беше умрял една нощ!Не е майтап,не е !!!

Ако иска да пробва,да си купи помпичка "Вентолин" и когато му е трудно да диша(само тогава) да си впръсква да види ще има ли подобрение с дишането! 
Ако имаш нужда от съвет-пиши!

# 10
  • София
  • Мнения: 1 315
Кажи му да пие мила,не искам да ви плаша,ама....
След определен период,месец-два минава и ще спре лекарствата!
Моят беше умрял една нощ!Не е майтап,не е !!!

Ако иска да пробва,да си купи помпичка "Вентолин" и когато му е трудно да диша(само тогава) да си впръсква да види ще има ли подобрение с дишането! 
Ако имаш нужда от съвет-пиши!

Shocked
Какво може да стане, как така умрял...

# 11
  • Мнения: 1 568
Хей успокои се,ама и аз съм една!
Спокойно! Той имаше и кашлица и в един момент като кашля не може да върне въздух обратно!!!!
Успокой се!

Като чета симптомите на твоят съпруг-други са,успокой се!!! Явно е напрегнат! Прави му чайове,да се успокоява!

# 12
  • Мнения: 1 568
Може да се консултиращ с хомеопат,много им вярвам и лечението е безвредно и наистина много помагат!!!!Те са и като психотерапевти,ако има проблеми ще ги решат с нервите!

# 13
  • София
  • Мнения: 7 097
Напълно възможно е от стрес, на нервна почва да получи такъв задух. Аз съм така - нервата като ме удари, съм като риба на сухо. На мен много ми помагат капките мента, глог и валериан. Може и на таблетки, но капките са по-ефикасни. Напълно безвредни са и струват само 2 лв. в аптеката.
И при проблеми със щитовидната жлеза може да се получи такава трудност при поемането на въздух, но там има и други симптоми.

П.С. Виждам, че и на мъжа ти са му предписали тези капки. Кажи му да не се инати и да ги пие - ще види, че ще се почувства много по-добре  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 1 315
Хей успокои се,ама и аз съм една!
Спокойно! Той имаше и кашлица и в един момент като кашля не може да върне въздух обратно!!!!
Успокой се!

Като чета симптомите на твоят съпруг-други са,успокой се!!! Явно е напрегнат! Прави му чайове,да се успокоява!

Благодаря ти!
Аз ще купя такъв чай някакъв, и ще се опитам да пробутам и капките. Дано ме послуша да почива повече, ако не даде резултат ще търся и друг лекар, ама мъжете са толкова трудни за лекари, поне моя.  ooooh!
Надявам се , че при вас всичко се е оправило!

Общи условия

Активация на акаунт