Запек след въвеждане на твърда храна при кърмачетата

  • 636
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 90
Здравейте мами!От 10 дни започнах да захранвам със зел. пюрета и малката постепенно намали акането,а последните 2 дни само по някое твърдо топченце:)Какво да и дам за разхлабване,казаха ми за пюре от сини сливи,но аз още не съм и ги въвела като плод.Посъветвайте ме какво ще е най-подходящо за бебе на 5/пол месеца. Praynig

# 1
  • Мнения: 654
На NESTLE пюре от круша- най- добре оправя Peace.
Аз й правя сама пюре от две круши- много й хареса.

# 2
  • Мнения: 1 049
В началото докато стомахчето свикне е така... но трябва да даваш достатъчно течности вече като яде твърда храна. Вода или чай без захар след всяко хранене.  newsm03

# 3
  • София
  • Мнения: 2 658
и ние имахме такъв проблем, даже пуснах запитване. Това, което и помогна беше вода от овесени ядки, както водата от ориз запича, така от овес разхлабва.

# 4
  • Мнения: 90
Благодаря ви мами!!Добре е да пообогатиш знанията си!!Надявам се че сокчето също ще помага,защото бебка хич не обича да пие вода,даже от скоро започнах ябълковото сокче точно поради тази причина!!Все пак трябва да приема и други течности освен кърма smile3503

# 5
  • Мнения: 654
Но, с риск да стана досадна, имай предвид, че ябълката жестоко запича- да живее крушата и динята (най- мощният диуретик).Късмет

# 6
  • Мнения: 319
Аз като дам пюре от морков на Хип и до 1/2 ч. резултатът е на лице. Не знам обаче дали действа така при всички бебета.

# 7
  • Мнения: 2 821
пюре от тиква също разхлабва

# 8
  • Мнения: 7 414
Ябълката наистина ли  запича?   

# 9
  • Мнения: 7 414
  И моя бебок има същия проблем.Захранен е сравнително отскоро.Последно време ако много рядко, веднъж 2 пъти седмично Sad
  Давам му и сини сливи и круша,гледам да включвам по-малко нишестени храни,като картофи или ориз,но........запека продължава!
  Ще следя тази тема.

# 10
  • Мнения: 10 983
Да, ябълката и моркова запичат. Затова не ми се иска да започна захранването с картоф и оризова каша, а да ги въведа по-нататък.
Разхлабващи плодове са слива, тиква, круша, диня.

# 11
  • Мнения: 90
След като започнах тази тема стомахчето на бебка започна лека полека да се регулира.Започнах да и правя зел.пюрета.Забелязах че докато и давах 10-12 дни от домашно приготвените нямахме проблем-къде гъсто,къде рядко,но го имаше.Два-три дни ядохме от готовите и вчера пак не ака.През ноща рев.Днес и дадох ябълка-круша и отпушихме.Направих и за няколко дни та да не се тормози детето,но не знам защо се получава така.Може би в готовите има сухо мляко,аз слагам АМ newsm78.Или пък видях че слагат  кр.масло,а аз слагам зехтин. newsm78Има и ориз,който запича,а аз още не слагам.
  какво е вашето мнение по въпроса?Добре е да ги приготвям аз,но не мога да и осигуря нужното разнообразие от зеленчуци и така или иначе ще трябва да яде готови.
  Може би на обед като давам запичащо следобед наистина ще трябва да давам разхлабващо плод.пюре!? Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 7 414
     
След като започнах тази тема стомахчето на бебка започна лека полека да се регулира.Започнах да и правя зел.пюрета.Забелязах че докато и давах 10-12 дни от домашно приготвените нямахме проблем-къде гъсто,къде рядко,но го имаше....................................
 
      Да ти кажа,досега на малкия не съм дала нито едно купешко пюре,въпреки това той има запек.Така че......

Общи условия

Активация на акаунт