вадене на зъбки и диария

  • 1 549
  • 10
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 319
Моят малчуган е вече на 9 месеца, но все още няма поникнало зъбче. Венците отдолу му се белеят и са силно набъбнали. Вече цяла седмица е с разстройство, а вчера имаше температура от 37.7, но много бързо я свали без моя намеса. Уж не е болен - храни се добре, весел и енергичен е, но това разстройство ме плаши. Питам се дали е нормално да дриска цяла седмица?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 941
Не ти е коректно заглавието - вадене, все едно някой ще му вади вече порасналите зъби.
Иначе - не е нормално. Никненето на зъби предизвиква спад в имунната система и е лепнал някое вирусче. Моят съвет е да го заведеш на лекар и да лекуваш това разстройство Peace

# 2
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Абсолютно подкрепям горното мнение. Въпреки това което съм чувала, моето педи е на мнение че самото изкарване на зъбите не води до някакви болестотворни състояния. Процеса отслабва имунната система и детето е много поддатливо на вируси и настинки.
Ние все вадим по 4 зъба накуп и всеки път като тръгне да избива първия се разболяваме.
Един път е хрема и кашлица.
Втория повръщане и разстройство.
Ето сега кътниците - хрема и кашлица и Т. Прихванахме го последния ден на морето. Жизнен е, яде си, играе, но го водих при педито, видя го и даде лекарства. И на УНГ го водих, че хремата вече 10 дни не минава.
Съветвам те да отидете на лекар да го погледне. Летния вирус с разстройството е гаден и да не вземете да си докарате нещо по сериозно.
Успех!

# 3
  • Мнения: 4 496
Може да е вирус,както са казали другите преди мен,и да се заблудиш,че са само зъбки.Иначе при нас ваденето на зъбки е съпроводено с раз.....во,сополки и Т.около 37,8. Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 679
Ние при всеки зъб сме с разтройство или температура, стигали сме до 3 седмици диария, правили сме микробиология - нищо не се изолира, давали сме какви ли не лекарства против диария, но нищо не помага ден след излизане на зъбчето всичко приключва, но винаги ги водя на лекар за всеки случай.
И при двете ми деца ми се случи да ни изпишат симетролин по преценка на лекар и на 2  ден избива зъбчето и всичко свършва, но нали трябва да се пие минимум 5 дни, много ме е яд.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Първото беше с разстройство, второто с Т. При последното засега зъбче Т стигна до 39.5.
Май е индивидуално

# 6
  • Мнения: 4 496
То между вратя и сестри е индивидуално,какво остава между деца,нямащи нищо общо. Grinning

# 7
  • Мнения: 197
И ние преди седмица извадихме парвите две зъбчета. С температурата се оправихме, обаче това пусто разстройство още ни тормози. Пихме ентерол прахчета- не помогнаха. Сега сме на чай от шипка, оризова каша, сокчето на Хип и дори гентамицин две ампули сме взели. Няма ефект и това е.  Sick

# 8
  • Мнения: 2 978
Като растат зъбки имунната система отслабва и тогава е много вероятно да се зарази от най- малкият вирус.

Температура ако има, ще е ниска.
Високата вече означава, че си имате последствия от "ваденето" Laughing на зъбки, т.е. си имате вирусче.


# 9
бебо също имаше такъв момент и много се бях притеснила,а и той плачеше.затова му взех с
СМЕКТА и още един вид прахче за да спа диарията и се оправи,а след няколко дни изби зъбче,така че попитай педито за съвет

# 10
  • Мнения: 197
На нас ни изписаха едно хомеопатично лекарство което облекчава никненето на зъбките- дентокинд. Надявам се да помогне в някаква степен.

Общи условия

Активация на акаунт